Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 19.07.2011 13:45

sklamaný priteľ - koniec po 4roch rokoch?

Chcem Vás poprosiť o radu, stalo sa mi v piatok, že sa môj priateľ na mňa nahneval, mal nato dôvod, nebudem to rozpitvávať, bol v tom alkohol. Nevyviedla som nič strašné,a le porušila som sľub že nebudem piť.

 

No a prišiel s tým že je koniec, nechal ma 3 dni trápiť uplnou ignoráciu a na tretí deň mi zavolal a ja som išla za ním. Boli sme spolu, dotýkali sme sa, milovali. Ráno bol ako vymenený, na rozchode trvá.

 

Na ďalší deň sme spolu 30 minút telefonovali, kde celý telefonát sa niesol v duchu rozchodovom. Znelo to tak ako keby ma nato chcel pripraviť, ako keby bol definitivne rozhodnuty. Avšak keď som sa nato opýtala, definitívne to nieje, nemám to nikomu hovoriť, vraj má toho veľa (čomu verím lebo opravujú dom a on pracuje od pondelka do soboty). No telefonát skončil tým, že som išla k nemu, kde sme sa dlho rozprávali, hovorili sme o tomto probléme a povedal mi že mi už neverí. Vraj sa už nehnevá ale je strašne sklamaný a má pocit, že som uplne iná osoba než si myslel. Povedal že ten sex predchádzajúcu noc bol omyl a už sa to viac nestane. Nebolo to tak však, mali sex aj túto noc a celú noc sme prespali v objatí. Z jeho dotyku a pohľadu viem že mu to nieje ukradnuté, že mu chýbam a nieje mu dobre, na druhej strane vravi, že si uvedomil že bezomna má vačší kľud. Čo myslíte? Zmieta sa v nerozhodnosti alebo ma chce potrápiť? Mohol sa somnou rozísť veľa krát, veľa chýb som narobila za ten spoločný čas, niesom žiadny anielik.

 

Vyjadrite sa k tomu prosím. Veľmi mi pomôže nestranný názor.

 

Ďakujem

J.

 • anonym
  19.07.2011, 14:24

  Tvoj priateľ ťa určite miluje ale nevie sa rozhodnúť či s tebou ostať alebo nie.Nedoveruje ti a dovera vo vzťahu je veľmi doležitá.Keď dáš akýkoľvek sľub tak by si ho mala dodržať.Skús priateľa poprosiť ešte o šancu,o lásku sa oplatí bojovať.

 • anonym
  19.07.2011, 14:28

  ja viem a je pravda ze tých sancí tu bolo az az.. ako som pisala vyssie, som neporiadna, uz niekolko krat som porusila tento slub, doteraz mi to vzdy odpustil ale toto bola myslim posledna kvapka. Problem je v tom ze je to najuzasnejsi clovek na svete a ja ho nemozem stratit, byvame v jednej dedine a nedokazem ani len pomysliet nato, ze by sme neboli spolu. Musim spraviť niečo úžasné, ohurujúce, niečo, čo mu ukáže ano tak tomuto verím. Máte nejaký nápad?

 • anonym
  19.07.2011, 14:44

  Je to hrozné, že máš pri sebe úžasného človeka a ty piješ. Je hrozne ťažké nájsť dobrého muža a ty si to nevážiš. Aj ja si myslím, že by mu bolo bez teba lepšie. Vie to aj on len ťa ešte miluje a preto je pre neho ťažké odpútať sa od teba. Nemyslím, že pomôže, keď spravíš niečo ohurujúce. Skôr by podľa mňa pomohlo keby si ho prestala prosíkať ale povedala si mu, že si uvedomuješ svoju vinu a máš v úmysle sa polepšiť. Že to spravíš bez neho ak je to nutné ale pre neho a aj pre seba. A on keď uvidí, že sa snažíš a že sa už nevraciaš k alkoholu a podobným kravinám tak sa k tebe vráti lebo ťa  ľúbi.

 • anonym
  19.07.2011, 14:48

  Úžasné? Ohurujúce? Hm.. Ja neviem, ale myslím, že to nie je to, čo pomôže. Vzťah predsa nie je o ohurujúcich veciach, nie? A preto by na nich nemal byť postavený a ani by sa nimi nemal zachraňovať. Ja by som 1.Priznala, že to, čo robím, je takmer neodpustiteľné. 2.Poprosila o poslednú šancu. 3.Už nič nesľubovala a namiesto toho všetku svoju energiu venovala splneniu toho, čo som už dávno sebe aj partnerovi sľúbila. 4. Jednoducho milovala...láska je silná.

  Nech vám to skončí čo najlepšie pre vás.

