Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 25.06.2011 23:48

ošetrenie člena rodiny

dobry den,chcem sa spytat  ci mam narok na ocr ak si v pravci vybavym neplatene,alebo nahradne volno,lebo dovolenku uz nemam za rychlu odpoved dakujem

 • anonym
  26.06.2011, 00:05

  asi je zbytocne si brat neplatene volno, pretoze narok na ocr nie je podmieneny ziskanim volna v praci. ak lekar vypise ocr, mas ospravedlnenu nepritomnost v praci a narok na osetrovne si uplatnis v Socialnej poistovni.

 • anonym
  26.06.2011, 00:17

  lenze problem je v tom ze ja si aj sam priplacam,a na socialku mi treba doniest potvrdenie ze som bol doma zo synom no ja so pracoval.

 • anonym
  26.06.2011, 07:14

  ked si OČR, tak nemožeš zároveň pracovať, ani si uplatňovať dovolenku alebo náhradné volno

  jedno a druhé sa vylučuje

  napr. aj keby si si čerpal dovolenku/náhradné volno a syn by do toho ochorel, doniesol by si potvrdenie od lekára, tak dovolenka sa preruší a čerpáš OČR.

  Pracovať popri tom tiež nemožeš - ved si uplatnuješ z práce volno, aby si sa mohol venovať synovi. Niekde to riešia tak, že ak v tomto čase pracovník robil niečo z domu, tak mu to napíšu ako nadčas na dni, kedy už bol v robote (napr. u súkromníkov), alebo vyplatia ako premie, osobné ohodnotenie a podobne.

   

 • anonym
  26.06.2011, 07:15  ak si pracoval, tak si nemohol čerpať zároveň volno z práce a byť so synom ... alebo si sa na ten čas rozdvojil?

 • anonym
  26.06.2011, 13:02

  ak som to pochopila spravne, si zamestnany a zaroven aj dobrovolne nemocensky poistena osoba. v takom pripade ocr mozes cerpat aj ako zamestnanec, aj ako dobrovolne poistena osoba (samozrejme, ak z oboch splnis podmienky)........ ak si chces uplatnit narok na ocr iba ako dobrovolne poistena osoba, na tento narok nema vplyv skutocnost, ze v zamestnani si zoberies neplatene volno. ale na co by si to robil, ked aj v praci mozes ist na ocr? potrebujes vsak, aby ti lekar vypisal dve ocr-ky.

 • anonym
  26.06.2011, 20:55

  spravne si to pochopila,ale ja by chcel byt aj v praci,aj brat ocr,kedze manzelka je na urade peace a z malym ma kto byt doma.kedze si  aj priplacam a na socialku treba doniest nejake potvrdenie od zamestnavatela.dovolenka mi uz dosla a preto by som chcel vediet ci mi moze napisat neplatene volno alebo nieco ine.diky

 • anonym
  26.06.2011, 22:29

  ak si budes uplatnovat narok na ocr len ako dobrovolne poistena osoba, nemusis do Socialnej poistovne nosit ziadne potvrdenie od zamestnavatela. donesis im len ziadost o osetrovne, ktore ti vystavi lekar - musis tam mat ale uvedene, ze si ocr uplatnujes ako dobrovolne nemcoensky poistena osoba.  

   

+ -
Príspevkov: 7