Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 26.12.2010 12:49

Antikoncepcia a spoveď

Spovedáte sa z toho, ak áno, čo na to kňaz?

 • anonym
  29.12.2010, 10:20

  Dovolim si pridat svoj nazor napriek tomu ze som ateista nevysvetlujte si to ako osocovanie veriacich....vysvetlim preco somateista.....pretoze sa venujem historii uz dlhe roky a ked som skumala "krestansku logiku" bohuzial je to obrovsky nezmysel historicky, materialne. Proste kto veri veri len preto ze chce niecomu verit a je mu jedno na com je to zalozene ja osobne potrebujem fakt a podlozenie a to tu neexistuje. Cirkev je len ludsky vymysel na ovladanie, nastroj ako drzat ludi v hrsti zacalo to velmi davno a ked sa to ujalo tak sa v tom jednoducho pokracuje ale myslim ze staroveke myslenie v dnesnom svete nema uplatnenie. Kto chce verit ze existuje akysi iny svet v ktorom je lepsie a vladne mu boh nie je na tom nic zle, ale riadit sa niecim co vymysleli ludia pred tisickami rokov je uz absurdne. A preto si myslim ze hoci veriaci ste nemusite sa stotoznovat s logikou krestanstva. Byt ortodoxny veriaci je v dnesnom svete velmi nebezpecne a v konecnom dosledku aj velmi nakladne. Dufam ze nikoho neurazim ak poviem ze nejakeho pana v ruchu ako tu bolo spomenute nema co do zivota inych zvlast nie do intimnosti ako su sexualny zivot ci antikoncepcia. Ak citis autorka potrebu mat ciste svedomie pred bohom spovedaj sa bohu nie cloveku....ninus

 • anonym
  29.12.2010, 15:48

  Ty si z akej sekty?

  Cirkev založil Ježiš Kristus slovami: " Peter - skala, na tebe postavím svoju cirkev. Čo rozviažeš na zemi bude rozviazané aj v nebi, čo zviazeš na zemi bude zviazané aj v nebi."

  To kedy ju oficiálne uznali, nemá so skutočným vznikom nič spoločné.

  Ak raz u nás uznajú za štátny jazyk maďarčinu alebo rómštinu nebude to vznik jazyka.

 • anonym
  29.12.2010, 15:56

  Nad tým som neuvažovala.


  Milovanie len v manželstve to beriem, v konečnom dôsledku to chráni pred chorobami, otehotnením od ktovie koho...

  Dáva pocit istoty.


  Ancikocepciu, ktorá bráni alebo vypudzuje už oplodnené vyjíčko by som zavrhla, ale plodné a neplodné dni, preružovaná súlož, kondóm v pohode, veď sme zodpovední za svoj život aj za život detí, ktoré splodíme, a predsa nemôžme len tak fľakať deti hlava nehlava s tým, že nejak bude.

 • anonym
  30.12.2010, 11:17  Nie som zo žiadnej sekty. Ano, Kristus založil cirkev, ale určite nie katolícku, stačí mi len veľmi povrchný pohľad na ňu, aby som videla, že s kresťanským učením nemá veľa spoločného. A keď sa pozriem do hľbky, tak to mi už príde úplne zle. Vatikanus znamená Vrch veštenia, titul Pontifex Maximus, ktorý teraz používa pápež, predtým nosili rímski cisári, Katolícka cirkev počas celej histórie zavraždila viac Židov, než Hitler počas Holokaustu... pokračovať by som mohla a nebolo by to pekné čítanie. A zaujmavé, čo skoro každého katolíka napadne pri inom názore než je ten jeho...,,Ty si z akej sekty?"

 • anonym
  30.12.2010, 12:06

  Tiez si myslim ved pred tisickami rokov si myslim ze boh nemyslel na to ze ludia vymyslia nieco na ochranu pred otehotnenim alebo je aj v tomto smere taky fantasticky????

 • anonym
  30.12.2010, 14:08

  Tipujem ťa na svedkov jehovových

 • anonym
  30.12.2010, 15:08

  Tipuješ zle:excited: :excited: :excited: ale na to som od katolíkov zvyknutá. Len tak mimochodom, aj svedkovia jehovovi sú úplne nebiblickí, hoci oni tvrdia pravý opak. Akurát,že na nich tú vyšinutosť vidí každý a na katolíkov sa ľudia boja otvárať pusu, lebo ich je veľa, sú tu už dlho a myslia si, že takzvaná pápežova neomylnosť, je aj ich výsadou.

 • anonym
  30.12.2010, 15:19  Prostriedky proti počatiu s väčším, či menším úspechom používali už starí egypťania a robili dokonca aj tehotenský test. Takže antikoncepcia nie je nič nové pod slnkom, nové sú akurát tak dnešné moderné metódy. V biblii podľa mňa preto ku antikoncepcii nie je žiadne vyjadrenie, lebo vtedajši postoj k tejto téme bol taký, že plodnosť a veľa detí je požehnanie a neplodnosť je prekliatie.

+ -
Príspevkov: 38