Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 18.08.2010 22:43

dovolenka alebo zariadenie domu

Ahojte, maminy, potrebujem poradiť. Rozmýšľam či ísť na dovolenku alebo tie peniaze investovať radšej do zariadenia domu. Máme postavený domček a veľa vecí nám treba doň dokúpiť-luste, skrinky, posteľ pre malého, zariadenie detskej izby, doplnky do kúpelne, jedálenský stol,... Ale na druhej strane na dovče sme neboli od roku 2006, stavali sme domček, potom prišiel malý, materská, návrat do práce. Chceli by sme ísť last minute v septembri, asi na nejaký grecky ostrov, keďže sme už niektoré prešli a zamilovali sa do nich. Dovča by nás vyšla okolo 1000-1500eur a preto rozmýšľam či to nebudú zbytočne vyhodené peniaze. Na druhej strane človek si potrebuje oddýchnuť, keď si predstavím nášho malého 2-ročného synčeka, ako by sa tešil z mora :lol: Na budúci rok by sme chceli "zamiesiť" druhé bábo, takže dovolenka zase dlho nebude a ani tolko eur, ako keď robíme dvaja a ak tak už len dovolenka v budúcnosti po Čechách, SK alebo autom do Chorvátska. Všetko má svoje pre aj proti. Vravím si, hlavne po týchto záplavách, že zariadenie sú len veci, ktoré sú pominutelné, ale spomienky nám zostanú po celý život ;-) Čo je lepšie podľa Vas a vašich skúsenostiach-dovolenka alebo zariadenie do domu. Poraďte, ďakujem

 • anonym
  18.08.2010, 22:58

  tak ja neviem...ale asi by som sa priklonila k tej dovolenke. Spomienky a hlavne radosť by v mojom prípade asi vyhrali. Držím palce. Užite si to. A zariaďovať môžete potom celú materskú. A možno "zamiestite" práve na dovolenke. ;-)

 • anonym
  19.08.2010, 05:20

  Hlasujem za dovolenku ;-)  Je to predovšetkým pokojná rodinná atmosféra a láska, čo si treba pestovať a chrániť. A bez oddychu to ide ťažko.

 • anonym
  19.08.2010, 07:30

  Ja som tiež za dovolenku... určite to nebudú vyhodené peniaze, uvidíš. :wink:

 • anonym
  19.08.2010, 08:12

  tiež si myslím, že do domčeka pokúpite veci aj postupne a treba vam aj oddych. Ale ak nemáte peniažky navyše, zvážila by som lacnejšiu alternatívu ako letecký zájazd za 1500€. To sa mi zda za dovolenku pre 2 dospelých a maličké dieťa vela. My chodievame autom do Chorvátska, tento rok sme mali zatial najdrahšiu dovolenku, vyšla aj s vreckovým, dopravou a všetkými poplatkami 1400€. Ale sme 4-členná rodina už s väčšími deťmi, takže 2 s maličkým dieťaťom by to mali ovela lacnejšie. Minulý rok sme boli v lacnejšom hoteli za 800€ aj s cestou a s tým, čo sme minuli tam. A ked sme nemali peniaze, boli sme aj len tu na Slovensku 2x na predlžený víkend v Tatrách a na Liptove.

 • anonym
  19.08.2010, 08:39

  Ahoj,

  ja som za dovolenku, my sme náš domček zariaďovali a prerábali cca 7 rokov, ale každý rok sme išli ako rodina na dovolenku. Ako píšu materiálne veci sú len vecí a ľahko pominú, ale zážitky z dovolenky tie ostanú a nik ti ich nezoberie. Mám 2,5 ročného syna a on je z každej dovolenky hotový, tento rok sme boli na Djerbe a keď vidí lietadielko tak hneď rozpráva ako sme leteli. Podľa mňa všetko má svoj čas čo sa týka zariadenia a stačí to postupne nie je to nič nevyhnutné k životu. A ako píšeš ak príde druhé dieťa tak na dovču zas dlho nepôjdete, tak hor sa na last minut a užite si to. :-D

 • anonym
  19.08.2010, 09:12

  DOVOLENKA!!!!!!!! a nepočúvaj iných, že toto treba a tamto treba, hlavne oddych po tom všetko treba! určite choďte.

