Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 19.03.2011 10:06

už nevládzem

Ahojte všetky maminky ci nemaminky. Mam strasny problem..Rozvadzam sa teda ziadost som podavala 1decembra 2010 a stale mi nic neprislo zo sudu. stale nic uz ma to nici manzel sa odstahoval k mame ale mame stiedavu vychovu zatial.. No on sa rozhodol nicit mi zivot neviem co mam robit. stale ak mam mat deti ja vyvolava mi uraza ma a vyhraza sa mi ze pojde za nasimi nech ma kontroluju neviem co mam robit ako dlho este budem cakat zo sudu papier ja uz nevladzem neviem co mam robit aby mi dal pokoj,. nemate niekto s tym skusenost???

 • anonym
  19.03.2011, 11:51

  U nas bolo podane o rozvod v novembri a pojednavanie sme mali v aprili. Zalezi kde byvate, v ba je cakacia doba dlho. Ideal je zavolat na sud a opytat sa, ci uz to ma pridelene nejaky sudca, a ci sa tym uz zaobera.

  Ak muz takto vyvadza, rozvod ako taky mu v tom asi nezabrani. Ked sa rozhodne byt hajzel, je jedno, ci ma papier alebo nema :( bude na sude ziadat striedavu vychovu??? to peklo rozvodom skoncit nemusi, len ta upozornujem. U nas tiez trvalo hodne dlhsie...

  Drz sa.

 • anonym
  19.03.2011, 11:52

  Na podateľni súdu kde si To podávala sa informuj, či s tým už niekto niečo robí. Ak máte detičky, treba veľa trpezlivosti, to trvá vždy dlhšie. Existuje v mieste bydliska právna poradňa bezplatná. Tam by som sa obrátila s otázkou čo robiť ak to manžel sťažuje. Aké máš práva a ako sa môžeš legálne brániť. Určite by som sa nenechala zastrašovať, a podobne. Veď máš za čo bojovať a za koho - seba a deti. Držím palce.
  Inak existuje aj sociálna pomoc bezplatná, tam získaš info o dávkach a prípadnom centre pomoci pre matky s deťmi. Možno tam nájdeš dušičku, ktorá podobnú vec prežíva.
  Veľa síl a bojuuj.

 • anonym
  19.03.2011, 14:39  povedz mu, že podáš trestné opznámenie na neho za vyhrážanie sa po telefone a že si všetky jeho telefonáty už nahrávaš. Oznám mu to hned ako zdvihneš telefon, že z bezpečnostných dovodov tento telefonať bude zaznamenaný :green:  Alebo mu vobec telefon nedvíhaj, ty nie si povinná sa s ním nijako vybavovať. Mate predsa stanovené, ekdy sa kto stará o deti a jasne mu povedz, ak si začne svoje problemy kompenzovať na deťoch, že ťa pred nimi bude očierňovať, tak pojdeš na UPSVaR a vzhľadom k psychickému stavu detí si daš predbežné opatrenie na vylučnú starostlivosť a deti do rozvodu neuvidí vôbec!

  S rodičmi sa porozprávaj, že ak ich bude obťažovať, nech ho pošlú po slovensky "do r..i" a nechs a s ním ani nebavia. Ved snad su to tvoji rodičia a stoja pri tebe, nie pri skoro-byvalom manželovi.

  Musíš byť silná a diplomatická,a by namel čo na teba vytiahnuť na sude. Rozprávaj s ním kludne, nekrič a neplač, ale rozhodným hlasom. Lepšie trošku nižšie položeným a tlmaným. Nedohaduj sa s ním o ničom, oznamuj mu veci na rovinu. Musíš mať vo všetko vopred jasno, aby videl, že necukneš a nebojíš sa. len ťa chce zastrašiť.

 • anonym
  19.03.2011, 16:28

  Drzim Ti prsteky, nech mas dostatok sil na toto obdobie, co Ta caka.  Vydrz, bude lepsie.

+ -
Príspevkov: 4