Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 07.12.2010 14:22

prosim o radu mamičky po kyretáži

ahojte..minuly rok v novembry som bol ana kyretaži pre nevyvijajuci sa plod nebolo vidno srdiečko a prestal s amoj anjelik vyvijať..no ale havne čo chcem opýtať od vtedy  vždy ked mam menštruaciu tak ma take zrazeninky krvi niekedy večšie niekedy menšie..neviem či tom aorikladať kyretaži alebo...doki mi povedla ked osm s aho nato pýtala ptom že sa čistim..a teraz to pobadavam ako len ked dlhšie sedim alebo ležim pride mi to akoby sa mi ta kr ražala von nie dnuka..možno to hlupo pišem ale chem aby ste ma pochopili a poradili ak budet vediet nejako..dakujem..dakujem..je to dost intivna tema a oatzka preto som zvolila tuto formu a nie sa nato pýtať kamartiek čo ma možno vysmeju..predtým som to nemavala aspon nepametam..

 • anonym
  07.12.2010, 16:33

  Moja zlatá, ja som kyretáž ani podobný zákrok nepodstúpila, ale počas menštruácie sa mi tiež bežne odplavujú spolu s krvou aj také tmavé kúsky - akoby zrazeninky - niekedy menšie, inokedy aj pomerne veľké. Sú to kúsky odlúčenej sliznice - výstelky maternice.

  Táto sliznica je tesne po menštruácii nízka, ale s blížiacou sa ovuláciou začne rásť, hrubnúť, aby sa v nej mohlo prípadne zahniezdiť oplodnené vajíčko. No a keď k oplodneniu nedôjde, príde ďalšia menštruácia - sliznica maternice, ktorá sa vlastne stala zbytočnou, sa poodlupuje, spolu s krvou sa vyplaví z tela von a celý cyklus sa zopakuje odznova.

  Jedine v období, keď som užívala hormonálnu antikoncepciu, som počas menštruácie tieto zrazeninky nemávala. V tom je práve podstata antikoncepčného účinku - vďaka tabletkám nedochádza k ovulácii a zároveň ani výstelka maternice nedorastá do svojej prirodzenej výšky, takže sa jej kúsky počas menštruácie ani vôbec nemusia objaviť. 

  Takže Tvoj lekár mal vlastne pravdu, keď Ti zjednodušene povedal, že sa "čistíš" - veľmi pravdepodobne ide o normálnu súčasť menštruácie a so spomínanou kyretážou to zrejme vôbec nesúvisí :therethere:

  Problém by bol, ak by si po zákroku mávala veľmi silné, resp. veľmi dlhé krvácanie a/alebo silné bolesti. To, čo popisuješ, ale naopak vyzerá, že Tvoje telo funguje úplne normálne, že počas cyklu dochádza k ovulácii a ak budeš chcieť, bude pri troche šťastia aj ten vytúžený anjelik :baby:

 • anonym
  07.12.2010, 17:20

  Ahoj ja som tiež podstúpila kyretáž, odumrel mi plod, a problemy ako ty som nemala, práveže som bola prekvapená že som len veľmi slabo špinila, ale je to individuálne  u každej ženy a na tvojom mieste ak sa ti to nezdá tak radšej zájdi ku svojmu gynekológovi.

 • anonym
  07.12.2010, 21:05

  dakujem:flowers:  ja som len chcela počuť názor iných a uistit sa že to je normalne..kedze sa o babo snazime dlhsiu dobu davam do suvisu všetko za všetkým hladam všetko a kedže som to predtým až tak nepobadala začalo mi to vrtať v hlave ..inak je všetko ok bez bolesti len toto sme tam ale inak ok...

  dakujem a nehnevajte sa že zaťažujem aj niečim takýmto

 • anonym
  07.12.2010, 23:55

  ja som tiez podstupila tento zakrok po potrate a tiez mavam menzes so zrazeninami, vacsimi ci mensimi. so zakrokom to nema nic spolocne. myslim si, ze sa len chytas kazdej moznej priciny. drzim ti paste, aby sa vam babo podarilo.

 • anonym
  08.12.2010, 10:14   

   

  asi ale chcela musela som sa uistiť;-) dakujem

+ -
Príspevkov: 5