Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 24.08.2011 10:18

predlzena rodicovska dovolenka platena

Chcem sa spytat, ze ak som to dobre pochopila, tak ak som na predlzenej platenej RD, tak mozem dat syna do skolky na cely den a pracovat?? Na urade mi povedali len tolko, ze neexistuje kontrolny organ, ktory by tieto veci kontroloval. Niekedy tie pani na uradoch same nevedia ako to je a ake su zakony.

 • anonym
  25.08.2011, 08:06   

  To nemyslis vazne, ze dieta Ti ma mesiac co mesiac hnisave anginy a Ty ho posles do skolky?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Inak este mas aspon trosku sucitu s tymi detickami, ktore tuto hnisavu anginu od Tvojej dcerky dostanu????????????????????? To co je????????????????????????????

 • anonym
  25.08.2011, 08:52

  a čo si myslíš že som ju dávala do škôlky keď bola chorá ???? v školke bola len ak bola zdravá a čo som podla teba mala robiť akože , vodiť ju zo sebou do práce ??? a angínu od nej nik nedostal, hneď ako som spozorovala že ide byť chorá do škôlky nešla tak ma tu láskavo neodsudzuj keď nevieš v akej sme boli situácii :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose: odsudzovať vie každý však ? :roll:

 • anonym
  25.08.2011, 09:10

  a ešte musím dodoať od koho myslíš moja dcéra ochorela ??? od deí v škôlke ktoré su tam usoplené ukašlané , pretože ich do škôlky choré dávajú ich " zodpovedné " mamičky, česť výnimkám


  ja som mala aspoň tolko rozumu že som ju tam chorú nedávala VOBEC !!! ani len s kašľom či soplíkmi tak láskavo zo mňa nerob dáku potvoru čo pchá do škôlky choré dieťa aby ostatné nakazilo :roll:

 • anonym
  13.09.2011, 09:35

  :iscrewloose:

  Suhlasim s tymto prispevkom, je to na hlavu postavene ,aby dieta co byva casto chore, rodic dostava predlzeny RP a da dieta do skolky a on ide pracovat????? :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose: Totalna blbost. Zvlast v dnesnej dobe ked vobec umiestnit zdrave dieta do skolky ,ked clovek chce ist do prace a najst miesto v skolke je velky problem. Bud by mal rodic dostavat predlzeny RP a byt s dietatom doma, ved ma peniaze, aj ked nie moc suhlasim, ale na druhej stranke ako k tomu pridu ti ktori by aj sli do prace, ale dieta im do skolky nezobrali z dovodu ,ze su plne, nemaju ho kam umiestnit :think: :think: :think: :think:  Dufam ze tento nezmyselny zakon rychlo upravia  abude nech rodic pobera RD a je s dietatom doma, alebo nech ide do prace a nedostane nic. Viem tvrde slova, ale zial je taka doba....

 • anonym
  22.09.2011, 14:57

  Musím zareagovať na tie závistlivé komentáre:
  1.naše deti,keďže sú často choré, nechodia do škôlky celých 22.-23.dní do mesiaca ako zdravé. Sú viacej doma ako škôlke(aspoň môj), ja nepracujem
  2. prečo chcete separovať naše deti, že nech sedia dom?Veď mi im nemôžeme nahradiť ich rovesníkov.
  3. tým, že navštevujú škôlku, stretajú sa aj s inými bacilami , baktériami ich imunita sa tým buduje, stávajú sa odolnejšími, lebo organizmus musí zabojovať.
  Ozaj nemáte čo závidieť,lebo doplatky za lieky a probiotiká (ktoré sa uhrádzajú v plnej výške) nie sú najlacnejšie.

  a ozaj môže byť v škôlke na 8 hodín? U nás na UPaSV
  o takom niečom nevedia., len na 4 hod.dokonca mi jedna baba na soc. povedala,že nemôže chodiť do škôky vobec a druhý dilino mi povedal, že môže chodiť do škôlky do bezvedomia, že sa to už nikde nesleduje.-Keby sa našiel neikto znalý veci a vyhrabal to znenie zákona, nemôžem sa k nemu nikde dopracovať.Ani na porade, kde spolu vieme viac.

 • anonym
  23.09.2011, 10:15

  Rodičovi sa umožňuje popri poberaní rodičovského príspevku vykonávať zárobkovú činnosť akoukoľvek formou. Výška príjmu zo zárobkovej činnosti rodiča nemá vplyv na nárok a ani na výšku rodičovského príspevku. Možnosť vykonávať zárobkovú činnosť popri poberaní rodičovského príspevku sa vzťahuje aj na rodičov, ktorým bol priznaný rodičovský príspevok do 31. 12. 2010.


  Rodičovi sa dáva možnosť zabezpečiť riadnu starostlivosť o dieťa, napr. v čase keď pracuje, aj umiestnením dieťaťa do materskej školy alebo do starostlivosti inej právnickej osoby alebo plnoletej fyzickej osoby. Ponecháva sa na rozhodnutí rodiča, či sa bude popri poberaní rodičovského príspevku o svoje dieťa starať osobne alebo či bude vykonávať aj zárobkovú činnosť a žiadnym spôsobom sa rodič neobmedzuje, akým spôsobom riadnu starostlivosť o svoje dieťa zabezpečí.  Rodič dieťaťa do troch rokov veku alebo šesť rokov veku dieťaťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom si bude môcť vybrať, či bude poberať popri zárobkovej činnosti rodičovský príspevok alebo príspevok na starostlivosť o dieťa

+ -
Príspevkov: 21