Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 27.07.2010 13:22

je to cudne?

s manzelom mame spolocny prijem cca 850 eur. Ja som na MD. Uvery nemame, najom platime na byt 240 eur + el a plyn. Zda sa vam divne, ze aj napriek tomu, ze nechodime na dovolenky, do kina a vecere, nevyjdeme s peniazmi. Takmer kazdy druhy mesiac si manzel pozicia. Pripadam si ako chudera. Teraz sme natom uplne zufalo. Ja robit nemozem ist, pretoze sukromne skolky su drahe a od novembra nastupujem riadne do prace. Ako je to u vas?

 • anonym
  27.07.2010, 13:57

  Je mi divné, že z takého prijmu nevyjdete. My sme 4 členná rodina a zo 600 eur (domácnosť + inkaso) v pohode vyjdeme. A vždy mi zostane na niečo na vylepšenie do chalupy.

  Skús šetriť viac na množstve stravy, akú kupuješ, my sa teda veľmi striedmo stravujeme, ale nič nám nechýba, ani nebývame chorí. Nakupovať s rozumom, hlavne ovocie a zelenina, možno sa zdá, že je to veľká položka, ale nekupujeme sladkosti, cigarety, alkohol absolútne!!! sladkosť skutočne len sem-tam, príp. ak starkí donesú a deti si to vedia vážiť. ak sa mi zdá, že mi zostane chlieb, tak ho rýchlo rozkrojím a zvyšok šup do mraziaka a keď dôjde, ten čo máme, tak si vytiahnem zvyšok.  Proste nič nevyhodiť, trošku snahy a dá sa to. Mäso máme tak nanajvýš 2-3 krát do týždňa.

   

 • anonym
  27.07.2010, 14:30

  my sme trojčlenná rodina a príjem máme 750 € a v pohode vyžijeme, nejako sa neobmedzujeme. dokonca platíme aj dve pôžičky. samozrejme nekupujeme cigarety a nechodíme do reštaurácie ale ani to nepotrebujeme. dokonca tento rok nám vyjde z penazí aj dovolenka na slovensku.

 • anonym
  27.07.2010, 14:34

  Skús pozrieť tému v bútľavke Ako ušetriť v domácnosti.

 • anonym
  27.07.2010, 19:07

  skús si založičť písanku, kde si budeš písať všetky výdavky a skús prísť na to, kam sa vam peniažky tratia

  Mate auto? Platíte poistky, sporenie? Chodí sa manžel stravovať do reštaurácie alebo si zájde na pivko? Kolko minieš ty na seba? Kupuješ značkové veci alebo naopak čínaky, ktoré nič nevydržia a musíš kupovaťčasto? Aké drahé potraviny kupuješ? Chodíš ku kaderníčke, na kozmetiku, manikúru?  

  Tie požičky su začarovaný kruh ... asi tam je problem. Ak si požičia, hned po výplate musí vrátiť a tým pádom váš REALNY príjem do rodiny nie je 840€ ale hned menej. Ja som hned na začiatku materskej zrušila možnosť prečerpania účtu a v žiadnom prípade sme si nič nepožičiavali. Radšej sme sa uskromnili.

  Peniaze, ktoré dostanete do rodiny vyberte z účtu, zaplaťte potrebné náklady na byt a zvyšok rozdel do 4 obálok - na každý týžden jednu ... a s tým sa snaž hospodáriť. Ak v nejakej obálke peniažky zostanú, odlož ich na  nepredvídatelné výdavky.

  Podla mna z takých penazí musíte vyjsť. My sme počas materskej tiež mali len o málo viac a vyšlo nam to, dokonca aj pri mori sme boli každy rok, aj na predlženom vikende, výletoch a mame 2 deti aj auto.  A tu temu si prečítaj, je tam vela dobrých tipov ako dobre žiť a aj ušetriť ;-)

+ -
Príspevkov: 4