 • anonym
  19.07.2011, 15:16

  baby asi máte pravdu, ja som si to velmi dobre uvodemila, za týchto 5 dní som zistila čo znamená zomierať zvnútra. Je pravda že prosenia a sľubov bolo dosť, aj on sám mi povedal že ja by som chcela všetko hnedˇ, Priznať chybu a oľutovať som stihla, do nápravy ide všetka moja snaha, snažím sa spraviť zo seba lepšieho človeka. Čo sa týka toho alkoholu,aby som to uviedla na pravú mieru, nieje to tak že pijem každý víkend, alebo že by som chodila domov ožratá, je to skor tak raz dva krát do roka kedy sa s babami uvolníme, no a je pravda že som to prepískla a bola som ožratá jak doga, ale aby ste si nemysleli, nepijem pravidelne, vôbec nie často. Len keď si dám sa neviem správať, veľmi dobre viem že mi alkohol nepatrí do ruky.

   

  A tým ohurujúcim. Viete ako to myslím, potrebujem mu to dokázať, ukázať mu, že on je polka mojej duše a bez neho neviem dýchať. Lenže ako? Dlhodobo ... chce to zmenu, potrebuje vidieť že sa viem postarať o seba, že na sebe pracujem a že sa snažím. Len ja by som chcela hneď :( alebo čo najskor, ale viem že to sa neda, že to chce čas...

   

  Ja to už veľmi dobre viem, ide len o to, aby tomu veril aj on. Je mi strašne, nejem, nespím, ani v práci nevydržím, som psychická troska a ten strach.. ten strach ktorý mi zviera hrdlo, žlč ktorú mám celý deň na jazyku a tie prebdené noci mi otvorili oči a ukázali, čo je pre mňa najdôležitejšie.

   

 • anonym
  19.07.2011, 16:23

  Tak to si prešla kus cesty tým správnym smerom: Vieš, čo chceš, vieš, čo je pre teba dôležité, vieš, kde robíš chybu, vieš, čo treba naprávať. To je fajn. Teraz už len s chuťou a energiou do toho.

  Mimochodom: Nemyslím si, že opiť sa 2x za rok je až taký strašný prečin, kvoli ktorému by sa mali ľúbiaci sa ľudia rozchádzať. Kým som nemala deti, tiež som sa par krat za rok opila alebo zhulila a nikomu sa nič nestalo. A nie je to zo strany tvojho partnera výhovorka, prípadne nejaký spôsob manipulácie?

 • anonym
  19.07.2011, 18:29

  problem je v tom ze ja sa neviem opita spraavat, zvycajne vyvediem nejaku kravinu, teraz nemam na mysli podvadzanie alebo veci podobne, to nikdy, ale proste sa vzdy pohadame a uz niekolko krat som to mala na tanieri a som slubila ze nebudem .. no a potom sa vyskytnem na zlom mieste v zlej chvili ... :(

  nuz.. je to strasne tazke, ta neistota, ako mala som uz predtym vztahy, dva vaznejsie a oboch som lubila ale teraz viem presne co znamena niekoho milovat z celej duse.. :( zomieram zvnutra, som nanho neuveritelne naviazana, az ma to trochu desi ..

 • anonym
  19.07.2011, 18:51

  Dobre, chápem. Alkohol ti nerobí dobre. Rozumiem. Aj moja sestra je presne takáto - že sa vždy strašne poháda, alebo niečo strašného povie, alebo sa neprístojne správa. Ale keď to vieš,a sľúbila si svojej láske, tak proste nepi, nie? Ani moja sestra nepije, však nemá 15 rokov...a ty určite tiež nie.


  Nie je zlé miesto v zlej chvíli. Je len slabá vola.. Rozumieš, čo chcem povedať? Hm??

 • anonym
  19.07.2011, 19:01

  rozumiem a presne.. len sa bojim ze mi neda sancu mu to dokazat.. aach jo.. ale s tym sa musim popasovat asi sama.. nuz uvidime ako sa to bude vyvyjat.. ale dakujem velmi pekne atza rady, vazim si to :)

   

 • anonym
  19.07.2011, 22:30

  ako nehnevaj sa, ale z tvojho písania mám pocit, akoby tu písala nejaká pubertiačka pobláznená nejakým chalanom,  a nie DOSPELá žENA!!!
  AKO BY SA TEBE PáčILO, KEBY TI TOTO ROBIL ON? žE SA OPíJA PRAVIDELNE A POTOM VYSTRáJA KRAVINY AKO TO TY NAZýVAš...????
  dobre ti jedna baba tu napísala, že máš užasného priatela,(sama si to povedala) a ty si to nevážiš...vieš čo by iné dali za to aby takého mali????
  ak sa ty sama nenapravíš vo svojom vnutri, tak šancu nemáš..a vôbec, by som sa mu čudovala keby s tebou chcel ostať.....
  lebo čo je to za života, celý den ťa len napomínať a napomínať, a čakať či náááhodou nepríde tá nevhodná chvíla...kedy sa niekto objaví a je príležitosť..
  neznášam opitých ludí......ak to ty nepochopíš, že tadialto cesta nevedie, radšej hho nechaj tak, lebo bude pri tebe iba trpieť chudák..a čo bude ked budete mať spolu deti????rodinu....to nie je už o tom , že čo sa tebe páči, ale dlho dlho sa bude tvoj život točiť okolo detičiek.........tak by si sa mala na to pripraviť..... :idoh: :idoh: :idoh: :idoh: :idoh: :-( :-( :-( :-( :ishock: :ishock: :ishock:

