Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 25.04.2011 14:49

platenie za sibacku?

Zaujimalo by ma, ci platite sibacom a olievacom za to, ze Vas prisli oliat ci vysibat...dnes sme tu mali synovca, a kedze ja s tymi zvykmi velmi nesuhlasim, zahlasila som, nech ho vyplati manzel. On mu dal 10 Eur, lebo tolko dostal maly aj od babky. Nie je to trochu prehnane? Vsak sibacka je o inom nez peniazoch...ci som naivna???

 • anonym
  26.04.2011, 15:13

  Ja tieto sviatky tiež nemusím. Mám 2 ročného syna a nemienim ho učiť a podporovať, aby bil ženy, ktoré sa o neho starajú po celý rok. V pondelok sme sa pekne vyspali a spravili sme si výlet do Zoo v Bratislave.  Môj manžel je tiež otrávený chodeným od jednej tetky k druhej. Minulý rok išiel o 11.00 a vrátil sa o 16.00. Obdivujem ho ako to mohol s ročným dieťatom vydržať.  Babky pošlú balíčky dodatočne a synovcovi sa tiež niečo dá, ked pojdeme na návštevu.Mám maleho suseda tomu som dala na chodbe kinderko samozrejme bez šibania. Myslým si, že výlety budeme robiť každý rok na Veľkú Noc.

   

 • anonym
  26.04.2011, 16:23  aj my to riešime vyletovaním - tento rok sme skombinovali turistiku, kulturu a kupanie, mali sme sa fantasticky a deti si to užili ovela viac, ako keby sme vysedavali niekde na šibačkovej navšteve ... v konečnom dosledku nas to vyšlo lacnejšie, akoby som mala rozdavať čokolady, peniaze, nalievať alkohol,  hostiť navšetvy a vyvárať ešte aj pre nas, lebo ked by sme boli doma, tak by mi to nedalo a určite by som vyvarala - vypekala. Na buduci rok si asi zaplatíme pobyt niekde od štvrtku do utorka  a bude ešte lepšie.

  ja mam strašne neprijemne zažitky u svokry na dedine, kde sa to ešte dodržiava. Raz ma tam oblial od hlavy po päty uplne cudzí ožratý chlap, ale to som sa nezdržala a vynadala som mu, kolko sa do neho zmestilo. Rok predtým mi zasa do očí stiekli tu hnusnu smradlavu vonavku z potravín + modrina od korbača na lytku :tdown: 

 • anonym
  26.04.2011, 17:14

  my sme boli na chate, bolo nas tam 15 ludi, super akcia! a v pondelok rano nas chlapci a chlapi symbolicky poliali, resp. pokvapkali, dostali cokoladove vajicka, alkohol nie, lebo poobede sme odchadzali, taze sme zachovali tradicie vo vsetkej slusnosti, ako sa hovori, aj vlk bol syty, aj koza cela!!! ;-) :clap:

 • anonym
  27.04.2011, 09:14

  Tu autorka.
  Baby, potesili ste ma, ze nie som jedina, ktora takto zmysla...asi nam neostava nic ine, len tie zvyky bojkotovat :tup: :clap: :clap: :clap:

 • anonym
  28.04.2011, 15:56

  :rofl: :rofl: :rofl:  ja ako matka 3 malých parádnic som to 2 roky dozadu vyriešila po svojom .. nádejným "šibačom" čo sa vyskytli pred našimi dverami s tým, že ako nových susedov, majú povinnosť nás prísť kúpať :iscrewloose:  som im dala po čokoládovom vajíčku (NIE kinderku :roll: ), ponúkla z koláčikov, maškŕt a ovocia a ako výslužku dostali 50 centov. :rofl: :rofl:  Som sa skoro nezdržala smiechu ako ich tí "naradostení chlapci" otáčali neveriaco v dlaniach a nechápavo čakali čo bude ďalej :rofl: :rofl: :rofl:

  Minulý rok sa ich podstatne menej u nás ukázalo a tento rok len rodina. :clap: :clap:  A tým sme dali čokoládové vajíčka, zajačiky, iné sladkosti a ovocie v štýle mikuláša, len v tom rozdieli, že to mali v papierových ručne vyrobených košíčkoch, čo sa s tým moje kočky babrali týždeň pred sviatkami ;-) :green: a po 5 eur.

  Ja to neuznávam, že niekoho dotovať peniazmi .. sú to sviatky celkom o inom. A "kupača" bez malinkého korbáčika ručne vyrobeného z čohokolvek (aj z papiera trebárs) a kreatívne vyrobenej nádobky s VODOU do domu ani nepozvem .. aj keď by mal byť z rodiny!!!Nech si aj chlapci dajú záležať. To už čo je, kúpiť si všetko hotové v obchode, narobiť zmätky v domoch a ešte si nechať zaplatiť za spúšť,čo po sebe nechajú... hotový vandalizmus. :roll: :rofl: :rofl: :rofl:

  A keď budeme mať hotový dvor, plánujem okrem toho všetkého "tradičného" trošku zamiešať aj z "netradičného" a nechať chlapcov si výslužku nájsť na dvore :whistle: :whistle: nech sa zabavia trošku. :green:

 • anonym
  02.06.2011, 12:44  :tup: :tup: :tup: :tup: Plny suhlas, tiez som bola prekvapena ako sa velka noc oslavuje napr. v Nemecku-hladanim vajicok. Tie nase primitivne zvyky im nesiahaju ani po clenky. Peniaze davam iba rodine, to co dam sa mi aj vrati-daju synovi, takze stratova nie som, je to iba vymena:green: :green: :green: :green: , ale cudzim detom isto davat eurace nebudem, teda uz nie tento rok, kedze uz je davno po tom, nastastie.:excited: :excited: :excited: :excited:

   

+ -
Príspevkov: 21