Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 31.08.2010 15:24

bojim sa o dieta v skolke

moja dcerka ide prvy krat do skolky. Bojim sa , aby sa jej tam nic nestalo. Je velmi ziva a tym, ze byvame blizko skolky som videla pocas materskej ako to tam prebiehalo. Ucitelky sa bavili a deti veselo dole hlavou na preliezkach a tak.  Neviem ten strach prekonat

 • anonym
  31.08.2010, 15:56

  Bojíš sa oprávnene ... nechcem Ťa strašiť, ale týmto istým sme si prešli aj my. Veľmi som sa bála o drobca - chodil síce našťastie len do predškolskej, ale musím sa priznať, že celý deň, kým bol v škôlke som tŕpla, či sa mu niečo nestane. Presne z toho istého dôvodu, ako píšeš aj Ty. Spomeniem niekoľko príkladov: keď  boli detičky vonku - lozili po preliezkach bez dozoru!!!!  :evil: alebo napríklad bránička bola odomknutá a učiteľky za rohom - nie raz som sa bála, že nejaké dieťa vybehne na cestu a rovno pod auto :-(  keď som prišla nečakane pre drobca už na obed, zažila som, ako učiteľka s kuchárkou kričia po deťoch, ktoré nechceli papať - mala som pocit, že som v polepšovni a nie v škôlke ... alebo boli deti bez dozoru - bili sa a učiteľka bola niekde odbehnutá - náš malý vtedy skončil s hrčou na hlave ... nie raz sa stalo, že drobec prišiel s takou zaparenou riťkou - že plakal a nechcel kakať - len preto, že mu dali jeden kúsok z toaletného papiera a on si nevedel s takým kúskom dobre utrieť riťku - kto by si aj vedel ... alebo v najväčšej zime išiel drobec von v teplákoch - samozrejme hneď na druhý deň bol chorý a poriadne - keď som sa ho opýtala, prečo sa neprezliekol, tak mi povedal, že sa bál, že to nestihne, lebo pani učiteľka na nich kričala, aby sa ponáhľali ... a takto by som mohla pokračovať. Samozrejme, že som bola chronický sťažovateľ :evil:  už doslova na mňa ukazovali prstom a keď ma zbadali učiteľky, radšej sa mi vyhýbali :-o  Samozrejme po mojej sťažnosti a snažili "sekať dobrotu" ale to trvalo len pár dní možno pár  týždňov. Takže som veľmi rada, že drobec už ide do prvej triedy - už len dúfam, že tam to bude lepšie ;-)
  Nehovorím, že všetky učiteľky sú rovnaké, ale z každej strany počujem, ako sa maminkám niečo v škôlke nepáči - samozrejme česť výnimkám - pani učiteľkám, ktoré svoju prácu a teda aj detičky milujú :-) 
  Tak Ti prajem veľa pevných nervov a super učiteľky  :tup:  pre dcérku

 • anonym
  31.08.2010, 17:43

  No predošlý príspevok asi tejto mamine veľmi nepomohol aby sa zbavila strachu. No ak sa ti tá škôlka nepozdáva, tak skús nájsť inú. Deti do škôlky patria a neboj sa dcérka si nájde kamarátov a všetko bude OK.

 • anonym
  31.08.2010, 17:55

  aj ja sa bojím, no na druhej strane, najviac úrazov sa deje v domácnosti, kde si človek myslí, že to je "bezpečné"

  Naš malý už mal aj úraz, nešťastne spadol a  rozrazil si hlavu, museli sme aj šiť, no hovorím si, že to sa može stať hocikde - doma na dvore, na ihrisku ...

  Strach je dobrý radca ale zlý pán ... a tak aj naš malý po prázninách zasa nastupuje a snažíms a učitelkám dôverovať (ale preverovať) a zda sa mi, že sa starajú primerane dobre. No čert nespí ... no ale nemožem ho predsa do 18-ich držať doma, aby si náhodou neoškrel kolienko.

 • anonym
  31.08.2010, 18:35

  Moj syncek ide tiez po prvy krat do skolky.Samozrejme,ze mame obavy ,no na druhej strane sme radi,ze si najde kamaratov a tesime sa,co za "hlasky" prinesie domov :lol:

 • anonym
  31.08.2010, 19:38

  Náš drobec ide do školky ale až od januára. Je už zapísaný,je to vo vedlajšej dedine,poznám to tam, majú krásnu škôlku aj ihrisko. Brantrancova dcérka tam chodila do škôlky tak občas som tam pre nu zbehla. Detičky sa hrajú pekne vonku na dvore v areáli za bránkou je dalšia brána, takže sú v bezpečí daleko od cesty. I pani zástupkyna - mladá , ktorú detičky zbožnujú  s nimi stavia hrad z piesku, učiteľky nekričia a stále sa usmievajú. Na mdd a den matiek tam robia akcie pre deti s rodičmi. Už sa neviem dočkať,kedy začne malý chodiť do školky!

