Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 28.07.2011 12:34

Všy,všy,všy

Ahojte maminy.

 Potrebujem poradiť. Dcerka si zo škôlky priniesla všy. A je to mesiac čo sa s nimi trápime. Skúšali sme šampón, zábal, sprej, ale stále sa nejaké znovu objavia. Posteľ som riadne vyčistila každý druhý deň ju dokonca striekam Raidom. Som už zúfalá. Normálne mám chuť jej aj hlavu ním vystriekať. Stále keď mám pocit, že to je za nami, tak jej objavím vajíčko vo vlasoch.

Prosím poradte.:*-( :*-( :*-(

 • anonym
  28.07.2011, 13:21

  Kúpte v lekárni čajovníkový olej a pridávajte do šampónu niekoľko kvapiek. Zaručene pomôže.

 • anonym
  28.07.2011, 13:32

  Mne pomohli rada z tohto clanku,ked mala dcerka vsi. precitaj a skus. Ako som mala „chrobáka v hlave“  Mať chrobáka v hlave je dobrá vec. Najmä, keď sa vaša hlava hemží super nápadmi a vy máte chuť ich realizovať. V opačnom prípade je to riadna smola a niekedy aj veľmi nepríjemná.

  Vianoce ubehli ako voda a taktiež vianočné prázdniny. Vo štvrtok po Troch kráľoch deti opäť nastúpili do školy. Smútok za krásnym časom s jedinečným a neopakovateľným čarom a na druhej strane radosť z toho, že život nabehne opäť do každodenných koľají, prerušilo nepríjemné svrbenie hlavy mojej osemročnej dcéry a mňa. Manžel len skonštatoval, že nechápe, prečo si umývame hlavu detským šampónom a potom máme lupiny. Na „veľkú hlavu“ predsa patrí „veľký šampón“, bábätkovský je potrebné prenechať najmenším a nie im ho míňať.

  Bol víkend a svrbenie neprestávalo. Použili sme aj šampón proti lupinám, ale nič sa nezmenilo. V pondelok ráno, keď dcérka odišla do školy, hrala som sa s malým na koberčeku a zrazu vidím zvláštneho chrobáčika. „Asi nejaký bytový hmyz,“ pomyslela som si. Pre istotu, ani neviem prečo (asi ženská intuícia) som ho zabila a lepiacou páskou som si no nalepila na papier. Nedalo mi to a zavolala som mojej kožnej, zlatej pani doktorke, a objednala som sa k nej.

  Manžel nezabudol poznamenať, aby som si „blchu“ nabalila so sebou. Keď mi pani doktorka oznamovala, že mám vši, dobre, že som sedela, inak by som skolabovala. Na druhý deň som prišla aj s dcérkou. Našťastie, túto háveď sa nám podarilo úspešne a aj veľmi rýchlo zlikvidovať vďaka včasnému zásahu.

  A môžem poradiť aj pár rád – pre prípad, že by sa takáto neplecha vyskytla aj vo vašej rodine. Vši sú v súčasnosti dosť odolné a staré, ale asi najúčinnejšie je poctivé vyčesávanie hrebeňom s hustými zubami a oplachovanie vlasov octovým roztokom (3 polievkové lyžice na 1 liter vody, okrem iného sa budú vlasy krásne lesknúť). Taktiež nám pomohla masáž s Tee Tree olejom. Nemusíte sa báť, voš detská nejde do textilu, ani nie je schopná v ňom prežiť (ale aj tak som pre istotu všetko dôkladne vyprala a keďže aj mrzlo, nechala som veci v noci vymrznúť na balkóne). Čo ma veľmi prekvapilo je, že vši dokážu plávať a navštíviť mestskú plaváreň je niekedy tiež možnosťou, ako si takéto zvieratko zaobstarať.

  Spočiatku som bola nešťastná a pýtala sa, prečo sa to muselo stať, ale teraz s odstupom času sa len smejem a teším sa z našich nových účesov. Keďže dcérka navštevuje prvý stupeň základnej školy a podchvíľou má v žiackej knižke oznam, že v triede sú vši, preventívne si radšej raz za mesiac umývame všetci hlavu špeciálnym šampónom.