 • anonym
  20.07.2011, 01:29

  Doporučujem Ti vyhľadať odbornú pomoc a zapojiť sa do skupiny abstinujúcich. Kontakty: http://www.alkoholizmus.info/kluby-abstinentov.html alebo trošku pogoogluj.

 • anonym
  20.07.2011, 06:54

  Každá trpezlivosť má svoje hranice. Ste spolu 4 roky, viackrát si mu sľubovala, že prestaneš s pitím, tak sa nečuduj, že ho to už prestalo baviť. si asi uvedomil, že sa nezmeníš, a aj keď ku tebe niečo cíti (teda asi by sa s tebou nemiloval len tak, ak je taký úžasný ako o ňom píšeš), tak si povedal, že to nemá zmysel, ste mladí, ak by to šlo takto ďalej, tak čo? bude mať ženu alkoholičku?

 • anonym
  20.07.2011, 07:49

  uff ale ste mi naložili. :( nuž, v každom prípade piť nebudem či somnou bude alebo nie, už som sa pevne rozhodla a čo sa týka odbornej pomoci, nemyslím si, že som alkoholička, možno nejaké sedenie by nebolo zlé, ale aby mi niekto prilepil nalepku abstinujuci alkoholik :) baby bože mám 23 rokov, som šialene zamilovaná a svojmu frajerovi som opitá brnkla na citlivú strunku (mamička), vôbec nie vulgárne, ani škaredo, len trefne.  a ako som písala vyššie, ak sa opijem dva krát do roka, to je veľa. ako ja viem že je to cele moja vina a chcem naozaj s tym chcem a už aj niečo robím, pracujem natom a také odhodlanie som v žiivote necítila. len mi je lúto že ste to hned odsúdili, práveže ja viem že tá cesta tadialto vedie a som ochotná preto spraviť všetko na svete, on mi ukázal iný život, čo som s ním mám úplne odlišný pohľad na svet. Ale je to Váš názor a ja si vážim, že ste úprimné. Z každej z vás si zoberiem to najlepšie a verte mi, že budem bojovať do poslednej sekundy.

   

   

 • anonym
  20.07.2011, 08:32

  tiez si myslim ze vacsina ti nalozila az prilis. (aka alkoholicka?!?!?!) podla mna sa vobec nemusis vzdavat posedeni s kamoskami, ved to preboha patri k zivotu, ide o to, urcit si hranicu - ked vies ze sa spravas nepristojne ked si vypijes, daj si jeden dva pohare vina/piva, na naladu (nie nalacno samozrejme), a potom pi hoci aj do rana nealko. viem ze su ludia ktori ked su opiti tak im prepne , a hovoria veci ktore by nikdy inak nepovedali, potom su z toho zbytocne hadky medzi partnermi. u partnera si to vyzehli, ziskaj si spat doveru. myslim ze slub ze sa to uz nestane je lepsi ako ze "nikdy uz nebudes pit". ja som mala podobny problem, aj moj priatel, potom sme si jednoducho dali hranicu aj ked sme sli von na dlllllho, nevypili sme viac aby to takto nedopadlo. drzim ti palce, aby vam krasny vztah na takejto "somarine" nestroskotal.

 • anonym
  20.07.2011, 09:06

  inak - to ze ma bez teba "vacsi klud" - aby ste sa nedostali do takej zacyklenej situacie, ze riesite rozchod, nikto o tom nevie, a vase stretnutia sa obmedzia na spolocne travene noci. urcite ze mu to vyhovuje, neriesi z tebou problemy, ma svoj volny cas, a predsa ma pri sebe milujucu osobku s ktorou si vecer a v noci uziva. ved to je nadhera! radsej popros o poslednu sancu, daj mu par dni na rozmyslenie, za tie dni sa nekontaktujte, vydrz to, tak ci tak vnutorne trpis a tento novy stav (ze ste spolu len vecer/v noci) rychle zruste. ked su dvaja dlho spolu (este spolu neziju), a na cas sa musi ist jeden prec - vela si toho obaja uvedomia. na jednej strane "volnost" v case a aktivitach, na druhej akoby si nebola cela... ste mladi, aby ste si o par rokov po rozchode netrieskali hlavy koho ste stratili..

+ -
Príspevkov: 25