Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 14.08.2010 19:29

žiadosť o rozvod

Chcem sa vás "skúsenejších" mamičiek opýtať ako sa postupuje pri žiadosti o rozvod. Kam mám ísť, či je lepšie poradiť sa s právnikom alebo mi pomôžu aj na nejakom úrade bezplatne napísať žiadosť. 
Poznámka: manžel nechce robiť problémy, podpíše  to, chceme to len rýchlo ukončiť.
Viem, že tu nedávno bola podobná téma, ale akosi to neviem nájsť, pravdepodobne tu niekto upratoval témy. ;-)
Prosím o praktické rady bez emócii.

Ďakujem za pochopenie a odpovede.

 • anonym
  14.08.2010, 19:59

  Ak si navrhovatel, napises ziadost na prislusny sud podla trvaleho pobytu (teraz neviem ci trvaly pobyt odporcu, alebo navrhovatela - ale asi mate rovnaky TP takze potom je to jedno). Ked manzel suhlasi a len to podpisete, je zbytocne tahat si pravnika a platit ho, nie je na to dovod. Do ziadosti napises, ze sud ziadas o rozvod manzelstva uzavreteho vtedy a vtedy pod spisovym cislom takym a takym (podla sobasneho listu), prilozis kopiu sobasneho listu a odnesies osobne do podatelne, alebo posles na prislusny sud. AK su v manzelstve malolete deti, pises do ziadosti navrh na to, aby sud pridelil deti do opatery tebe (alebo jemu, ako ste sa dohodli) a navrhujes vysku vyzivneho. Ziadost odovzdas na sude, tam ju zaprotokoluju, pridelia vam sudcu a ak su deti, tak aj socialneho kuratora. Pride vam list, idealne je pisomne sa vyjadrit ze suhlasite s podanou ziadostou /on/, trvate na nej /ty/ a manzelstvo je dlhodobo rozvratene a nefunkcne atd.
  Na pojednavani, pokial nebude robit problemy, vsetko to co ste napisali len potvrdite, ak su deti, kuratorka sa vyjadri k nim, k vyske vyzivneho, a je to vybavene. Ak sa priamo na sude vzdate prava odvolat, rozsudok bude ihned pravoplatny.

  Drzim palce :)

 • anonym
  14.08.2010, 21:38

  Zakladateľka témy:
  super, to mi úplne stačí. Už som si našla na nete aj nejaké príkladové žiadosti na stiahnutie.
  Ďakujem.

+ -
Príspevkov: 2