Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 01.07.2011 07:33

Pomooooc

ahojte, som s detmi na chate a stale nám pršíííí :roll: Dajte mi nejaký tip na aktivity vo vnútri. Deti majú 2 a 4 roky.

 • anonym
  01.07.2011, 08:22

  Moje dieťa miluje hranei sa s vodou. Ja moc nie :-)     Ale strašne dlho ho to zabaví.  Nejaký lavórik a k tomu rozličné nádobky a môžu prelievať do nemoty.  Prípadne ak je dnu teplúčko, a môžeš si dovoliť trocha neporiadku, hrajte sa na pláž, nafúkaj lopty, daj im plavky, klobúčiky na hlavy, matračky, alebo deky na zem ,vedľa vaničku s teplou vodou, nejaké mňamky  a limonádu do pohárov so slamkou  a môžte sa hrať že ste pri vode...

  alebo nahádž na zem matračky, urob nejaké bezpečné prekážky a urob prekážkový beh..

  alebo súkromný karneval....rôzne prezliekanie, make up ...

  alebo nejaké rozprávky vymyslené, s tým že deti by niečo dodali, a musela si to zakomponovať do rozprávania, alebo by ste sa tvárili, že ste stroskotanci  na nejakom peknom ostrove....hocičo

  A  napokon vonka sa dá ísť aj ked prší, ak máte pršiplášte a topánky do blata, trocha kvapky nevadí  :-))
  peknú dovolenku
  Zuz

 • anonym
  01.07.2011, 08:50

  Zuz, mas super fantaziu! Tvoje deticky istotne nevedia, co je nuda :idance: taky pristup velmi schvalujem, ked clovek prezije aj trochu neporiadku a nerobi z toho dramu... deticky budu mat na taketo prazdniny urcite super spomienky, aj ked ich stravia len vo vnutri :bow:

 • anonym
  01.07.2011, 09:25

  Skus nejake vymalovanky,vystrihovacky,pexeso,clovece nehnevas ja ....len neviem co z toho mas na chate. Nasa mala ma rada taketo hry,ked vonku prsi. Alebo sa hrajte ako doma na nejakych predavacov,my sa hrame na autobus,vsetci nastupuju,jeden je akoze sofer,druhy revizor.....listky mame vystrihnute z papiera ...

 • anonym
  01.07.2011, 10:01

  Teraz ma ešte napadlo a to vyskúšam aj dnes doma.   Ak máš prázdne umelohmotné fľaše, postavíš ich akože kuželky a môžte trafiať loptičkou, alebo urobenou loptičkou (zmuchľanou guľou z papiera.

  Zuz

 • anonym
  01.07.2011, 10:14

  Premietam si moje spomienky na chatu - hojdačka, pieskovisko, motokáry, loptové hry, večer posedenie pri ohni... všetko vonku a boli sme väčší.

  Ak by si tam objavila veľký papier, môžete si ho rozložiť na zemi a kresliť železnicu - okruh kľukatých koľajníc a okolie dokreslujete, dotvárate stavebnicami a inými vecami, ktoré máte k dispozícii - akože vlak ide okolo farmy so zvieratami, okolo lesa, dediny, cirkusu. Mohli by ste si modelovať figúrky zo slaného cesta - recept nájdeš niekde tu - v podstate to bola múka+voda+soľ - necháte vyschnúť na vzduchu. Poskladajte si z papiera lodičky, parníky a vyfarbite si ich, keď prestane pršať, pôjdete si ich púšťať na potok. A ten karneval je tiež dobrý - moja dcéra má teraz 3 roky a stačí jej ceruzkou na oči namaľovať nos a fúzy a pol dňa sa hrá, že je Miňa (mačka). Alebo ak nájdeš krabicu - olepiť, ofarbiť a môže to byť domček alebo psia búda - môžu sa hrať na psíkov. Môžete si nalepovať koláže z cestovín, strukovín (čo máš v komore), prípadne im vybehni von pre pár listov, tie sa dajú aj otláčať. Ako bezpčná alternatíva loptových hier - hádžte si s balónom, ak nemáš, nafúkaj sáčok alebo gumenú rukavicu z autolekárničky. No a keď dážď trošku ustane, hurá von na slimáky :-))) A večer si nezabudnite vychutnať svätojánske mušky - u nás včera lietali, aj keď pršalo.

 • anonym
  01.07.2011, 10:15

  Tak toto je super - pri tom by sa aj dospelí zabavili :D

 • anonym
  01.07.2011, 10:25

  Alebo sa ešte môžete zahrať na salón krásy - vzájomná masáž, líčenie, česanie.

 • anonym
  01.07.2011, 10:42

  dakujem, super napady, urcite zrealizujem :D

 • anonym
  01.07.2011, 12:28

  ak nemáš pexeso so sebou,ale máte papier a nejaké farbičky,či len ceruzku,pexeso si vyrobte samé,budete sa baviť aj pri výrobe,aj pri hre.alebo si spravte niečo ako človeče,či niečo podobné,pár políčok,nejaké úlohy,ktoré treba spraviť,postavičky môžu byť napr. fazuľa,či čokoľvek,čo nájdeš na chate,ak nemáš kocku,dá sa spraviť z kúska chleba.

  ak máš cestoviny,ako napr. kolienka,môžte ich navliekať na kúsok nitky a porobiť si náhrdelníky,či čokoľvek iné.

+ -
Príspevkov: 9