  Opäť som sa niečo naučila a znovu som si uvedomila, že vždy je lepšie, keď má človek nejakú pochybnosť poradiť sa s odborníkom, ako čakať na to, ako sa situácia vyvinie a žiť v neistote.

  Teraz sa pri spomienke na náš január už len zabávame a manželovi hovorím, že aspoň raz v živote mohol povedať, že má „všivavú manželku“. Všetkým Vám prajem, aby sa Vám takéto nepríjemnosti oblúkom vyhýbali.

 • anonym
  28.07.2011, 14:11

  Suhlasim s prispevkami.

  A k autorke prispevku...... resp. k "titulke" prispevku... Vši s ypsilonom biju fakt do oci... najma, ked to vygraduje a zopakuje to trikrat po sebe.

 • anonym
  28.07.2011, 14:52

  Prosím Ťa, choď do lekárne, kúp si šampón, alebo roztok, ktorý je proti všiam vyslovene určený a použi ho podľa návodu. Práve experimenty s rôznymi domáckymi receptami môžu za to, že sa vši dôkladne neodstránia a najmä v detskom kolektíve sa potom stále dokola prenášajú.

 • anonym
  28.07.2011, 14:56

  pomôže určite: umyť vlasy, vysušiť a prameň po prameni prežehliť žehličkou na vlasy...
  teplo rozpáli vajíčka...zopakovať aj viackrát v týždni.

 • anonym
  28.07.2011, 15:57

  Ahoj,

  takže najprv sme skúšali Hedrin z lekárne

  http://www.pharmshop.eu/productdetails.asp?id=396&TabStripInput=11

  .. ale vždy sme po týždni nachádzali nové a nové vši. Tak som to vzdala a použila antiparazitny šampón na psy ORTHOSAN a zbavili sme sa ich nadobro. Aj keď preventívne som im ním umývala vlasy ešte 2 týždne cca každé 3 - 4 dni. :excited: :excited: :excited:

  http://www.google.sk/imgres?q=orthosan+%C5%A1ampon&hl=sk&sa=X&rls=com.microsoft:en-US&tbm=isch&prmd=ivns&tbnid=SmE2uB0-B4tnbM:&imgrefurl=http://biolit.cz/produkty-detail.asp%253FKatID%253D5%2526ID%253D73&docid=cv9SyNoi4RQaAM&w=278&h=640&ei=sWYxTs3KI8my8gPolqShDg&zoom=1&iact=hc&vpx=695&vpy=109&dur=3844&hovh=341&hovw=148&tx=95&ty=102&page=1&tbnh=160&tbnw=70&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:11,s:0&biw=1024&bih=571

  vôbec sa toho netreba báť. Vlasy nám aj pekne voňali po ňom, aj sa pekne leskli aj super rozčesávali. :idoh: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:  A umývala som ním hlavu aj najmladšej dcére. Vši sme mali tento rok cez velkú noc (doniesli staršie baby zo škôlky týždeň pred velkou nocou) :evil: :evil: :evil:

  Kamoška mi doporučila aj PARANIT .. takže som si ho kúpila a mám pe prípad v lekárničke. :roll: Jej sa osvedčil. Tiež má 3 deťúrence .. tak bolo komu odvšivavovať hlavy. :roll: :idoh: :rofl:

  http://www.docsimon.sk/tovar/paranit-sprej-na-vsi-60-ml-kovovy-hreben-paranit-sampon-100ml-zdarma

