Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 31.12.2010 11:17

URIEKNUTIE

ahojte,chcela by som sa vas opýtať či mate niekto skúsenosti s urieknutím....mám už jedného chlapčeka a tiež sme mali problém s urieknutím stale sme robili vodu z uhlíkov,červena šnúrka na ručke a kadečo....

ale teraz s druhým synčekom je to oveľa horšie nemôžme nikam isť ani k známym,rodine,doktorke lebo je mu hneď zlé stále plače nemôže spať proste je zlý....ale keď sme doma tak je to ok....zase nechcem byť zatvorená doma aj s malým aby ho nikto nevidel....ak by ste niekto vedeli o niečom sem s tým vopre Vám Ďakujem...

Boba....

 • anonym
  31.12.2010, 11:42

  Ahoj Boba,

  vitaj v 21. storoci. Urieknutie neexistuje.

  Tvoje deticky len maju potreby ine ako Ty. Nechcu byt vonku, ale doma. Chcu sa hrat v znamom prostredi, s Tebou. Az ked si zvyknu na domov, az potom budu chciet spoznavat novoty.

  Dopraj im trosku casu. Najmä babätka su citlive na vonkajsie vnemy a nepotrebuju byt neustale niekde inde, kde na nich utoci vela novych zvukovych vnemov, svetla a pachov.

  Bud rada, ze nemas deticky, s ktorymi treba byt neustale niekde inde, len nie doma, lebo sa inak nudia. Cen si, co mas a nehladaj problemy tam, kde nie su...

   

  Marika

 • anonym
  31.12.2010, 11:47

  ak sa to na dieťati niečo nezdá, chod k lekarovi! červena šnurka ho isto nevylieči, ak plače napr. od refluxu alebo je nespokojný kvoli niečomu inému.

 • anonym
  31.12.2010, 12:00

  No sú tu aj neveriaci Tomášovia, poviem vam že urieknutie existuje a je mám s tým osobne skúsenosti....a u deti je to tiež....

 • anonym
  31.12.2010, 12:05

  Čistý blud, ha - ha- ha.

  To si vymýšľate v nádeji, že chcete za každú cenu nejakým spôsobom pomenovať plačúce dieťa?

  Existuje všetko, čo si vymyslíme.

 • anonym
  31.12.2010, 12:15

  ano, je to otázka viery. Ja na urieknutie neverím a preto ho nikdy nezažijem. Tí, ktorí na neho veria si potom pozažívajú kadečo. Ľutujem len tie vaše malé nevinné detičky.

 • anonym
  31.12.2010, 12:29

  urieknutie je fyzikálny jav a dá sa vedecky vysvetliť každý človek má nejakú energiu a tým že niektorý ju majú silnejšiu môžu narušiť tých so slabšou, verím na urieknutie ale pokiaľ býva malému takto zle asi by som hľadala príčinu aj niekde inde

 • anonym
  31.12.2010, 12:59

  autorka nepíše, ake velke ma dieťatko, ale sú deti, ktore proste nemaju radi, ak sa prenašajú a hladí na nich príliš vela cudzích ludí, prípadne maju príliš vela vnemov. Potom možu byť podraždené a zle spia. kedysi sa to pripisovalo všeliakým urieknutiam. Ale niečo na tom bolo, že dieťa sa prvých 6 týždnov spolu s mamičkou chránilo, nenosilo privelmi von, bolo s mamičkou ... to je totiž najdoležitejší čas, kedy maju mať obaja pokoj, zotaviť sa z porodu, začať kojenie, dieťatko spoznava mamičku a najbližší svet a až potom by sa malo postupne oboznamovať s novými vecami a ludmi. Nie ako dnes, že s porodnice idu ludia často rovno do hypermarketu, už v porodnici mamičku otravuje široká rodina, doma hned návštevy, beháme s kočíkom kade-tade... jasne, netreba sa uplne zatvoriť doma, ale tieto veci regulovať tak, aby bola mama a dieťa spokojné, netreba to preháňať.

