Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 20.03.2011 22:26

Kolko minie stvorclenna rodina v BA na domace vydaje ?

Chcem sa opytat kolko priblizne minie stvorclenna rodina v BA na potraviny, jedlo, drogeriu teda bezne vydaje na domacnost ? Dakujem!

  • anonym
    21.03.2011, 18:47



    viem,že to sem nepatrí,ale musím povedať dakujem,toto bude asi potreba vo viacerých témach,občas niektorých/ré "uzemniť"

    monči

  • anonym
    21.03.2011, 18:50



    konečne sa niekto začína o forum starať ... netreba nam prísnych adminov, ktorí budu sliediť v každej teme, ale občas by bolo treba zakročiť

  • anonym
    21.03.2011, 19:41

    presne toto ma zaujima, len doplnim ze obedy do toho neratam nakolko deti sa stravuju v skole a skolke a manzel aj ja sa stravujeme v praci (stravne listky), ide iba cisto naklady na domacnost potraviny, drogeria, prasky na pranie, drobne nakupy (MCDonald...), pripadne aj osatenie, nakolko deti rychlo satstvo vyrastu, manzel tvrdi ze minam vela tak som to chcela vediet ako je to u inych podobnych domacnosti a kedze som z BA tak som chcela vediet z tejto oblasti a porovnat, ale som rada ze sa ozvali aj mimo BA aspon si to mozeme porovnat podla regionov DAKUJEM! ;) piste dalej ... odpovede ...

  • anonym
    21.03.2011, 19:56



    asi závisí vela na to, v akej cenovej kategorii človek nakupuje. Predsa sa da kupiť jogurt aj za 25 centov, aj za 60, tak isto salamy, syry - vlastne všetko. Niekto chce mať doma ovocie denne, niekto nakupi len na víkend. Tak isto prášok na pranie, niekto si potrpí na značkovom Arieli, Persile, niekto vyperie aj v lacnom. A tiež, ťažko porovnávať, ak ešte niekto kupuje plienky, umele mlieko, potreby pre babo a vy už asi nie. Niekto chce denne varené večere a niekto vystačí aj s rožkom so salámou ...

    Ja sa snažím pri nakupe pozerať aj na cenu  a neprešvihnúť limit 100€ na týžden. Lepšie sa mi to sleduje takto ... ku koncu mesiaca niekedy už musíme rátať euráčiky a mam aj len posledných 50€ do vyplaty. Oblečenie do tohto nerátam, len bežne nakupy v TESCO, LIDL, pečivo a mlieko, tiež občas ten McDonalds - my kava, deti HappyMeal ...  Tiež sme štyria, mame školkára a školáčku.

  • anonym
    22.03.2011, 07:11

    My sme 4ria ja mam na tyzden vyhradene na stravu 46eur a do toho sa musim zmestit a baby dakedy poviem pravdu ze este aj usetrim :idance:
    a to mame aj ovocie aj zeleninu a doma varim lebo som este doma na materskej a muz si nosi z domu do roboty obed.
    a este dakedy sa mi z tych penazi podari kupit daco z drogerie na to mame osve peniaze 30eur na mesiac :D

  • anonym
    22.03.2011, 09:30



    Fuha, klobuk dolu. To je dobre hospodarenie. Ja ked sledujem, a idem na uplne maly nakupik, do Lidl, platim minimalne 7 EUR. A to kupim nejaku zeleninu, dve bagety,dva jogurty a par veci k tomu. Ked si priratam jedlo pre malu (prikrmy), tak urcite je to viac.

  • anonym
    22.03.2011, 09:50



    no mam presne urcene peniaze co mozem minut inak by sme sa nezmestili do financii ktore mame.
    no ako ked sa to tak vezme mozem minut viac ze si vezmem s dalsieho tyzdna a potom mozem minut len menej
    je to dobre celkom sa da vyjst

    a to kupujem aj syry aj sunku aj mlieko aj grahamove pecivo a kadeco
    aj sladkosti obcas
    a dost peciem doma.
    aj maso si doprajeme hlavne kura a na vikend varim na striedacku bravcove hovadzie alebo kuracie :D
    podla mna sa da vyjst proste mas tolko dane a vies sa vynajst tamje to lacnejsie tam to
    a aj jogurty kupujeme ale len biele smotanove lebo tie sladene su hnus teda nam nechutia a detom davam tiez biele a ked tak dame si do nich lekvar :D
    Obcas kupim detom milacika alebo termix :D
    aj banany aj jablka ine ovocie je teraz hnusne teda myslim pomarance a proste citrusy...su take zosusene tak nekupujeme.
    ale pomelo obcas som kupovala to mnam velmi chuti a neni zoschnute
    a jasne zelenina kupujem teraz ladovy salat cviklu mrkvu petrzlen cibulu cesnak
    paradajky nie su dobre teraz :-(

  • anonym
    22.03.2011, 10:49

    my sme tiež 4členná rodina, varím každý druhý den, vždy si nájdem recepty čo idem variť a spíšem zoznam potravín ktoré mi chýbajú takto nakupujem a vtedy človek aj ušetrí. lebo hocikedy idem len po chlieb a maslo a miniem 10eur, je to síce všetko čo zjeme ale keby som to nekúpila tak sa zaobídeme aj bez toho takže mi za mesiac minieme asi tak max. do 200eur, niekedy menej a niekedy viac

  • anonym
    22.03.2011, 17:57


    Fakt klobúk dolu......toto by som chcela vedieť aj ja :-))) nedarí sa mi to :-(

  • anonym
    22.03.2011, 18:15

    ak chcem ušetriť, posielam na nakup manžela s lístkom, čo presne treba. On kupi iba to, čo tam je napísané. Ja idem do obchodu a okrem obligátnych rožkov a mlieka zbadám nejakú akciu, alebo čajík, dobrotu ... Prípadne chodím do najtrapnejších potravín v meste, kde nič poriadne nemaju, len fakt tie rožky a mlieko.

    LIDL je v tomto ohlade pre mna "nebezpečný" obchod ...síce maju dobré ceny a vyber, ale vždy tam nakupim hlúpsti navyše, ktoré síce využijeme, ale pežili by sme aj bez nich.:ups:  A tak z nakupu "rožkov a mleika" ja polahky 10-15€rový nakup:idoh:

  • anonym
    22.03.2011, 20:26

    Ťažko povedať, teraz som na MD, takže príjem máme dosť malý a musíme sa dosť uskromňovať. Každý môže vyskakovať len do výšky svojej peňaženky. Manželovi skús povedať, nech si to na mesiac skúsi, miňuži často nemajú prehľad o tom čo koľko stojí a frflú len z nevedomosti. Môj teraz chodí častejšie nakupovať lebo čakáme tretie a ja to fakt už neuvlečiem, takže myslím, že dosť veľa vecí mu už zaplo. Míňa viac než ja.

  • anonym
    23.03.2011, 13:50

    presne aj u nás

  • anonym
    28.03.2011, 13:07

    co sa tyka len stravy a drogerie, tak minuly rok sme mali priemerne 340 eur/mesiac. nie su v tom zapocitane obedy deti v skolke a skole, ani nase obedy pocas pracovneho dna.

+ -
Príspevkov: 28