Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 11.10.2010 20:27

PN alebo dovolenka?

Ahojte žienky, potrebujem poradiť. Od 1. októbra som nastúpila do zamestnania, ale dnes som ochorela, takže zajtra pravdepodobne nepôjdem do práce. Myslím, že to nebude vážne, ale mám zvýšenú teplotu a bolí ma hrdlo, takže myslím, že to nebude dlhodobé max. tak týždeň. Chcem poprosiť o radu, čo sa mi z finančného hľadiska vyplatí viac, či ísť na PN alebo si zobrať dovolenku. Vopred ďakujem za odpoveď.;-)

 • anonym
  11.10.2010, 20:38

  Na dovolenku po tak krátkej odpracovanej dobe asi ešte nemáš nárok (jedine, že by si mala starú, napr. z času pred materskou, ak si sa vrátila na povodné zamestnanie :think: )

  Tak isto neviem, či na PN nemusíš mať už nejaké dni odpracované ...

 • anonym
  11.10.2010, 21:46

  no zalezi ci mas fyzicky narocnu robotu, ak si niekde v kancelarii tak to nejako vydrz daj si paralen a na cajikoch, mas malo odrobene si v skusobnej dobe takze aby sa s tebou velmi rychlo nerozlucili. dnes je to s robotou tazke skus nejako vydrzat chod do roboty a uvidis ako sa budes citi prinajhorsiom by si odisla pocas dna k lekarovi na pragraf

 • anonym
  11.10.2010, 22:04

  Vrátila som sa na pôvodné miesto, dnes som sa bola pýtať, aký mám nárok na dovolenku a kedy najskôr si ju môžem čerpať. Išlo by tak možno o tri dni, neviem presne.

 • anonym
  12.10.2010, 01:12

  Z financneho hladiska nemas co riesit, dovolenka sa jednoznacne viac oplati ako PN. Prave prve dni PN sa strhava najviac. Zavisi aj od vysky platu, ale byva to dost.

 • anonym
  12.10.2010, 06:48

  ja by som tiež riešila situáciu paralenom, Strepsils a čaj ... musí mať zamestnávatel radosť, ked so zvýšenou teplotou a poškriabkávaním v hrdle chceš hned byť doma.

  Dovolenku a vymeškávanie z práce si šetrím na dni, ked su choré deti. Ked mam ja takéto stavy, ako popisuješ, chodím normálne do roboty. Ale je pravda, že robím vovnútri, fyzicky náročné to nie je, skor nápor na psychiku a hlasivky.

 • anonym
  12.10.2010, 08:33

  Ahoj, nie každý uznáva Strepsils a podobné "lieky", ktoré sú plné toxínov, ja som výlučne na prírodnej báze. Ide o to, že v tomto zamestnaní som pred MD ani raz nebola PN, vždy som chodila do roboty, aj keď som bola trošku chorá. A zo skúsenosti viem, že pokiaľ by som to TERAZ len tak "prechádzala" buď by sa mi to dlho vlieklo alebo by som nakoniec aj tak musela zostať doma.

  Čo sa týka choroby dieťaťa, môže byť doma s manželom, keď treba alebo s mojou mamou, takže v tomto problém nie je. Pekný deň:P

  A neznamená, že každému zamestnávateľovi vadí, keď zamestnanec ochorie.

 • anonym
  12.10.2010, 13:30

  finančne na tak krátku dobu jednoznačne dovolenka.

+ -
Príspevkov: 7