Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 27.09.2010 08:47

DIEťA - PROVOKATéR

:green: :green:

no poraďte mi, ako sa zachovať, ked strááááááááááááááááááášne nepočúva...proste robí si čo chce. poviem jej pekne nerob aj tak to urobí, alebo ozaj musím skričať, aby zareagovala vôbec...má tri roky..obdobie vzdoru..fuj!!!
už z nej som niekedy ozaj na nervy, niekedy nepomôže nič, len ťapnúť. lebo skúša skúša...
snažím sa vysvetlovať, dohovárať....prd platné...

 • anonym
  27.09.2010, 19:46

  ja som po skúsenostiach s 2 deťmi zistila, že lepšie je s dieťaťom nebojovať, skor sa vždy snažiť o dohodu, aj ked prehnané vyjednávanie sa a diskutovanie tiež nie je dobré.

  U dieťaťa treba posilnovať sebavedomie, chváliť ho a povzbudzovať čo všetko už dokáže, lebo je "velké" (može udrieť aj na strunu, že je "velká sestra" a musí babatku ukázať, naučiť ho, predviesť mu obliekanie, papanie, upratovanie). A niekedy aj pomôcť, hlavne ked viem, že sa ponáhlam a ovela rýchlejšie bude pomôcť mu sa obliecť. 3-ročné ešte nemusí samo, aj v školke 3-ročných ešte oblieka učitelka a postupne prenechávaju viac na deťoch a menej pomáhajú. Niekedy pomože súťažiť - napr. "Stavím sa, že ja skor oblečiem babätko ako ty sa sama oblečieš" ... a dieťa somzrejme nechať vyhrať :lol: 

  Neustupujem vtedy, ked dieťa začne niečo vydobýjať plačom, nerváčením, hádzaním sa o zem a podobne. Vtedy treba byť zásadová, no nenechať sa vytočiť ... deti to robia asi všetky, alebo to aspon skúšajú a je na mame, ako sa k tomu postaví. Či so sebou nechá takto manipulovať, alebo dieťaťu jasne ukáže, že revom nič nedosiahne. ja pri reve nereagujem - asi som už imunna :whistle:  ale fakt ma to ABSOLUTNE nevzrušuje a v klude pokračujem v činnosti (napr. nakupovaní) ako keby aj dieťa nerevalo. Doma zvyčajne odídem do inej miestnosti a dieťa po chvíli prestane a pride ukludnené.

 • anonym
  27.09.2010, 21:02

  toto je velmi rozumne napísané...
  teiž to tak robím..teda sa snažím
  ked začne krikom niečo riešiť, snažím sa ju ignorovať, alebo najlepšie sa osvedčilo ju poslať inde nech sa vyplače..
  potom príde že už soms a upokojila....hihi
  alebo niekedy sa zatvorí a povie , "že idem plakať"... :green:

  deco jedno naše huncútske... :green:

+ -
Príspevkov: 17