Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 16.02.2011 21:53

zákaz styku otca s deťaťom

Ahojte, mám taký veľký problém. Otec môjho dieťaťa je gambler, možno trochu aj alkoholik a z toho dôvodu začal mať problomy aj so zákonom. Alimenty mi nezaplatil ani raz, ale stále si robí nároky na malú. Ja mu ju z pochopiteľných dôvod nechem dať a ani nedám. Neviete náhodou niekto aké sú podmienky pre zákaz styku otca s dieťaťom a ako sa to rieši?

Za odpovede ďakujem!

 • anonym
  17.02.2011, 08:49

  ahoj, nezávideniahodná situácia.
  Ale zákaz kontaktu s dieťaťom sa inak ako súdnou cestou vyriešiť nedá. Musíš podať návrh. A trvá to zhruba rok, kým od podania dospeješ k rozhodnutiu.

 • anonym
  17.02.2011, 10:08

  Ahoj, viem, že v nutných prípadoch môžeš požiadať o zrýchlené konanie, kedy súd vydá súdny príkaz do 30.dní. Treba sa na to opýtať právnika. Držím palčeky :thumbsup:

 • anonym
  17.02.2011, 13:05

  Ahoj moj nazor je pre teba asi priilis skepticky ale pokial ta tvoj ex nejako fyzicky alebo psychicky neohrozuje samozrejme dcerku tiez tak myslim ze tak lahko nedosiahnes zakaz ...u nas v rodine smemali bohuzial taky pripad no pokusit sa mozes....

 • anonym
  17.02.2011, 18:13

  ahoj,osobne som sa stym nestretla ale kamoska ano.-on jej neplatil,nejavil ziadny zaujem o dieta tak odmietala mu sieta davat.on to potom vyuzil vo svoj prospech.ked ona dala na sud ze chce zakazat jemu styk s dietatom on tam uviedol ze ona mu ho nechcela davat aj ked ma nato pravo a aj ked neplati...este mala aj ona stoho zle a dieta mu uz musela davat aj led neplatil.a sud potom jej ziadost zamietol...takze zacni to riesim cim skor aby si nemala problemy aj ty.drzim palce nech tot i dobre dopadne.

 • anonym
  17.02.2011, 19:52

  Ďakujem za reakcie, dúfam, že všetko nakoniec dobre dopadne...

 • anonym
  18.02.2011, 08:21

  Ale aj to neplatenie by si mala čo najskôr začať riešiť, dať ho na súd. Žiadať doplatenie všetkých podlžností a prípadne požiadať súd o náhradné výživné od štátu.

 • anonym
  18.02.2011, 10:00

  výživné máš určene súdom? či ste len tak dohodnutý? ak chceš zákaz styku otca s mal. dieťaťom daj to na súd. môžeš aj skúsiť predbežné opatrenie to sa vykoná do 30 dní, no len môžu ti ho zamietnuť, len ak by si mala dôkazy že dieťa je naozaj v nebezpečenstve.
  ak nemáš podané ani výživné, skús naraz podať návrh na vydanie predbežného opatrenia na určenie výživného a vydanie predbežného opatrenia o zákaze styku otca s mal. dieťaťom. ak nevieš napísať návrh chod na úrad práce sociálnych veci a rodiny za sociálnou kurátorkou a oni ti ten návrh pomôžu napísať.

+ -
Príspevkov: 7