Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 24.04.2011 15:22

Smutná... :((((((((((

ahojte.
som úplne mimo. dnešok ma maximálne dorazil. môj manžel mi každé sviatky (Vianoce, Veľká noc)úžasne "spríjemní". hneď ráno sa ofučí, aby sa so mnou nemusel baviť: zobudí sa, ja ho nechám vždy pospať, pohrám sa zatiaľ s malým, umyjem ho, nachystám raňajky, môj najmilší príde, zje a nebaví sa - ja neviem a netuším prečo. keď sa pýtam, tak si vymyslí nejakú kravinu: napr. včera sme sa dohodli, že pôjdeme dnes k mojim rodičom, vyšibať babku, a chvíľočku posedieť s mojou rodinou (jeho rodičia idú k tete na oslavu, takže nie sú doma), tak som sa dozvedela, ako sústavne uprednostňujem svoju rodinu, on toho má už dosť - a pritom, s jeho rodinou sa stretávam stále, chodím s malým k jeho mame, súrodencom, jemu sa ani nechce, ťahám ho tam pomaly nasilu, ale chcem, aby sme si udržiavali nejaké tie rodinné vzťahy.... tak som šla sama. a to je každý rok. a nielen na vianoce, občas mu to šibne aj na meniny, narodky... všade chodím sama ako debil, už ma nebaví vymýšľať výhovorky že prečo môj manžel zasa celý deň chrápe doma v posteli - chudáčik, čo si musí oddýchnuť. obaja chodíme do práce, ja mám popritom na starosti domácnosť, škôlku, nákupy, všetko. niekedy toho mám už nad hlavu. a zajtra máme k nám pozvanú jeho rodinu, mám 100 chutí sa na všetko s prepáčením vysr.., a ísť niekam preč. ale kde? každý normálny človek je so svojou rodinou, len ja stále ako bezdomovec. dnes u našich - a tam ma ešte dorazili moji súrodenci, aké mám nezbedné decko, som zvedavá, na tých ich anjelov, keď sa im narodia, malý nie je zlý, len hravý, nemôžu čakať, že 4ročné dieťa si sadne do kútika s jednou hračkou a nepohne sa odtiaľ. tak som skutočne zo všetkých a všetkého sklamaná.

 • anonym
  24.04.2011, 16:10

  predpokladám,že nie ste spolu ešte dlho,tak 5-6 rokov manželia a myslím,že chyba sa stala kdesi na začiatku vášho vztahu.Skús sa s ním v klude ale vážne porozprávat  a ak to nezaberie alebi zaberie len na krátku chvílu,tak ja by som ho poslala k vode.Možno si povieš,že mne sa to lahko povie ale nejaký ročik už so svojim manželom žijem a od začiatku máme nastavené určité mantinely a hlavne nie ja robim velké nakupy ale spoločne,nielen na mne je domácnost a nielen moje sú deti.návštevy u príbuzných robíme na striedačku a ešte sa mi nestalo,že by mi sviatky takto spríjemnil-hned po prvom takom výstupe by som sa s ním snažila porozprávat.Asi si nie velmi v tomto vztahu štastná a myslím,že si primladá sa v takom vztahu zahrabat- sorry

 • anonym
  24.04.2011, 16:32

  áno, manželia sme už pomaly 7 rokov, ale boli sme spolu už predtým 7 rokov, som myslela, že ho poznám, ale zmýlila som sa. a snažím sa s ním v pokoji vyrozprávať, občas to zaberie, a je to ok, uvedomí si, že urobil zle, ale niekedy - ako aj dnes, je hrdina a zlá som tá ja.
  a vážne už rozmýšľam nad tým, že nie som ešte až tak stará, aby som sa zahrabala v tomto vzťahu - len kvôli tomu, že sme spolu nadobudli nejaký majetok, že máme spoločný dom a syna. možno by nám so synom bolo lepšie bez neho.

 • anonym
  24.04.2011, 19:06

  nechecm sa ťa dotknúť, ale nie je to tak trošku tebou? Pýtaš sa ho, čo by chcel robiť on?

  Čo keby ste sa jedenkrát vykašlali na všetky navštevy a užili si sviatky sami pre seba, tak ako VY OBAJA chcete, byť spolu s deťmi, urobiť si pekný rodinný deň bez "otravných" návštev a stresov s tým spojených.

  My na velku noc chodíme preč ... že niet kam??? Nebud smiešna, Vonku je krásne, ked nie vonku, aj vovnútri su teraz brozne atrakcie a nikde nie je napísané, že Velka noc sa ma stráviť do polovičky nad hrncom a od polovičky na návšteve! My si každy den od piatku robíme vylet do okolia, zajtra napríklad ideme  do aquaparku sa kúpať aj s deťmi. Na každy den si nitkot z rodiny smel povedať, kam by chcel ísť a podla toho sme zostavili program na 4 volné dni.

