Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 26.12.2010 13:16

Nadávky dieťaťa

Ahojte, potrebujem poradiť. Môj 2,5 ročný syn začal strašne nadávať, asi pred 2 týždňami. Bolo to práve pred sviatkami, takže si myslím, že som sa mu menej venovala a on tým chcel upútať pozornosť. Ale teraz je už všetko ako predtým, no on nadáva ďalej. Nepomáha nič, ani dohováranie po dobrom, ani vyhrážky, zákazy ba ani po zadku. Nepomáha ani ignorácia. On hreší a popri tom na mňa kričí, že nadáva, nech  ho vycápem po zadku. Strašne ma to hnevá, hlavne aj pre tento vianočný čas, keď chodia návštevy a on sa takto predvádza. Viete si predstaviť ako na mňa reagujú, hlavne na moju výchovu. Takže ak ste mali podobný problém, poraďte mi prosím, ako to vyriešiť. Vopred ďakujem. :ups:

 • anonym
  26.12.2010, 18:31

  naš 3,5 orčný tiež nadava a tak strašne sa predvadza, že sa hambím v poslednej dobe chodiť na navštevy ... a ked sa k nemu prida ešte aj 9-ročná, tak zbohom-rodina :ishock: :excited: 

  hadam z toho do dvadsiatky vyrastú a ja to prežijem aspon v čiastočnom duševnom zdraví

 • anonym
  26.12.2010, 20:51

  No ja som zobrala lepciacu pásku a ckeď videl, že mu chcem zalepiť ústa a myslím to naozaj tak rýchlo prestal. Potom mi stačilo ju len ukázať a hneď sa spametal :idoh: Zabralo to :D

 • anonym
  26.12.2010, 22:05  :green: :green: :green: :green: Dobre vediet ako reagovat ked moji zacnu, tomu sa totiz isto zabranit neda. Minule som tiez isla pre malu do skolky a taky chalan tam pekne zatrusil:whistle: :whistle: :whistle: , zial je taka doba

 • anonym
  27.12.2010, 11:05

  Aj moja dcera nadavala,ked mala asi tolko ako tvoj maly.Ale prestalo to .Tiez nic nepomahalo,ja som to ignorovala,ale ked nic nepomahalo,tak som jej povedala,ze takto skaredo rozpravaju iba zli velki chlapci a nie male pekne slecny.A ze to je hanba....nejako to zabralo.A teraz ma styri a ked nahodou ujde nejaka nadavka manzelovi,tak ho upozorni,ze takto skaredo sa nerozprava.

 • anonym
  27.12.2010, 12:05

  My klasika tiež...od septembra je v škôlke ale viacej doma chorý..a hneď ako je v škôlke niečo nové donesie...dali sme si s mužom pusu a malý povedal, že sme buzeranti.Hlupáci, máme hubu zavreť a pod.väčšinou nereagujem a po dvoch dňoch zabudne..no ale donesie niečo iné :-(

 • anonym
  27.12.2010, 15:17

  Ahojte, som autorom tejto témy, ďakujem zatiaľ za rady, s tou lepiacou páskou ma to už napadlo, ale zdalo sa mi to drsné, asi to budem musieť skúsiť, aj keď môj syn je strašný, všetko zlé vždy prevráti na srandu. Už si viem predstaviť, ako ho naháňam s páskou a on sa na tom smeje. Najhoršie je, ako sú všetci múdri a hlavne babky, dedkovia, že to má všetko od nás, že my sme takí neboli atď. Už zabudli, len vtedy boli miernejšie nadávky. Ja sa nerobím svätou a viem, že aj mne občas nejaká nadávka ujde, ale nemyslím si, že by som ho viedla práve týmto smerom. Všetci by to len chceli riešiť bitkou, ale môj syn je tak trochu tvrdohlavý po mne a keď dostane bitku, tak to robí ešte viac a dôraznejšie.

 • anonym
  27.12.2010, 15:46

  Myslím, že by mu mohla pomôcť metóda za každú nádavku si ísť vypláchnuť pusu. možno by ho to chvíľu bavilo, ale určite nie dlho. deti neznášajú stereotyp a prerušovanie obľúbených činností a presne taký stav by si mu touto metódou navodila. zároveň by si ho tým aj nachvíľu izolovala od ostatnej spoločnosti-odchod do kúpeľne. Je to však otravné aj pre teba, stále chodiť vyplachovať s ním pusu, kým ho to neprejde. Preto, keď vieš, že by si to nevydržala do konca, tak radšej ani nezačínaj.

 • anonym
  28.12.2010, 07:09

  to s tou škôlkou je pravda - môj malý - má 3,5 roka tiež odtiaľ prináša "pekné kúsky" - ako hlupaňa, našťastie do horších zatiaľ nešiel, lenže na to som nereagovala, a on s tým prestal, ale čo mi teda dosť vadí, je že "mám ťa zabiť? zoberiem meč" - určite táto agresia nie je len v škôlke, hoci sa tam decká bavia o tom, aké má ktoré vojenskú pištoľ, a meče, brnenie... ale tie rozprávky - malý moc rozprávky do troch rokov nepozeral, nejako ho nebavilo pri nich sedieť, skôr sme si čítali, teraz si už rád pozrie - nepreháňame to s nimi - ale si vezmite - v koľkých rozprávkach je  násilie - Shrek zoberie meč, ide zabiť dračicu... no jednoducho tie super americké rozprávky vhodné pre deti aj pre dospelých, sú fajn, ale majú aj svoje negatíva..  no ani sa nečudujem, že sa chce potom hrať na rytiera a ísť odťať drakovi tri hlavy...  snažím sa mu vysvetliť, že to nie je správne - niekedy to zaberie, niekedy, keď príde nový podnet, tak to začne zas.

 • anonym
  28.12.2010, 16:12

  aj nás starší určitého času nadával a zabralo na neho,ked sme mu za každé škaredé slovo (tak sme nadávky pomenovali) skovali jednu hračku do veľkej tašky.dodržali sme vyhrážku a fakt sme tie hračky začali skovávať.po pár dňoch sa odučil.teraz sa mu sem tam stane,že zanadáva,v podstate neúmyselne,nevie,čo to slovo znamená,tak mu len povieme,že je to škaredé slovo a také sa nehovoria.ak dohovor nepomôže a on to zopakuje,stačí pohroziť,že hračky začneme opäť skovávať a je po probléme.inak,všetky hračky sme mu asi po týždni vrátili,ked nenádaval.

 • anonym
  29.12.2010, 10:08  :tup: :clap: :tup:

 • anonym
  29.12.2010, 10:09
  :clap: :clap: :clap:

 • anonym
  29.12.2010, 10:09  :tup:

+ -
Príspevkov: 12