Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 16.12.2010 17:28

Kríza úcty k autorite v súčasnom školstve

     Po rokoch komunistického režimu k nám zavítala sloboda. Veľké problémy v rôznych oblastiach spoločenského života však spôsobuje pokrivené chápanie tohto pojmu, ktorý si mnohí zamenili za svojvoľnosť. Za možnosť robiť si čo chcem.  Viac sa dozviete na:  http://kusvetlu.blog.cz/1012/kriza-ucty-k-autorite-v-sucasnom-skolstve

 • anonym
  16.12.2010, 19:37

  milý smilanko, za krizu autority nemožu žiadne vyššie ani nižšie moci ... ale len a len rodičia, ktorí nemaju a nechcú mať na deti čas, nerozprávaju sa s nimi, čas nahrádzajú peniazmi, deťom sa všetko dá, fúka sa im do riťky, ponižuju v škole učitela, su premúdri a najradšej by hádam učili sami, ved vedia všetko lepšie. 

  Našťastie je takýchto detí malé percento, väčšina je úplne normálnych, perfektných deciek, skromných, učia sa, poslúchajú a mam ich straaaaašne rada. Ved su to tak trošku aj "moje deti", travim s nimi denne pol dňa.

 • anonym
  16.12.2010, 20:13

  plne suhlasim, ja sice ucim uz pubertakov, a najdu sa medzi nimi taki, co sa stale ohanaju demokraciou a nevedia co so sebou, ale vzdy sa najde par, kvoli ktorym sa to oplati robit

 • anonym
  17.12.2010, 21:34

  Ono je to tak, že keď má dieťa rodiča ,,namotaného" , učiteľ je často prvý človek, ktorý od dieťaťa vyžaduje poslušnosť a disciplínu. Nie každé dieťa to vie zvládnuť bez ujmy na svojom obrovskom egu a preto vyvádza, hlavne keď mu oddaní rodičia naďalej kryjú chrbát.

+ -
Príspevkov: 3