Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 01.03.2011 14:37

19tt Placenta praevia partialis

Ahojte chcela by som sa opytať či máte niektorá skúsenosti s placenta praevia partialis ( nizko ulozena placenta). Mne ju lekar urcil na USG v 18-19tt som s toho dosť vydesena. Nekrvacam ( klop- klop - klop ). Lekar povedal, ze sa to zvykne rastom maternice upravit. Mate niekorá s týmto skúsenosti? Vopred Vám Ďakujem.

 • anonym
  01.03.2011, 17:11

  ahoj, my sme nieco podobne mali pri dcerke. okolo 32.tt uz bolo vsetko ok. drzim palce...

 • anonym
  01.03.2011, 18:11

  ja som mala to iste a tiez dorastla a bolo vsetko ok:D

 • anonym
  01.03.2011, 18:36

  Ahoj ja som mala tiež takúto podobnú diagnózu, nízko položená placenta z časti zakrývala bránku, bola som kvôli tomu na rizikovom... Taktiež som mala nariadený kľudový režim... Placenta sa  mi nakoniec vytiahla a v 30 tt bola už hore tak ako má byť. Ale u teba je veľmi veľká pravdepodobnosť, že sa ti placenta vytiahne rastom maternice, keďže je "len" nízko položená... Takže žiadne stresovanie a pekne si užívaj svoje krásne bruško :idance:  :idance:   :idance:

 • anonym
  01.03.2011, 18:57

  Ďakujem za reakcia trošku ste ma upokojili. Bojim sa o svoje dieťatko nie o seba. Ešte by som chcela vedieť čo ste robili ako ste sa obmedzovali?

 • anonym
  02.03.2011, 08:42

  Žiadna námaha a hlavne žiadny pohlavný styk, ten je zakázaný pri všetkých typoch placenta praevia, lebo hrozí že začneš krvácať. A ak by si niekedy začala hoci len špiniť treba okamžite ísť do nemocnice, hrozí že vykrvácaš... Ale prosím nezľakni sa to je len upozornenie na to čo sa môže stať. Mala by si byť aj častejsie kontrolovaná na ultrazvuku, u mňa to kontrolovali každý mesiac. Veľa šťastia a hlavne na to nemysli len sa šetri...

 • anonym
  17.03.2011, 19:47

  Ja som ležala od 26 tt na rizik.pôrodnici na Antolskej s placentou preavia centralis. Čo znamená placenta prerastala cez krčok maternice úplne. Ani v 32 tt sa mi nevyzdvihla hore. Musela som si to odležať do 37 tt a potom mi tehotenstvo museli ukončiť sekciou, lebo čím vyšší týždeň tým vačšie riziko vykrvácania. Moje obmedzovanie bolo asi takéto: jedla, pila v posteli, sprchovať len vo vlažnej vode a to na rýchlovku, nechodiť len ležať akurát som si odbehla len na toaletu. Kontrolovala som si stolicu aby som ju nemala tvrdú pretože pri tlačení hrozilo vykrvácanie. Netreba mysleť negatívne, ale pozitívne a hlavne sa nestresovať, tak ako bolo hore spomenuté a sex ani pomyslieť :-D.

+ -
Príspevkov: 6