Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 02.08.2011 17:25

dieťa a kúpalisko

odkedy ste boli s dieťaťkom na kúpalisku v bazéne ? v akom veku je to "bezpečné" ?  taký malý bazén doma to viem že je v pohode ale také kúpalisko? kedy ste začali chodiť s deťmi vy? ďakujem

 • anonym
  02.08.2011, 17:48

  vo všeobecnosti sa hovorí, že dieťa do 3 rokov by sa malo kúpať vo vani, vlastnom bazeniku, v bazenoch so špeciálne upravenou a sledovanou vodou (pre napr. baby-plávanie) a v mori.

  My sme to pri staršej aj dodržiavala a šla na verejnú plaváren, ked mala skoro 3 roky. V roku totiž dcerka mala zapal mechúra, takže som si nedovolila riskovať. U mladšieho syna  sme šli na dovolenku, ked malo 16 mes. a tam sa kúpalo v mori, po návrate sme skúsili aj naše kupalisko a všetko v pohode.

  Ak sa rozhodneš ísť, tak určite zober zo sebou 2-3 plaviek (prípadne plienky na plavanie, ak sa nepýta) a prezliekaj z mokrého hned ako vyjdete von.

 • anonym
  02.08.2011, 18:46

  Ja som s detmi chodila na kupalisko od malicka -cca 1,5 roka. Kedze im nic nebolo, tak sme chodili a chodime stale ( aj ked teraz menej, kedze mam pocit, ze tie kupaliska su viac preplnene ako kedysi - 5-6r naspat, takze radsej v lete ideme na 2 tyzdne k moru, kde sa naplavaju viac, ako v lete na kupalisku a v zime chodime na plavarne) Myslim si, ze vyskusat mozes, ak ma dieta radost z toho, ze sa vo vode hra. Ak nedostane ziadne problemy so zapalmi mocovych ciest, tak budete chodit aj dalej, ak nieco bude, tak to obmedzite. Ale zabytocne neist len preto, ze co ked sa nieco stane a bude nejaky zapal  sa mi zda prehnane. Niekto problemy ma aj ked je dospely, niekto nema od malicka a nic sa na tom nezmeni ani ked ho budes izolovat. Je to bud alebo. Ale vacsinou, ked si nepripustas, ze sa nieco moze stat, tak sa ani nic nestane, no ak tam ides s obavami, ci nebude mat zapal usi, oci, mocovych ciest, tak to just dostane.

 • anonym
  03.08.2011, 00:39  :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  03.08.2011, 07:58

  starsi je jesenny, na kupalisku (vonkajsom) bol prvykrat ked mal necele 2 roky, na plavarni samozrejme skor, mladsi je jarny, na kupalisku bol ako cca 1,5 rocny (na plavarni skor). napriek tomu, ze starsi mal problemy s kozou, velmi sa mu susila, na kupalisku mu voda vobec nevadila a nemal ani ziadne ine problemy.

 • anonym
  03.08.2011, 13:43

  tak ja som s deťmi teda na verejnom vonkajšom kúpalisku ešte nebola. :ups:  Nie žeby som mala predsudky alebo tak nejak .. jednoducho sa mi vyhrali doma v maxibazéne. Ale chodievame do Turčianských Teplíc do termálneho aquaparku .. podla mňa, ak niekto má predispozíciu na zápaly,tak ich dostane aj v teplej vode .. určite treba dodržiavať nejaké pravidlá (prezliekať z mokrého, poriadne vonku osušiť oči,uši ..) aspoň preventívne. :idoh: :rofl: :rofl:

  No a od kaého veku? :think: :think:  myslím, že v dnešnej dobe už neexistuje to "od" .. jednoducho podla dieťaťa .. niektoré začínajú s plávaním od narodenia a potom nevidím dôvod ísť aj v rannom veku na kúpalisko alebo plaváreň .. treba si ale zitiť, či sa na danom mieste vposlednom čase nevyskytli plesne a tak .. lebo tam sa nedá ísť do vody v topánkach. :think: :think:  či hej? :|

 • anonym
  03.08.2011, 16:07

  možu sa vyskytnúť aj plesne, vaginálne mykozy, dcera (10 rokov) dostala bradavicu, s ktorou už bojujeme vyše roka :evil: jedine na plavárni. Nebezpečenstvo je aj v  nachladnutí, hlavne u dievčatiek treba dbať na to, aby po vyjdení z bazena boli v suchom.  Kamoškine dieťa zasa dostalo na kupalisku v Rajci take afty do pusinky, že skončili na infuziách v nemocnici, lebo jej prestala uplne jesť.Samozrejme, nechcem odstrašovať, ludia s deťmi na kualiská chodia. Pokial je dieťa zdravé a dodržia sa isté pravidlá, nemusí sa nič stať.

  je pravda, že mamičky chodia plávať s malinkými deťmi. Chodí sa nie od narodenia, od 3 mesiacov, lenže tam sa chodí do špeciálnych bazenov s upravovanou vodou, ktorá musí splniť vysoké požiadavky na čistotu a stále je pod kontrolou. Porovnávať toto a verejné kupalisko vlastne ani nemožno.

   

   

+ -
Príspevkov: 6