Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 13.11.2010 19:48

Náhradné výživné.

Môj bývalý mi už rok neplatí na moju 15r dcéru.Od narodenia o ňu nemá záujem. Bola som na socialke spísať žiadosť,u exekútora som čakala ďalšie tri mesiace,podala som trestné oznámenie...a po pol roku mi povedali,že nemám nárok,nakoľko mám zárobkovo činného manžela.Ja som na materskej.Kamarátka je v rovnakej situácii,akurát že nie je vydatá a peniaze dostáva.. Máme úžasné zákony.

 • anonym
  13.11.2010, 19:56

  No pokial si vydata tak ano...tvoj byvali manzel nema dovod (podla zakona) platit na svoje dieta, kedze uz ma ineho (noveho) otca!

 • anonym
  13.11.2010, 21:35

  ale ved nemá to dieťa osvojené. Normálne musí platiť výživné aj ked je znovu vydatá. Iba keby prebral novy manžel vyživovaciu povinnosť, tak by nemusel platiť, ale to by bol sudom vydaná rozsudok o zrušení výživného.
  Bývalý manžel nemusí platiť iba výživné na bývalu manželku v prípade, že sa znovu vydala. Lebo aj taká možnosť jev zákone, že bývalý manžel platí nielen na dieťa ale aj na bývalú manželku-myslím že 5 rokov od rozvodu, pokial sa znovu nevydala.
  To je blbosť, že nemáš nárok na výživné? a pracuje ten otec tvojej dcerky? Ty si môžeš dať výživné aj zvýšiť.
  Jana

 • anonym
  13.11.2010, 21:36

  a ešte niečo, môžeš dať na sud aj návrh na výkon rozhodnutia strhavaním zo mzdy, pokial pracuje.

 • anonym
  13.11.2010, 21:44

  To Ti povedali nejakú blbosť :iscrewloose: :idoh:
  Moja švagriná je čerstvo rozvedená a už sa stihla aj znovu vydať. Z prvého manželstva má 6. ročného syna na ktorého jej platí bývalý manžel výživné. Samozrejme, že terajší manžel si ho neosvojil. A poznám viacej takých prípadov z okolia - musí Ti platiť výživné - treba si to znovu zistiť - HLAVNE SA NEDAŤ ODBIŤ :!:

 • anonym
  13.11.2010, 21:54

  keby si môj manžel osvojil moju 15r dcéru, asi by som nežiadala od biologického otca vyživné :idoh: :idoh: :idoh: s dcérou som žila sama 12rokov.A prečo by mal môj manžel živiť moju dcéru?? ma svoje dieťa o ktoré sa stará.Asi nepoznáte nároky 15r slečny....... :whistle:

+ -
Príspevkov: 5