Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 13.07.2010 13:22

porod v 32tt

moja dieta sa narodilo s vahou 1,7kg . Kazdy sa tvaril , ze je to v pohode. Znami sa dokonca cuduju, ze preco som uz neni znova tehotna. Ja neviem, ale mne sa to nezda az take v pohode, ked sa dieta narodi skor, zena travi cas v nemocnici, ma problemy. Pre niekoho je to pohoda a majte sup druhe.

 • anonym
  13.07.2010, 13:50

  Hej mna by sa to tiez dotklo...my sa tiez nikam neponahlame, nas drobec mal 3250g narodil sa v 35tt vsetko je v pohodicke dnes ma 15 mesiacov, ale u nas ani slo druhe dieta este nepadlo...chceme sa naplno iba jemu venovat zatial..tak si myslim ze by si tie reci druhych brat k srdcu...co ma prist pride pekny den;)

 • anonym
  13.07.2010, 14:39

  :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

  čo sa oni čo majú starať že čo nie si tehotná???
  ved to je tvoja sukromná vec...
  aj keby si porodila načas, aj tak to všetko potrebuje svoj čas...

 • anonym
  13.07.2010, 14:40

  viete čo je to mať dve deti krátko po sebe????
  náročné

 • anonym
  13.07.2010, 17:59

  je to len a len vaša vec,kedy budete mať druhé dieťa a či vôbec budete mať.a nemá to súvis len s tým,že si skoro porodila (hoci,niečo málo na tom bude).proste sa chcete venovať zatiaľ len jednému a na druhé dieťa sa necítite.a čo????????????????

 • anonym
  13.07.2010, 18:10

  Moja dcérka sa narodila "až" na začiatku 37.TT a keď som ju priniesla z pôrodnice, mala "až" 2.400g, ale môžem Ti zodpovedne povedať, že v pohode to rozhodne nebolo. Nevedela poriadne piť mliečko, nevedela zaspinkať, takže celé hodiny mi preplakala v náručí, kým na pár minút doslova neodpadla, trpela na koliky... kto nezažil, nepochopí. A do toho tie "roztomilé" návštevy s ich zaručenými radami typu "daj jej trochu koňaku" a samozrejme so všetečnou otázočkou "A kedy budete mať druhé?" (najlepšie samozrejme by vraj bolo hneď jedno po druhom). Zaujímavé, že najviac podobných odporučení som si vypočula od ľudí, ktorí buď ešte žiadne deti nemajú, alebo sa o svoje deti vlastne nikdy poriadne nestarali. Nevedela som, či mám od zúfalstva plakať, alebo vraždiť.

  Neskôr som v jednej knihe (s dcérkou sme si často ľahli a čítavali si) natrafila na veľmi zaujímavý názor, ktorý ma upokojil - niečo v tom zmysle, že ľudia často rozprávajú proste preto, aby rozprávali, je to akýsi prastarý spôsob, ako sa uisťujú, že sú ešte nažive. Vôbec pritom neuvažujú nad tým, čo vlastne rozprávajú a už vôbec ich netrápi, aký budú mať ich slová dopad na ostatných.

  Podľa mňa najlepšie urobíš, keď dáš na svoje vnútorné pocity. Keď Ti Tvoj materinský inštinkt hovorí, že na súrodenca je ešte priskoro, asi na tom niečo bude. Neboj sa, ľudská psychika je veľmi plastická a má lepšiu schopnosť regenerácie, než si často vieme pripustiť. Po čase sa z tohto stresujúceho obdobia zotavíš a ktovie - možno to nebude len druhé, ale i tretie dieťatko, z ktorého sa budeš tešiť.

 • anonym
  14.07.2010, 20:37

  ja sem sice nepatrim ale nasa mala sa narodila na termin presne a domov som si viezla 46cm meriaci a 2660g vaziaci balicek.vecicky od nula do nula na nej vyseli.nasa detska doktorka nam hned radila prikrmovat sunarom,lebo mamina ma slabe mliecko.zmenila som doktorku a ta povedala,ze mala bola podvyzivene dieta.placenta mi nepracovala spravne.povedala,ze do 2rokoch bude drobunka potom sa ukaze.ma 9 mesiacov a 7kg.myslim si,ze je na tom dobre.a s druhym babom sme to mali to iste.tiez som si mesiac po porode priala mat druhe,lebo mi chybal ten krasny pocit bruska.ale povedala som si,ze zatial si uzijem malej.a znamym vzdy,ked sa opytaju ci bude druhe odpoviem -raz bude.

+ -
Príspevkov: 6