Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 20.09.2011 12:20

tretie bábo

Potrebujem to niekomu povedať,pretože nemám nikoho,komu by som sa mohla s týmto zdôveriť.Len nedávno mi manžel povedal,že nechce tretie dieťa.Túto tému sme mali otvorenú,celý čas sa správal,že hej,len nie hned teraz,že počkáme nejaký ten mesiac,dva.a zrazu reku,že nechce.ranilo ma to a veľmi.tak veľmi som po treťom bábätku túžila.rešpektujem jeho rozhodnutie,len ma to veľmi ranilo.už som si predstavovala,ako to všetko skĺbim s dalšími dvoma krpcami a s tým,že pracuje na týždňovky.Akceptujem jeho argumenty,pripúšťam,že sú logické,ale pre mňa nie sú dostatočné na to,aby sme tretie dieťa nemohli mať.Je mi jasné,že s tým už nič nespravím,nechcem zostať tehotná poza jeho chrbát,nebolo by to voči nemu fér.ale neviem,ako dlho mi potrvá,kým sa s tým zmierim.celý život som bola "nastavená" na to,že budem mať tri deti a teraz sa musím prestaviť na to,že budú len dve.

 • anonym
  20.09.2011, 12:35

  Ja som si vždy priala aspon tri deti a moj manžel nechce ani druhé,a stým sa ja zmieriť nedokážem,chápem ťa.Ja už mám 41 rokov a mám najvyšší čas na druhé dieťa.Manžela prehováram už niekoľko rokov a nič.Pritom finančne sme na tom celkom dobre.

 • anonym
  20.09.2011, 12:55

  Chápem ta. Ja mám dve deti-12r. a 1 rok a ešte by som si priala tretie ale manžel to tiež ,,rázne,, odmieta.Má na to svoje dovody ale nie ekonomické alebo,že by nechcel ale pri tom druhom sme si toho dost počas tehu vytrpeli a predtým som 2x potratila, tak kvoli tomu. On totiž je užasný manžel,takže ak som čo len trošku začala krvácat alebo ma len pichlo v boku tak bol schopny a to doslova z práce v Prahe rýchlo cestovat domov na východ Slovenska, žiadne tažké nákupy som nevláčila, proste kým odišiel,tak všetko nakúpil- okrem chleba, výrobkov z mäsa a ovocia a zeleniny-a je aj užasny otec. A kedže je tu to ,,rázne,, tak dúfam,že ho ešte na to tretie presvedčím. Ani ja neviem otehotniet poza jeho chrbát,lebo by to nebolo férove a tak tajne dúfam,že alebo sa nám ,,šmykne,, alebo ho presvedčím. Co viem naisto,tak aj keby som mala 45 tak by mi nepovedal,že mám ist na potrat, takže kým mám menzes :idance: tak je stále šanca,že bude aj to tretie bábo. A ak nebude, tak čo už.......... budeme mat vnúčence a tam si to akoby opät vychutnáme

 • anonym
  20.09.2011, 13:30

  :-(  :therethere:  čo na to povedať .. je krásne byť trojnásobnou mamou. :-(  Skús ho nejako ešte presviedčať, muži sa dajú vždy odmäkčiť .. aj môj nechcel a nakoniec pristal. Stále nie je nič stratené.

  Ja mám tiež super muža, nemáme žiadne tajnosti, všetko si narovinu hovoríme, nič nezatajujeme .. ale aj tak by som na tvojom mieste,ak túžiš tak hrozne po 3. bábatku, skúsila milosrdnú lož. :angel:  Ak berieš antikoncepciu,tak si vymysli, že ti to nerobí dobre. Že to musíš vysadiť,že tak sa budete chrániť inak (kondómy), po čase, že to nie je cez to "ono", že skúsiť bez ... šak si dáte pozor .. atď. .. a presviedčať, že šak si zvykne, že aj on to chce .. že predsa chce aby si bola šťastná .. a blá blá blá .. jednoducho spracovať ho. ;-)  Si jeho žena, tak snáď ho poznáš už dosť dobre na to,aby si vedela, kde je najlepšie začať .. kde má tú svoju "achilovku" .. neboj. Ja som si tiež takto vydupala tretie .. a teraz by ju nedal za nič. :green: :angel:  .. a "riskujeme" ďalej .. máme 3 dievčatká,ale ja by som nebola proti chlapcovi .. tak možno raz .. ale v podstate,čo som chcela som už dosiahla .. rodinu s 3 deťmi,tak už to beriem ako osud .. ak nám má byť dopriate aj štvrté,prosím .. tiež by ma určite neposlal na potrat.

  Tak držím palčeky :thumbsup:  a ešte raz.... presviedčať a spracúvať. ;-) :tongue:  Nie nadarmo sa hovorí, kde nemôže sám čert pošle ženu. ;-) :green: :twisted:

 • anonym
  20.09.2011, 13:52

  ahoj, tak ja akurát trošku neplánovane tretie bábätko čakám :-) my sme tému tretieho dieťaťa s manželom uzavreli, že ešte počkáme (máme 3,5ročnú dcérku a 5,5ročného syna)), no a podarilo sa. Našťastie, manžel to zobral super a tešíme sa, i keď mám, samozrejme, aj obavy...