  Velku ulohu v tom celom zohráva aj nervozita matky, ktora verí, že ked pojde von, určite dieťa niekto uriekne a bude zlé, podvedome tento strach a nervozitu prenaša na dieťa, stresove hormony možno prenikau s mliekom ať k dieťatku, dieťa sa cíti neisté, necíti sa bezpečne a pocity dava najavo plačom, lebo inak to nevie.

 • anonym
  31.12.2010, 13:16

  ahoj,

  ja osobne urieknutiu neverim, ale moja babka hej.. a raz mi tvrdila, ze ma uriekli a ked mi oplachla ruky v odvare z Cistca (nejaka rastlinka, asi vcelku bezna) tak tam boli take spinave smuhy - ze to znamena, ze som bola urieknuta, lebo keby som nebola, tak to ostane ciste. Tak skus, bud to pomoze, alebo si aspon overis,  ze nie je urieknuty ;)
  Ale to odporucanie ist k doktorovi ak ma maly nejaky problem je rozumnejsie. A rozhodne pred riesenim 'urieknutia' skus zistit, ci mu nie je nieco ine.

 • anonym
  31.12.2010, 14:38
 • anonym
  31.12.2010, 18:23


  Súhlasím je to pravda ja som si to aj sama na sebe vyskúšala...

 • anonym
  31.12.2010, 21:21

  Daj dieťa pokrstiť a žiadne temné mocnosti naň nebudú môcť pôsobiť.

 • anonym
  01.01.2011, 10:23

  Ahoj Boba,

  napis na kvetzivota11@gmail.com

  to je kamaratka, ktora ti pomoze :)

  Sasa

 • anonym
  01.01.2011, 11:45

  ty, pretoze sa mi rozum zastavuje ....

 • anonym
  01.01.2011, 14:06

  Tu je autorka....

  najprv by som chcela niečo tým babam čo ma tu hneď začali kritizovať a urážať, je to vaš problém ak na niečo také neverite ale ja som len žiadala o pomoc tých ktorý  s tým maju vlástnu skúsenosť....nepotrebujem aby ma tu niekto uražal,nadával a kritizoval....

  s urieknutím mám skúsenosť pri prvom synovy a taktiež som aj ja sama bola urieknutá ale ta osoba čo nám pomohla už bohužial neje medzi nami a tak som chcela aby mi niekto pomohol...čoho som sa ani nedočkala....

  táto diskusia je o tom :ishock: človeku pomôcť a nie ho položiť medzi bláznov....

  synček je pokrstený,zdravy,pekný chlapček len máme problém isť niekam medzi ľudí.....

  a vďaka tým osobám čo pomohli Ďakujem....:D

 • anonym
  01.01.2011, 15:20  tak začni pomaly, pomalinky zo zoznamuj s okolím, nechod hned medzi davy ludí, ked ideš k lekárke, nájdi si čas, ked je tam menej pacientov (skoro ráno, alebo až pred obedom), nenechávaj ho obkukovať a obchytávať cudzím ludom, z ktorých by mohol mať strach.

  Ja tak trošku na urieknutie verím, u nas to bola ale jedna konkretna osoba, ktorá nam narobila vela zlého celej rodine a ta mi raz tak uprene pozrela na dieťa a ono potom celu noc prevracalo a preplakalo ... ale neverím, na urieknutie tak globálne, teda že by dieťa uriekol hned hocikto, kto sa nan pozrie. To musí byť zly človek, ktorý chce zle zámerne a "odsaje energiu".

  Vo vašom prípade skor myslím, že je to povaha tvojho dieťaťa a časom z toho vyrastie. Moja dcera bola totiž do určiteho veku tiež taká, že na každej navšteve sa do 30 minút  rozrevala a museli sme ísť domov. Ale dnes je vcelku spoločenská a nema ani problem nadväzovať kontakty.

+ -
Príspevkov: 25