 • anonym
  19.08.2010, 12:00

  JEDNOZNAČNE DOVOLENKA a hneď Ti poviem prečo ;-)
  Aj my vrážame do domčeka už piaty rok - toľko sme teda neboli na dovolenke ... každý rok sme si povedali, že nám je ľúto dať za dovolenku napr 1000 eur, keď  za to môžem mať niečo vysnívané do domčeka ... a takto sa to opakuje každý rok. Toto leto to nebolo inak - tužili sme ísť konečne aj na dovču aj si dať obložiť domček kamením - náš vysnívaný sen :-P samozrejme, že vyhral domček  :-o  A ako to dopadlo??? Je koniec prázdnin domček je síce krásny ale my ľutujeme, že sme sa predsa len nerozhodli inak - zase :*-(  Drobček ide do prvej triedy, takže spoločné chvíľe budeme už tráviť hlavne len cez prázdniny :-(  Každý deň si to vyčítame ... a takto to je rok, čo rok - vždy si povieme, že o rok už určite pôjdeme a zase to len posunieme o rok  :-( 
  Takže tento krát sme si povedali už dosť - budúci rok sa ide na dovolenku, aj keby sme si do domčeka nemali nič kúpiť - veď rodinka  :heart: je to najdôležitejšie, čo máme  ;-)
  Takže hor sa na dovolenku :clap:  :tup:

 • anonym
  19.08.2010, 13:32

  jednoznacne dovolenka. trochu si oddychnete, nabijete sa energiou a ked sa vratite, mozte pokracovat vo zveladovani domceka s vacsou energiou a pritom spominat na krasnu dovolenku. last minute urcite, mozno to vyjde aj menej. hlavne aby ste boli spolu, stastni a trochu mysleli aj na nieco ine ako je robota, robota a robota.

 • anonym
  19.08.2010, 13:50

  my mse tento rok stihli aj dovolenku, aj zveladenie bytu :tup:  Išli sme kompromisnou cestou, našli sme lacnejšiu dovolenku a ostalo niečo aj na veci do bytu, ktoré som si už dávnejšie chcela kúpiť. U nas na dovolenku musí byť, obrazne povedané aj keby na chleba nebolo :green:  Proste to každy rok už od januára plánujeme tak, aby nam to vyšlo finančne aj časovo, dovolenku kupujeme na jar vo first moment zlavách, kedy je ešte velý výber lacných a dobrých dovoleniek a ked sa časť zaplatí už v januári-februári, do leta ešte našetríme a necítime to tak.

 • anonym
  19.08.2010, 14:28

  Aj na Slovensku s anájdu pekné miesta. Aj si oddýchnete, aj si zamiesite,,aj keď neviem, či by ste nemal íst sami dvaja :-) Aj neičo kúpite do domčeka.

  Zuz

 • anonym
  19.08.2010, 14:43

  a to sa ti ako dovolenka "neráta" ???

  Pre mna je hlavné, že sme spolu. V podstate je mi jedno kde, kvoli deťom chodíme k moru do Chorvátska ... niekto by povedal "len" do Chorvátska, ale my to tam mame už trošku pochodené a vybaráme si cielene pekné miesta a pekné pláže, ktoré nam vyhovujú, chodíme zásadne do hotela so stravou, takže žiadne vyváranie a aj maminka ma dovolenku:clap:  Keby bolo na mne, kludne by mi stačila dovolenka aj tu na Slovensku v nejakých pekných kúpeloch. Už sme boli aj letecky v Grecku a Egypte, ale ja na tom nič svetoborné teda nevidím, práveže Egypt bol o ničom vzhladom k tomu, kolko to vtedy stálo :-S . Ved človek si oddýchne kdekolvek, hlavne že su tam mne blízki ludi a dovolenka je taká pekná, ako si ju urobíme :heart:

 • anonym
  19.08.2010, 14:45  dosť často dovolenka na SR je útopia, lebo častokrát finančne je náročnejšia ako pri mori :-(

 • anonym
  19.08.2010, 14:45  dosť často dovolenka na SR je útopia, lebo častokrát finančne je náročnejšia ako pri mori :-(

 • anonym
  19.08.2010, 14:52

  to maš pravdu, ak nechceš vyslovene dovolenku na nejakej chajde alebo pod stanom, tak hotely so službami  astravou su strašne drahé:roll:

  Ale da sa nájsť aj v dobrej cene, napríklad my chodíme do relaxhotelu AVENA na Liptove a tam mavaju akciové pobyty v dobrej cene a je to pekné ubytovanie, s bazenom a pre dospelých aj s welnesom.

 • anonym
  19.08.2010, 17:41  a môžeš dať tip ktorá presne avena, keď som si vyhľadala hodilo mi to 4 tak neviem ktorý máš na mysli dík ;-)

+ -
Príspevkov: 17