  Ale k Tvojmu problému. Ja by som chvíľku počkala a túto tému, teda tému tretieho bábätka, otvorila trošku neskôr opäť. Určite by som muža nenútila a ani "neoklamala", to sa človeku môže len vypomstiť.

  Nevidela by som to tak čierno, veď ak povedal teraz nie, časom možno zmení názor. Teda, neviem, koľko máte rokov, ale ak máš ešte čas, tak chvíľku počkaj.

  Držím veľmi palce!

 • anonym
  20.09.2011, 14:30   

  s tymto prispevkom vobec nesuhlasim :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose:  klamat manzelovi o antikoncepcii nieje normalne :s  a nevola sa to milosrdna loz ale podraz!!

  Ja navrhujem odlozit otazku tretieho dietata na neskor a mozno manzel zmeni nazor.Tak ako ty snivas o 3 detoch mozno on sniva o dvoch.Mozno sa boji ze vas nebude moct uzivit co je tiez dost velka zodpovednost.Netlac na pilu a mozno neskor povoli :D

 • anonym
  20.09.2011, 15:01

  Tiež s touto radou nesúhlasím. To nie je presviedčanie, ale hnusná manipulácia. A poznám prípad rodiny, keď otec po tom, čo sa dozvedel, že čakajú štvrté dieťa, ktoré si on už neželal, svoju tehotnú manželku aj s troma deťmi opustil.

 • anonym
  20.09.2011, 15:34

  No ale to bol riadny blbec potom. Inak,normalny chlap musí rátať s možnosťou že partnerka ostane tehotna ak spolu aktívne spávajú. A ak si je skalopevne presvedčený, že nechce viac detí, nech sa da sterilizovat. Takze nemal sa co balit na odchod. Bolo to jeho maslo :iscrewloose:

 • anonym
  20.09.2011, 16:04

  klamať ho za žiadnych okolností nechcem.je to úžasný otec,dobrý manžel,máme svoje nezhody,máme svoje problémy,ale ľúbime sa a zatiaľ sme všetko prekonali.ak by antikoncepcia zlyhala,určite ma nepošle na potrat,to máme vyriešené,to sme mali vyriešené už veľmi dávno,len tretie nechce.viem,že nad tým uvažoval,viem že si všetko prekombinoval,on je ten typ,že do všetkého ide s chladnou hlavou.manipulovať sa s ním nedá a ani to nemám v úmysle.vie,čo pre mňa znamená tretie dieťa,a ja zas viem,čoho sa on bojí.sú to veci,ktoré sa dajú len ťažko zkombinovať a tak musí jeden ustúpiť.v tomto prípade to budem ja.budem dúfať,že raz názor zmení,ale čo ak potom už nebudeme môcť?nie sme najmladší,obaja máme po tridsiatke,čo síce nie je veľa,ale predsa len.fakt to ťažko znášam.aj preto,že v minulosti sme sa obaja zhodli na tom,že chceme tri deti.tehu boli bez problémov a aj deti sú bez vážnych zdrav. problémov. (klop,klop),jeho argumenty mne prídu smiešne,ale viem,že pre neho sú dôležité.

 • anonym
  20.09.2011, 20:02

  Práveže to nebol blbec, iba proste nedokázal odpustiť, že ho žena oklamala a zradila jeho dôveru. Keď ma klamala v tomto, v čom všetkom ešte?

 • anonym
  20.09.2011, 20:30

  Si citas, co pises? Ak to bolo jeho dieta, ako mozes hovoriť o nejakom klamstve a odpustani? To dieta máš prijať nie odpustat že tu je :idoh: Alebo
  Podstata nespokojnosti je inde a nebolo to o dieťaťu.

 • anonym
  20.09.2011, 20:38  myslím,že ide o to,že zostala tehu poza jeho chrbát.môj odhad je,že napr. povedala,že berie antikoncepciu ale v skutočnosti ju nebrala.a on o tom nevedel.a to je podľa mňa dosť veľký podraz.je ťažké hodnotiť situáciu,ked netušíme ako to v skutočnosti bolo.ale takýto podraz sa veľmi ťažko odpúšťa.je to dosť vážne narušenie dôvery,nech už sú pôvodné myšlienky akékoľvek.

 • anonym
  20.09.2011, 20:46

  Lenze osobne pocity, resp narušene ego, jesitnost atd. musia ist bokom v porovnani si zavazkom ktorý mal, tj 3 deti a 4. Na ceste. To je ale moj nazor.

 • anonym
  20.09.2011, 21:21

  Presne tak, dievcata. Bola to situacia, ked ona klamala, ze berie antikoncepciu. A ano, kazda z nas moze mat na to, ako dotycny chlap zareagoval, svoj nazor. Ja som ho ani neobhajovala, ani neodsudzovala, len konstatujem, ze chlap moze zareagovat aj takto.

+ -
Príspevkov: 13