Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 06.03.2011 16:33

Objednávka cez net

Mám takýto problém. objednala som topánky cez net, no nedoložila mi doklad o kupe. tvrdí mi, že je to zo zrušeného skladu, preto tam bola výhodnejšia cena. udajne..že sa na to nevzťahuje reklamácia...???
mate skusenosti?

 • anonym
  06.03.2011, 20:13

  Ahoj,

  moj nazor je, ze v kazdom pripade je povinny predavajuci vydat doklad o predaji.
  Tebe moze byt uplne jedno, ci je to zo zruseneho skladu, alebo odkial, raz ked nieco kupujes, tak mas mat doklad o tom, ze si to od niekoho kupila a samozrejme sa na to vztahuje aj zaruka.
  Ked chces mat istotu obrat sa na SOI, da sa tam poslat otazka, bez toho, aby si uvadzala detaily, iba sa takto vseobecne opytas, cez formular, ktory maju na stranke a oni ti poradia.

 • anonym
  06.03.2011, 21:13  úplne bežna vec na bazarikoch :-(  mamičky - podvodníčky - tiežpodnikatelky predavaju veci načierno bez dokladov a vyhovoriek plná huba, záruky žiadne. Ak je to novy tovar a predava viac kusov, neobstoja žiadne vyhovorky. Ani zo zrušeneho obchodu takto predávať nesmie!

  ak si takto obchod nepredstavuješ, trvaj na vrátení tovaru, postraš ju ŠOI a danovým uradom, ona už začne spolupracovať ...

  mne naposledy takto prišiel tovar bez dokladov, navyše nie ten, čo som si objednala, vymenili sme si asi 20 mailov, ale ked som vytiahla magické slovíčko ŠOI, hned firmička zmenila retoriku a peniaze som mala ešte v ten den vrátené na učte.

 • anonym
  07.03.2011, 21:59

  na každý tovar sa vzťahuje záruka,aj na opotrebovaný,či kupovaný cez bazár,ale to už väčšina ľudí nerieši.ty ak si však kupovala nový tovar,máš nárok na doklad a aj reklamáciu by si si mohla uplatniť.takže doklad žiadaj,komunikáciu máš snád uloženú,takže sa máš o čo oprieť.a určite ak nebude spolupracovať pohroz šoi a dú.a hlavne daj negatívne hodnotenie,alebo aspoň neutrálne,pretože je fakt,že nie každá mamina na bazári automaticky pošle doklad,ale ak oň už požiadaš,tak by nemala robiť okolky,najmä,ak je to nový tovar a sama ti povie,že je to z rušenia prevádzky.

+ -
Príspevkov: 3