Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 10.08.2011 21:43

sematicko- pragmatický syndróm alebo vývojová dysfázia???

ahojte,

chcem sa opytat ci je tu nejaká mamina s dieťatkom a týmto syndrómom?
Náš syn bude mať o mesiac 4roky a má rečový a komunikačný problém ktorý riešime už vyše roka u odborníkov- logopéd a neurológ. Má vytvorenú svoju reč do ktorej mieša aj slovenčinu, to znamená, že niekedy sa vyjadrí zrozumiteľne a inokedy ho vôbec nerozumieme. V škôlke sa adaptoval dobre. Chodí tam veľmi rád. Jeho reč a komunikácia sa pomaly zlepšuje. Naposledy nám klinický logopéd povedal,že u syna ide pravdepodobne o sematicko- pragmatický syndróm. Vraj je to nový syndróm s krátkodobými štúdiami.Pani logopédka vraví, že je veľmi dobrý imitátor, ktorý repetívne opakuje frázy z rozprávok a reklám, čo podľa nej sedí na tento syndróm. Občas máme pocit, že nám synček nerozumie a odpovedá z cesty. Na ulici a v obchodoch je veľmi živý a rozbehaný, veľmi nerád s nami vonku spolupracuje. niekedy máme pocit, ze ani nevie čo sa ho pýtame, ale zase bežné otazky rozumie. Začal užívať injekcie Cerebrolysin, na odporúčanie neurológa.

 • anonym
  17.06.2015, 13:54

  Ahoj, je to už veľmi dlhá doba od vtedy ako si písala tento príspevok, ale za pokus nič nedám :D Ja mám dieťatko s diagnozou sémanticko-pragramtický syndróm. Zaujímalo by ma ako ďaleko ste sa dostali, ako napredujete a čo sa zmenilo :)

 • anonym
  11.02.2016, 11:06

  Ahoj, moj maly ma naruseny vyvoj reci, psychologicka spominala aj tento syndrom. Imitator na neho sedi maximalne, on dokaze gramaticky spravne hovorit dialogy z rozpravok, reklamy, pesnicky ale jeho vlastna produkcia je gramaticky katastrofalna, ma aj narusene porozumenie, k logo chodime od 2,7r, teraz ma 4,5r.
  Tiez by ma zaujimalo kam ste pokrocili (prvy prispevok)
  popripade budem rada ak sa mi ozvete na mail luc771@azet.sk

 • anonym
  07.02.2019, 15:04

  Ahoj,chcela by som sa spýtať,či tu je aktuálne nejaká mamička s dieťaťom s touto diagnózou.
  Mám 5r.dcéru s týmto syndrómom

+ -
Príspevkov: 3