  Všetkým z rodiny sme jasne oznámili, že nie sme doma a mame vlastný program, nejaké šibačky a zemiakovy šalat s udeným sa v nom nevyskytujú. Každy to rešpektuje a nikto sa neodul ... už su asi aj zvyknutí, hoci na začiatku sa trošku čudovali, teraz už to berú tak ako to je.

  Samozrejme, našli sme si čas aj trošku na rodinu, ale v prvom rade je tu NAŠA rodina a naše deti. Tiež ako vy, cez pracovné dni pracujeme a nemáme na seba tolko času, preto si to teraz chceme trošku vynahradiť.

 • anonym
  24.04.2011, 21:27  lenže, ked sa on takto k tomu stavia......ako sa správa, zrejme nemá ani význam sa ho pýtať čo by chcel. a podla mna je to aj tak blbosť, jemu skôr hrabe, a treba ho poslať kade lahšie....keby mu na tom záležalo, tak sa tak nespráva, a ked mu tak ide o to, že uprednostnuje ona svoju rodinu pred jeho, tak potom by aj šiel s nou na návštevu....
  a autorke sa čudujem, že tam teda vôbec chodi..ja by som nešla.. ved ked on nemá záujem, tak načo ty...srať na nich aj na neho....a poslať ho do prdele. bud sa spamatá alebo nech si žije svojim životom...

 • anonym
  24.04.2011, 21:48

  ja neznášam "povinne" navštevy. Mal som obdobiel, ked som rok k svokre nešla, lebo ma niečím naštvala (nechcem rozoberať) a to sa mal na mna manžel kvoli tomu vykašlať??? Ja som mu nebranila, nech ide s deťmi,a le ja som nemala s jeho rodinou o čom hovoriť, tak som tam nešla. Netlačil na mna, medzičasom sa situácia ukludnila a teraz tam ideme len občas spolu ked nam vyjde čas, niekedy ide sam. Tak isto ja niekedy idem sama k našim a niekdedy spolu. spýtam sa ideš-nejdeš a viac neriešim a ani sa neodúvam.

  Ona si vzala jeho a nie jeho rodinu. A rovnako on si vzal ju a nie jej rodinu. Nemusí tam chodiť, ak nechce. Nie je to jeho psia povinnosť. A je trapne, že toto riešia jej príbuzní, že prišla bez manžela, len ju tým deptajú... a podla mna, manžel ma pravdu, že su nejakí divní, ked riešia, že 4-ročný chlapček je nezbedný.

  Autorke ide o dodržiavanie rodinných vzťahov ... a čo jej rodina, ludia, ktorí jej maju byť najbližší??? Ťaha ich pomaly nasilu na navštevy, o ktoré vôbec nestoja! Rodinné tradicie su pekná vec, len nasilu to fungovať isto nebude. Autorka by si mala sama stanoviť priority, kto je pre nu dôležitý - či mamička a surodenci (v tom prípade sa hadam radšej nemala ani vydávať a zakladať si rodinu), alebo jej manžel a syn.

  Ja jej radím prestať manžela nútiť do vecí, ktoré su mu proti vôli., lebo si na najlepšej ceste zničiť si manželstvo! A pri dalšom sviatku či volnom víkende poprosiť manžela, nech niečo vymyslí, kam by spolu mohli ísť relaxovať. Ak nič nevymyslí, miesto vysedávania u rodičov skúste ísť na prechádzku do prírody, niekam si zašportovať, navštívte kamarátov, s ktorími vam je dobre, chodte na nejakú kulturu ...

 • anonym
  24.04.2011, 22:48

  ahoj,ako by som citala moj pribeh,len na rodinne tradicie som zasa ja,len ja to mam tak ze ked chcem ist ku nasim tak ja mu poviem ze tam chcem ist a on nech povie kedy tam moze ist so mnou, problem je len ked tam chcem ostat spat to sa ofuci,ze ci nemame doma postele,ale napokon tam ostane lebo sa ja ofucim-sme ako male deti:excited: .on vidi svoju rodinu kazdy den lebo byvaju blizko,ale moja rodina je odo mna 50km vzdialena.podla mna sa skuste o tom porozpravat a dajte tomu cas a ty nechodievaj sama vzdy pockaj na neho aj keby si nesla rok nikam na nastevu.drzim ti palce aby ste nasli spolocnu cestu:tup:

