Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 11.08.2011 14:44

aká zdravotná poisťovňa??

akú máte zdravotnú poisťovňu? ste s ňou spokojné?  my máme všeobecnú. u zubára všetko preplácame nakoľko nemajú  spolu uzatvorené zmluvy, zubárka ma nahovára na inú poisťovňu.  manželovi na očnom tiež odporúčala inú poisťovňu. no  ja s inými poisťovňami nemám skúsenosti.......... aký je váš názor? ďakujem

 • anonym
  11.08.2011, 14:52

  ideálne je keď je jeden s manželov v jednej, druhý v druhej poisťovni. napr. ja som v Dôvere a dala som tam poistiť aj malú, keď sa narodila a Dôvera dáva balíček pri narodení dieťatka (fľaša, cumlík...). manžel je vo VšZP a niekde má vďaka tomu 10 % zľavu, napr. v niektorých internetových obchodoch (napr. eskrina.sk alebo aj normálnych napr. Látkovky v BA), takže na jeho meno sme kupovali nosič pre malú a ušetrili sme tým takmer 10 eur na šupu... inak najlepšie zavolať alebo napísať mail do každej poisťovne a popýtať sa na výhody, ktoré poskytujú svojim poistencom (napr. zľavy na plavárne, nákup športových potrieb, preplácanie alebo prispievanie na dobrovoľné očkovania... podľa toho, čo Ťa zaujíma. Dôvera ich má dosť, ale napíš aj inde). a hlavne, ak chceš zmeniť poisťovňu, dá sa to len od 1. januára, no musíš to nahlásiť v poisťovni najneskôr v septembri, neviem do koľkého.

 • anonym
  11.08.2011, 15:01  do konca septembra sa da menit poistovna s ucinnostou od januara nasledujuceho roku.

  Inak, to aku poistovnu chces, resp ci vlastne chces nieco menit, to zavisi od toho, ci behate casto po doktoroch, hrozi nejaka hospitalizacia, ukony atd.  V takom pripade to ma vyznam, lebo vies, aka je napr. cakacka na jednotlive ukony /napr operacia oci, klbov, platnicka...)  u konktretnej poistovni atd. To ti vedia doktori povedat, ake problemy im ktora ta poistovna robi. Inak to nepocitis. Zubara si platis vpodstate skoro na 100 % sama vsade, maloco preplaca poistovna... U gynekologa si mozno platis tiez vela toho, ak si u nezazmluvneneho... Ja som z principu zmenila Doveru. Nebudem sa rozpisovat. Okrem ineho  ukoncili spolupracu s mojim medicinskym centrom. VZP je stratova dlhodobo, a bude to s nou zle este dlho, tak aby nezacali skrtat vsade, zmenila by som ju na tvojom mieste.  Som v Unione. Zatial nemam zle skusenosti, ale pravda je, ze ani nepotrebujem ich sluzby nejako extra.

+ -
Príspevkov: 2