Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 27.07.2010 20:35

Tréma, úzkosť?

Ahojte maminy, potrebujem sa vyrozprávať. Mám taký problém. Ide o to, že keď som v spoločnosti viac ľudí, hanbím sa neviem dostať zo seba slovo, hovorím skôr potichu, neviem, ako sa správať prirodzene. Nie je to tak vždy, iba v určitých situáciach, napríklad, keď je v spoločnosti niekto, kto mi tam vadí alebo sa bojím, že sa s niekým dostanem do konfliktu. Ide o to, že v tej situácii cítim úzkosť, ktorá ma zviera, nemám nejaké také prejavy, že by som sa červenala alebo čo, len sa nepríjemne cítim a neviem, čo povedať. Má tu ešte niekto podobný problém? Čo vám pomáha v takýchto situáciách? Ako to prekonať?

 • anonym
  27.07.2010, 22:12

  poznám...mne tak stŕpnu ruky že neviem ani len pohár do ruky chytiť a myslím že je to zrelé u mňa aj na psychológa, len sa odhodlať

 • anonym
  27.07.2010, 23:10

  To mas v pohode,ja som taka ista,len u mna je aj to cervenanie:ups:  a to je HOROR,pri tom sa vobec nehambim,len sa citim blbo,ale naucila som sa s tym zit,nic ineho mi neostava:-D ;-)

 • anonym
  28.07.2010, 07:10

  No, ja si v prvom rade myslím,že sa treba prijať taká aká si. A nevyčítať si, prečo nie som taká ako ostatní, tí sú spoločenskí, vtipní.....Proste každý z nás je iný. A ty máš určite kopec iných plusov. Ja tiež neobľubujem veľkú spoločnosť a keď už musím, tak komunikujem s ľuďmi, ktorí sú okolo mňa. Hlavne nad tým nerozmýšľaj a neviem, či to tu môžem napísať, mne napríklad pomôže trošku vína a som uvoľnenejšia.

 • anonym
  28.07.2010, 20:01

  Ďakujem všetkým za vaše reakcie. Ide o to, že určite možno pomôže pohárik vínka, to síce áno, ale nie vždy sa to dá. Zatiaľ som síce doma na materskej, ale už za pár mesiacov nastupujem späť do práce a tam si určite nemôžem len tak hocikedy vypiť. Poradí, pomôže mi ešte niekto :P  

 • anonym
  28.07.2010, 20:17

  Tu ťažko radiť, podľa mňa sa to veľmi nedá ovplyvniť, človek to má proste v povahe. Hovorím z vlastnej skúsenosti, myslela som, že vekom sa to zmení. Mám vyše tridsať a áno-zmenilo sa to, ale k horšiemu :roll: :!: Lepšie to už asi nebude. Skúšala som aj všelijaké prípravky proti stresu a tak, zatiaľ nič nepomohlo. Asi nám fakt ostáva len sa s tým zmieriť. Ale ak má niekto nejaké rady, tak sem s nimi :lol: .

+ -
Príspevkov: 5