  A segra mi zase ako pevenciu pred všami doporučila použiť pár kvapiek čajovníkového oleja (tea tree oil) do bežného šampónu .. ale to ako prevenciu, keď v škôlke alebo v škole vyhlásia výskyt vší a tvoje dieťa to ešte nemá. Odkedy sa o tomto dozvedela, vždy každý deň synovi takto umyje vlasy a ešte sa nestalo,že by doniesol vši. Predtým chodil tiež domov so všami, kým o tom nevedela. :excited: :excited: :excited:

  http://www.mojalekaren.sk/tea-tree-oil-cajovnikovy-olej-30ml/

  a treba dodržať: umyť hlavy naraz všetkým členom domácnosti (aj tým, ktorým ste na hlave nič nenašli) všetky postele prezliecť a oprať, madrace povysávať, aj gauč, čalunené stoličky (poťahy oprať ak máte vymenitelné) a umyť riadne podlahy, prípadne povysávať koberce. A hlavne, vyčesať nad vaňou vši z vlasov a hnidy vyberať neustále počas dní preč, alebo odstrihnúť vlas na ktorom sú prichytené. :roll:  Viem, že časom je to už :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose:  Tiež sme s tým bojovali zo mesiac. Ale ten šampón na psy zabral dokonale. :excited: :excited: :excited: V budúcnosti sa prikloním už len k nemu. ;-) :tongue:

  takže držím palčeky, prajem vela trpezlivost a "lovu" zdar :excited: :green: :thumbsup: ;-)

 • anonym
  28.07.2011, 16:01  som zabudla,že toto je bútlavka :roll:  .. takže mám deti vo veku 6, 4 a 2 .. všetko dievčatá, čiže dlhé vlasy :idoh:  A 2 stršie hodia do škôlky. :excited:  (kalfinka) ;-)

 • anonym
  29.07.2011, 01:56  :iscrewloose: :iscrewloose: :iscrewloose:  To nemyslíš vážne - ako chceš, preboha, dieťaťu žehliť vlasy? Veď mu môžeš vážne ublížiť! Toto už hraničí s týraním! Navyše, nemyslím, že to nejako zvlášť pomôže - vši znášajú vajíčka prevažne tesne nad pokožku.

 • anonym
  29.07.2011, 08:39

  Aj moja dcéra mala vši, tiež som sa takto trápila skoro celé leto.Stále som jej umývala vlasy šamponom proti všiam...nakoniec som zistila , že jej kamarátky s ktorými behala celé leto mali vši, ich mama to nezbadala ... a až vtedy sme sa ich zbavili...

 • anonym
  29.07.2011, 21:41

  Neviem,ci jej radíte dobre,ony predsa nemajú vši ale všy....:rofl:

 • anonym
  30.07.2011, 13:18

  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

 • anonym
  01.08.2011, 12:48

  Ďakujem za všetky rady.

   A k tomu yplsilonu, to zo zúfalstva, lebo som mamla pocit akoby mi to prerastalo cez hlavu a ja som si s tým nevedela poradiť.:excited:

 • anonym
  03.08.2011, 13:52  nechapem ako suvisi zehlenie vlasov s tyranim... tiez som pocula, ze niektore mamicky v zufalom boji so vsami prezehluju detom vlasky, hlavne ak ide o dievcata s dlhymi hustymi vlasmi. dlhodobe zehlenie nici vlasy aj dospelej zene, ale ked sa zehlicka pouzije jednorazovo a s nastavenim nizkej teploty a s kvalitnou zelhickou, tak problem nemoze byt. to uz by sme tu mohli polemizovat aj o kvalite pouzivanych samponov a ostatnej chemie, ktoru si davame na vlasy, aj detom (bezne detske sampony, aj ked sa tvaria, ze su setrne, staci si precita zlozenie)

 • anonym
  30.01.2016, 15:05

  odporucam proti vsiam pouzit sampon liquido duo forte, nam to pomohlo len treba zabezpecit pradlo periny nech sa tam nejake este neschovavaju

 • anonym
  20.09.2016, 23:36

  na vši je super dať šampón z lekárne všetky sú na jedno kopyto ale tak my sme použili liquido duo forte a vlasy vyfúkať vyžehliť vyčesať riadne, dá sa ich ľahko zbaviť, nemajú radi teplo a chémiu

+ -
Príspevkov: 20