 • anonym
  25.04.2011, 12:01

  autorka:
  asi to vyznelo blbo. my na velkú noc nechodíme len po babkách a rodinách vyjedať zemiakový šalát s údeným!!! piatok aj sobotu sme si urobili po svojom, boli sme aj so synom vonku, na detskom ihrisku, drobec má meniny, tak sme s ním skočili do hračkárstva, aby si vybral niečo, čo sám chce, tiež chodíme do práce, a chceme si užiť jeden druhého. ale tu šlo o to, že sme chceli na chvíľu poobede skočiť k našim, a v pondelok byť zasa s jeho family, nakoľko starí rodičia nášho syna zbožňujú a mal meniny, tak chceli byť s ním, nešli sme tam preto, aby sme jedli nejaký blbý šalát, absolvovali "povinné rodinné návštevy" a manžel o tom vedel!!! nebolo to: že ja som povedala, že ideme, tak ideme!!!!! on ale nechcel ísť k našim, ale dnes, ked tu máme pozvanú jeho family, tak sa ide posrať od dobroty... od rána mi už pomáha, akožeže prídu naši, vieš... nechcem rozoberať detailne naše rodinné vzťahy: jeho rodina na nás v podstate kašle (teda česť výnimke: jeden brat s rodinou, aby som nebola nespravodlivá), jediní, kto má záujem o nás i malého, sú naši. tak ked sa im chcem odvdačiť za to, že mi neprestajne pomáhajú, keď niečo potrebujeme, tak to má byť takto???? mám jednoducho depku, a potrebovala som sa vykecať.

 • anonym
  25.04.2011, 12:09

  autorka:
  ešte k tomu predchádzajúcemu príspevku, že sú naši divní, ked sa im zdá 4ročné dieťa nezbedné: malý bol fakt besný v ten deň, to som mu aj ja dala normálne na zadok, tak preto to povedali, ale tak normálne, že jednoducho, dnes nemá svoj deň. ked som písala ten príspevok, som bola naštvaná na celý svet, tak to asi tak vyznelo. naši ho práveže neskutočne ľúbia, malý sa pomaly len zobudí, a už chce ísť k nim. asi som sa mala vykecať radšej niekde inde, ako tu teraz zbierať kritiku. no čo už - žiadna kaša sa nemá jesť taká horúca, ako sa uvarí.

 • anonym
  25.04.2011, 13:23

  no tak to akoby som čítala o mojom mužovi...tiež čakám, kedykoľvek je nejaká rodinná oslava, alebo sviatky, čo sa zas ide stať, včera som mu povedala, že je stále ako žena pred menzesom...2x som už takmer podala žiadosť o rozvod, naposledy vlani, ale trochu sa to utriaslo a hlavne neplánovane som otehotnela...ale pravdupovediac, určite s ním neostanem len kvôli deťom, ak ma má stále štvať. A od toho posledného razu sa k nemu nesnažím správať milo, ofukovať ho a obskakovať, však je dospelý chlap, nech sa stará. A tú jeho rodinu, ktorá ani nie je jeho vlastná, má za bohov, nadľudí, a dennodenne mám na tanieri, že si ich ja nevážim...len jemu akosi nedošlo, že oni ho za "svojho" nepovažujú (je totižto z domova), len on to stále nechce vidieť...každopádne, držím ti palce, nech to vyriešiš k svojej spokojnosti. :D :D :D

 • anonym
  25.04.2011, 19:04

  uplna ormalka, bližšia košela ako kabat

  tak ked sa ide roztrhať, tak ho nechaj, nech nachystá všetko sam a ty sa tým netráp. S jeho rodinou komunikuj len tolko, kolko on komunikuje s tvojou. Viem, bude ťa to stáť osté premahanie, ale aspon uvidí, ako to je blbé.

  Ja som to tiež urobila, moj manžel k našim ide, ale tam slovka neprerečie, len sedí ako pecúch. Tak som to začala robiť aj ja u jeho rodičov, inak zhovorčivá, zrazu som nahodila absolutne rezervovaný prístup, sedela som tam bez slova, nič som si nedala, jemny usmev na perách, že sa akože nehnevám, ale ani "nemám o čom" ... išla som len ak som vyslovene musela, teda raz za rok :lol:  U mna bol dovod aj ten, že jeho rodina na nas tiež kašle, za 10 rokov manželstva nas navštívili tolkokrát, že by som to zratala na prstoch jednej ruky ... mno, stačili by mi presne 2 prsty! Deti "zbožnujú", ale zaujímaju sa o ne len ak im ich privedieme  ukázať. takže ako vidíš, nie si jediná na svete. A ak si inak rozumiete, skús sa nad to povzniesť a prijať to ako fakt, že nebudete udržiavať srdečné vzťahy so širokou rodinou.

+ -
Príspevkov: 10