   

  Naopak v našej dedine /našťastie tam pre nás nemajú ani miesto/ je škôlka jedna drevenica, ihrisko hrozné,rozbité, bránka nízka odomknutá, učiteľky zahrúžené do vlastných rozhovorov a ked som tam bola zaniesť ešte predtým prihlášku, tak som postrehla,ako učiteľka po detoch "ziapala",lebo sa nehlásili ked sa ich niečo spýtala, to som načúvala za dverami, nevedela o mne,že som tam, až sa zlakla ked som zaklopala a vošla, tak sa ešte aj ospravedlnovala za krik!

 • anonym
  01.09.2010, 12:01

  Môj syn ide tiež prvý-krát do škôlky, a tiež sa hrozne bojím. V prvom rade sa bojím aby neušiel, bránku som v živote nevidela zamknutú. Je dosť divoký, zatiaľ nemá súrodenca, takže moc sa o hračky deliť nevie, na ihrisku to usledujem a riešim, prípadne aby sa aj nebil, no neviem si predstaviť ako to zvládnu v škôlke. Uvidíme, ale je jasné, že tie deti potrebujú škôlku, vytvárať priateľstvá, vibiť energiu.... Nooooo uvidíme :)

 • anonym
  01.09.2010, 12:30

  takýto prípad mali u nas v školke v synovej triede.... chlapček zlatunký, no hned rano s obsadil hrečky, nechcel tam nikoho pustiť, na každeho kričal, dokonca hrýzol deti

  ale naše pani učitelky to zvladali super, niekedy osm sa sama čudovala, ako dokážu nekričať, všetko pekne v klude, bez stresovania, trpezlivo vysvetlovali, ukazovali ... a deti sa postupne všetko naučili :tup:

 • anonym
  01.09.2010, 15:36

  ahoj..aj moj syncek ide zajtra po prvy krat do skolky.Ma 2,5r,ak nenastupi zajtra,tak by mi ho v tomto skolskom roku uz nevzali. Taktiez mam neskutocnu obavu,ako to zvladneme. Citovo je na mna velmi naviazany. Deticky ma rad,no neustale vyzaduje moju spolocnost(akoby pocit bezpecia)
  Ale verim,ze to zvladneme...

 • anonym
  01.09.2010, 21:29

  naš malý išiel ako presne 2,5-ročný do školky minulý rok, ale ja som ho vopred trenovala, nechavala na chvílku u známych, u starkích, pohrať sa v materskom centre a podobne. Na školku sa tešil a zvládol to uplne super. Dokonca ovela lepšie ako moje strašie dieťa, ktoré nastupovalo do školky vyše 3-ročné.

  Tak zajtra všetký školkárom prajem čo najmenej slzičiek a samé dobré pani učitelky.

 • anonym
  03.09.2010, 13:51

  ahojte,

  mám trojročného synátora, do škôlky chodil aj cez leto s tým, že v auguste mal prázdniny,

  začiatky sme mali ťažké a mám taký zlý dojem, že sa júnové začiatky opakujú teraz - dnes mi teda pripravil pekné ráno - v aute plakal, nechcel sa odopnúť z autosedačky, zatváral dvere, .... :-(   potom sa ukľudnil, síce v šatni zistil, že mu vymenili obrázok na skrinke, to som rýchlo zachraňovala situáciu, že medvedík je krajší, potom ešte plakal, kým som odchádzala, dúfam, že sa potom ukľudnil... :-(

  a to je pritom úplne spoločenský, komunikatívny, prihovorí sa hocikomu, chodili sme s ním kade-tade, na detské ihriská, podujatia, bavili ho manželovi i moji rodičia, súrodenci, kamoška, len jednoducho musíme preskákať toto počiatočné obdobie.. :-(

  a pritom učiteľky tam sú veľmi príjemné, aj bude mať veľa-veľa nových spolužiakov, tento rok je "malákov" najviac, takže musím len veriť a veriť, že to bude len lepšie a lepšie - i keď je to ťažké - a nielen pre neho, aj pre mňa, veď mi až srdce trhá, keď počujem, ako plače a ja utekám preč :-(

+ -
Príspevkov: 10