Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 30.08.2010 09:21

mam 91 kil a citim sadobre

prave som citala diskusiu , kde kocky maju problemy s vahou.  Obdivujem ti, ktore maju od 50-65 kil a trapia sa s vahami.  Nerozumiem tomu. Ja som mala pred porodom 120 , po porode86 a teraz 91 kil.  Mam 172 cm a nepripadam si naozaj ako ozruta.  Chcela by som schudnut na 80-85 kil

 • anonym
  30.08.2010, 10:06

  ahoj. ja som vždý mávala okolo 65 kg na výšku 174 cm a ked som otehotnela, tak som sa tešila, že na mne po pôrode niečo zostane :-D ale opak bol pravdou, od pôrodu mám stále 61 kg a nejde to vyššie. ked som išla rodiť som mala 84 kg a cítila som sa senzačne, taká plná aj v tvári, taká bujnejšia. teraz mám takú ochabnutú aj tvár, kostnaté ruky :-) , takže ja by som tých 10 kg navyše prijala. tak možno po druhom tehotenstve ;-)
  prajem pekný dník

 • anonym
  30.08.2010, 11:17

  Len nechapem ked pises ze sa citis dobre preco chces schudnut?

 • anonym
  30.08.2010, 12:57  aj mňa toto presne napadlo, aj keď trošku aj prekvapilo tvoje tvrdenie, lebo ja keď som mala nadváhu, som sa cítila dosť zle, nie že by mi to vadilo, ale bola som strašne nemotorná:wink: , bez energie...

  No, každá sme iná:-P

 • anonym
  30.08.2010, 13:07

  Ono je to s tým, ako sa človek cíti, také relatívne. Keď som mala ca. 10 kíl navyše, tiež som si nepripadala ako ozruta, ani som nemala nejaké závažné zdravotné potiaže. Ale zároveň som si racionálne uvedomovala, že moje kilá navyše nie sú ani príťažlivé, ani zdravé. A až keď som schudla, naplno mi došlo, ako ma tie kilá v skutočnosti obmedzovali a frustrovali.

 • anonym
  30.08.2010, 19:26

  ahoj, uplne presne ťa chápem, mam totiž 96kg a tiež sa síce cítim relatívne dobre, manžel ma lubi takú aká som, ale aj tak som už začala chudnúť. Kvoli oblečeniu (v 46-ke sa dosť zle nakupuju normálne veci) a kvoli budúcnosti (možné choroby), niekedy aj kvoli sprostým poznámkam ludí (niekdy su dosť bolestivé:s ). Ja som tiež nikdy chudá nebola, no prijala by som váhu, akú som mala po svadbe - teda 80-82kg. Vtedy som nosila velkosť 42.

 • anonym
  30.08.2010, 23:08

  Ja som na tom podobne, tiež sa cítim v pohode, ale uvedomujem si, že by bolo vhodné pár kíl z nadváhy schudnúť.

  M

 • anonym
  31.08.2010, 09:49

  To, že sa dobre cítiš, môže byť sposobené aj tým, že ti to tak vyhovuje, proste ťa to netrápi, že máš dosť vysokú nadváhu, takže sa cítiš dobre.  A táto téma tebou založená mi pripadá ako ospravedlnenie sa samej seba, že si zdravá a preto sa dobre cítiš, ale ty sa dobre cítiš preto, lebo si dopraješ-veľa stravy:!:  a nehovor, že nie:!:   keby tvoje telo malo vlastnú hlavu a dokázala by si sa ho spýtať, ako sa cíti, čo myslíš, čo by ti asi povedalo????????Teraz si mladá, tvoje telo zvláda prekrvovať aj tukom obrastené miesta, ale časom to srdiečko nebude už tak zvládať a bude sa namáhať viac pretláčať krv cez tukom obrastené cievy, zvýši sa ti tlak, začnú ti opúchať nohy, budeš dýchoriť na každom schode, problémy s kolenami a kĺbami nehovoriac. a na toto sa nabaľuje stále viac a viac ochorení. Preto si trošku vstúp do svedomia, či 91 kg je naozaj váha, pri ktorej sa dobre cítiš, alebo ti to len z lenivosti o vlastné zdravie vyhovuje.p.s. neber tento môj príspevok, prosím, ako útok, je to skôr rada, ako zmeniť pohľad na život...Držím ti moc palce, aby sa ti otovorili oči.

