Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 28.02.2011 07:48

ona ma 23, on 20

Pisem za moju dobru kamaratku, slobodnu matku, ktora ma dvoj rocnu dcerku. Nasla si priatela, ktory si rozumie s jej malou dcerkou a aj s nou. Problem je, ze ona ma 23 a on "len" 20 rokov. jej rodina je proti a jeho tiez. Jej rodine vedi, ze ma tak malo rokov, nema "poriadnu" pracu a zivi ho rodina. Jeho rodine vadi ta mala...nie ona..mala.. Vcera sa rozisli, no velmi sa lubia a nechcu o seba prist... Aj ked boli spolu len cca dva tyzdne, velmi si na seba zvykli. Jej mama jej povedala, ze ak s nim ostane vyhodi ju z domu. Jeho rodicia niesu nadceni s dietata. Su nadne.Poznam ich oboch no neviem ako pomoct... MAju ostat spolu a pockam nez si rodini "zvyknu" alebo nechat zivot plinut dalej, kazdy sa?

 • anonym
  28.02.2011, 08:07

  Keď chcú byť spolu, mali by sa osamostatniť od rodičov. Na jednej strane im tým dokážu,že sú zodpovední, hoci sú mladí, vedia sa o seba postarať, vedia, o čom ten život vlastne je. Na druhej strane, nebudú tak ľahko vydierateľní vetami typu "ak neurobíš po mojom, vyhodím ťa z domu". Samozrejme, nie je to jednoduché...

 • anonym
  28.02.2011, 10:12

  tu nie je veľmi čo radiť,ak chcú byť spolu,tak nech spolu sú.možno im to vyjde a možno nie.to že je on mladší neznamená,že nie je schopný sa postarať o rodinu.to že má ona dieťa,ale nie manžela neznamená,že je ľahkovážna.tu by bol treba rozhovor so všetkými,diskusia,ale nie hádky.lenže pri emociach je to ťažké,nehádať sa.rozhovory a postupné spoznávanie možno otvorí srdcia a oči všetkých zúčastneným.aj ked s rodičmi je to ťažké.

 • anonym
  28.02.2011, 14:25

  MM mal 21 a ja 26, keď sme sa brali. Sme spolu už siedmy rok a všetko nám krásne klape, takže o veku to vždy nie je.

 • anonym
  28.02.2011, 16:10

  Je pochopiteľné, že rodičia chcú pre svoje deti to najlepšie a preto sa nečudujem,že chcú pre svoju dcéru zrelšieho a hlavne zodpovednejšieho chlapa, ktorý sa dokáže postarať o matku a dieťa.  A zasa zo strany 20 ročného chlapca, že sa má v jeho mladom veku starať o cudzie dieťa. Asi ako rodič by som bola rovnakého názoru. Ja by som im radila. Nech sa stretávajú nezávezne. Nech sa neťahajú domov, rodičom treba predstaviť vážnejšiu známosť a nie 2-týždnovú! Nech mamička nezaťahuje do vzťahov hlavne svoje dieťa, pokial to nebude vážne natoľko, že spolu nebudú chcieť žiť!!! A chcem jej pripomenúť antikoncepciu, aby sa nedostala do ďalších problémov (myslím, že jedno dieťa jej stačí). Ja v ich veku som mala tooolko 2 týždnových známostí, že si ich už ani nepamätám:excited: .

 • anonym
  28.02.2011, 16:55

  Chlap môže byť zrelý aj v 19-tich a takisto sú aj 35-roční, čo stále nevedia, čo chcú... Nie je to len o veku...

 • anonym
  28.02.2011, 20:24

  Keď chcú spolu byť, mali by sa vedieť o seba postarať. On by mal mať prácu a mali by si zohnať bývanie. Inak o čom? Jeho živí rodina, ju živí rodina, spolu sú dva týždne....dosť nezrelé. Budú ich živiť troch a po čase štyroch?

 • anonym
  28.02.2011, 20:49

  ja mam o rok mladšieho manžela, zoznámili sme sa, ked som ja mala 18 a on 17 a v pohode sme spolu, mame pekný vzťah už viac ako 15 rokov. Čisto vo veku by som problem nevidela.

  LENŽE my sme spolu 5 rokov chodili skor, ako sme si založili rodinku. V tom čase sme už obaja mali robotu, najskor bola svadba, potom deti, medzitým prerábka domu.

  Rodina mladej slečny ma oprávnené obavy, kedže slečna už ma babatko zaslobodna a visí im na krku, kedže decko mať vedela, ale postarať sa o seba nevie. Najde si frajera bez roboty a nahodou spravia dalšie a čo potom? Takže nech tomu mladí necahju volny priebeh, stretávvať sa nezáväzne možu. Ale hlavne nech najskor rodičom DOKÁŽU, že sa maju radi, že  sa vedia o seba postarať. A potom možno im začnú aj doverovať.

+ -
Príspevkov: 7