Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 13.07.2010 13:23

čo robiť počas vikendovych dni

Co robievate? okrem kupania niekde v prir, jazerach a kupaliskach. Ja uz neviem co nic ma nenapada. Sme z okolia BA.

 • anonym
  13.07.2010, 14:53

  My bývame v malom meste v rodinnom dome a dcérka má 2 roky.

  Veľa času trávime v záhrade - väčšinu tvorí trávnik a stromy, ale kvôli malinkej máme aj malý zeleninový záhon - chodí na mrkvičku, jahôdky, hrášok. Sledujeme, čo robia vtáky, stromy, čo nové kvitne a dozrieva, čo sa deje na oblohe - Mesiačik, Slniečko, vietor, oblaky, lietadlá...

  Chodíme na ryby - manžel chytá, my dve sa motkáme okolo neho alebo sa prejdeme okolo priehrady a zbierame kvety, kamene, proste poklady, alebo ideme na hríby - momentálne najviac na Záhorie (Šajdíkové Humence), keďže les je tam takmer na rovine, široké cesty aj na kočík s väčšími kolieskami.

  Hráme sa na piesku, na trampolíne, na hojdačke, pasieme naše morské prasiatko, kreslíme vonku s kriedou. Keď prší, obujeme gumáky, ideme popozerať slimáky, zistiť, kade tečie vodička a poskákať mláky.

  Ideme na prechádzku po meste - po uličkách - skontrolovať cez ploty kamarátov psov, mačky, kačice, sliepky, morky...

  Navštevujeme sa s priateľmi - väčšinou oni príjdu k nám, aby si malá príliš nenarušila režim, (je na to pomerne citlivá a tiež v poslednom čase zvracia v aute), ale aby si zároveň užila spoločnosť iných ľudí a detí, porozprávame, poopekáme na ohni, pogrilujeme. Min. rok sme kúpili elektrický gril a chválime si. Dcérka rada chodí hlavne kamarátke, čo chová kone - pozrieť jej dievčatá a povoziť sa na poníkovi.

 • anonym
  14.07.2010, 12:17

  Ahojky. Asi Ti veľmi nepomôžem, my sme z okolia žiliny. Ale čo tak skúsiť nejakú kultúru, hrady, zámky... Posledné 2 víkendy sme zbierali v lesoch jahôdky. Tiež chodíme do skanzenov, v nedeľu podvečer býva v meste program kultúrneho leta...
  Ak sa vám dá, skúste ísť napríklad na 2 dni niekam mimo, my sa chystáme do Zuberca zliezť niekoľko  roháčských kopcov. Ubytko na 1-2 noci nie je myslím až taká položka.
  Prajem príjemné leto a veľa ďalších nápadov.

 • anonym
  14.07.2010, 13:25

  Inak presne toto mi včera rozprával jeden môj dobrý kamarát a spoľahlivý človek, že totiž v obciach a osadách v blízkosti lyžiarskych stredísk na strednom Slovensku v lete človek bez problémov zoženie slušné a pomerne lacné ubytovanie (ca. 10eur/noc) a ani si nemusí veľmi nič dopredu zarezervovať.

 • anonym
  14.07.2010, 13:49

  ak už v Blave niet čo robiť, tak ja už potom neviem...:lol:

  Možno by pomohlo, keby si aspon napísala, aké staré mate deti a čo radi robíte

  My chodievame na ihriská, do prírody, občas sa kúpať do aquaparku (aj v zime), ku kamarátom, k svokre, občas ideme v nedelu aj nakupovať, ked inak nestíhame. V zime nelyžujeme a moje dieťa je po mne a sneh a zimu neznáša, tak vtedy je to trošku horšie. Ako deti povyrastú plánujeme občas aj kino, divadlo. už sme začali s detskými vystúpeniami a divadielkami v miestnom kulturnom dome.

   

 • anonym
  14.07.2010, 18:07

  My tiež nelyžujeme, ale práve som sa pred pár dňami rozhodla, že budeme v zime hrávať stolný tenis.

 • anonym
  20.07.2010, 23:02

  Krasne......... :green:

+ -
Príspevkov: 6