 • anonym
  31.08.2010, 13:23

  nadváha nemusí byť sposobená len prežieraním sa velkým množstvom potravy. Taketo nazory poznám, a priam ich neznášam. ja totiž v porovnaní s kamarátkami jem relatívne malo a aj tak mam nadvahu ... ja som totiž jedla malo, telo hladovalo a ukladalo si zásoby. Teraz som začala jesť pravidelnbe presne každe 3 hodiny, celkovo zjem viac ako predtým a schudla som behom par týždnov 4kg. Ale zmenila som aj zloženie potravy (vela zeleniny, ovocia a kvalitné mäsko), takže na objem to je viac, ale žiadne sladkosti, málinko chleba a zemiakov, ryže.

  Dalšia nepravda je, že človek priberá preto, lebo je tučné jedlá. ja si davam do šalatov aj olej (bodliakový alebo olivový), pijem plnotučné 4% mlieko z automatu, robím si doma smotanové jogurty (lebo nejaké čudo nizkotučne kupované nie je jogurt, ale hnus, želatina a umelé sladidlá). A napriek tomu chudnem ...

  Nie každy tučný človek je podla mna slaboch neschopný držať dietu. Ludia často priberajú pri chorobe alebo aj psychických či hormonálnych výkyvoch.

  A je VELMI SMUTNÉ, ked si každa chudá osoba myslí, že može mudrovať a radiť, aj ked jej rady nie su žiadané. Že treba hned obeznejšieho človeka obzerať a starať sa do toho, čo robí a ako bude čoskoro strašne chorý. Ja som bola v nemocnici s kopou chudých ludí a mali aj väčšie problemy, ako som mala ja. Lenže u mna sa hned hovorilo, ma to preto, lebo je tučná :*-(  Pritom moja cchoroba s váhou vôbec nijako nesúvisela.

 • anonym
  31.08.2010, 14:42

  Ja som tiež bola tučná vtedy, keď som hladovala celé dni (a večer to, samozrejme, dobiehala). Akonáhle som sa začala pravidelne stravovať, schudla som na 56 kg a túto váhu som si udržala niekoľko rokov, až do tehotenstva.

 • anonym
  31.08.2010, 15:09

  :clap: :tup:

  A ďalšia vec je genetika a stavba a hrúbka kostry.

 • anonym
  31.08.2010, 15:11

  no ja mam 74 a citim sa velmi zle... zacinam cvicit a zdravo sa stravovat... dufam, ze sa mi podari schudnut na 65 co som mala pred dvomi detmi... :-)

 • anonym
  31.08.2010, 15:27  na upresnenie mam vysku 173cm...

 • anonym
  01.09.2010, 11:54

  [QUOTE] anonym napísal:

  A je VELMI SMUTNÉ, ked si každa chudá osoba myslí, že može mudrovať a radiť, aj ked jej rady nie su žiadané. Že treba hned obeznejšieho človeka obzerať a starať sa do toho, čo robí a ako bude čoskoro strašne chorý.

  Očividne si ma nepochopila, neurážala som nikoho, hlavne nie chorých ľudí, ktorí majú z choroby nadváhu:!:  a ani nikoho neodsudzujem!!!!!!!

  ale z toho, čo zakladateľka písla mi je jasné, že netrpí nadváhou z nejakej choroby.  Preto ty hneď neposudzuj, keď sa jej snažím zmeniť pohľad na život a hlavne na svoje zdravie.

  To, ako ty postupuješ v stravovaní sa mi veľmi páči, dúfam, že to bude čítať aj zakladateľka a zoberie si z tvojich skúseností niečo do života.

  P.s. naozaj som nechcela nikoho uraziť, ani mudrovať (ani nevieš, či som chudá a hneď si ma takou nazvala) , tak, ak som niekoho urazila, veľmi sa ospravdlňujem.

 • anonym
  09.05.2019, 08:09

  ⁣Tabletky na chudnutie - http://acaiberry900.lv Pomohlo mi to.

+ -
Príspevkov: 14