Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 13.07.2010 07:12

zda sa vam normalne

chodit s dietatom , ktore ma kiahne siesty den medzi deti?

  • anonym
    13.07.2010, 08:44

    nemali by chodiť medzi deti, my sme boli doma zavretí 3 týždne...ale niektorí ľudia sú pribrzdení a hľadia len na svoje deti, toto poznám....škoda reči...zober sa a choď preč s dieťaťom, lebo to určite chytí...

  • anonym
    13.07.2010, 08:45

    Nie, mne sa to normálne veľmi nezdá, skôr nezodpovedné - jednak kvôli malému pacientovi samotnému, jednak kvôli jeho okoliu. Ale viem, že napríklad moje švagriné s ich kamarátkami sa v čase, keď niektoré z ich detí dostalo kiahne, chodili ešte naschvál navštevovať s tým, že čím skôr sa deti nakazia a kiahne prekonajú, tým lepšie. Myslím, že človek by nemal všetko, čo sa hovorí, brať doslovne, ľahko môžu nastať aj komplikácie. Našu dcéru som dala proti kiahňam zaočkovať.

  • anonym
    13.07.2010, 10:02

    Ani mne to nepripada normalne!! Ked uz su vyrazky suche tak ano...trosku ist na vzduch ale po tyzdni.....

  • anonym
    13.07.2010, 10:06

    pokial su uz vytvorene chrasty na vsetkych pluzgierikoch dieta prestava byt infekcne .... ale nemalo by sa vystavovat priamemu slnku..... trva to cca 7dni.... podla toho kolko sa mu pluzgierikov vytvorilo.... my sme mali tiez kiahne ale nastastie len v malom mnozstve sa prejavili a za 7 dni sme boli OK .... mladsi syn ma teraz kiahne tiez a ma len 5 pluzgierikov tak tie sa snad tiez rychlo zhoja ;)

  • anonym
    13.07.2010, 10:44

    Tiež to nechápem, ale susedka nechala syna behať po vonku od prvého dňa, medzi deťmi ostatnými sa hral, moji už kiahne prekonali minulý rok, ale aj tak mi to nebolo príjemné. A kahne dostal pred 4 dňami - čiže horúčavy, slnko a dieťa je celý deň vonku. Ja to nikdy nepochopím, takýto prístup k chorobám vlastného dieťaťa. Moji chalani boli 10 dní doma,nechodili von ani návštevy k nám nemohli vtedy,  po vytvorení chrastičiek povolila lekárka už vstup do kolektívu, vtedy už dieťa nie je infekčné.....   

  • anonym
    13.07.2010, 11:45

    Zdá sa mi to nenormálne voči tomu chorému dieťaťu. Kiahne, pokiaľ dieťa nemá kľud a chodí na prudké slnko, môžu mať hŕbu nepríjemných vedľajších účinkov. Moja dcéra prekonala vo veku 4 rokov kiahne a na 12. deň nám prestala chodiť, sedieť.... úplne strácala rovnováhu. Tento stav trval cca 3 týždne, potom sa pomaly zlepšoval. Mala to vraj z kiahní, aj keď  to vôbec nevedeli diagnostikovať, čo to je. Pritom sme s ňou nechodili von, ani nemala žiadnu fyzickú námahu. Jediné, čo nám povedali bolo, že to mohlo byť z toho, že sa nevysypala na povrch (mala asi 6 kiahní), ale dovnútra. Voči ostatným to za nenormálne nepovažujem, ani u lekára nie sú už vyhradené izolačky. Keď je obdobie kiahní a dieťa je choré, tak sa v čakárni stretne s kopou detí s kiahňami. Aj lekári tvrdia, že u menších detí (nie celkom bábätiek) majú kiahne lepší priebeh ako u starších a u dospelých majú veľa komplikácií.

  • anonym
    13.07.2010, 12:24

    nezodpovedné, voči dieťaťu samotnému aj okoliu ... rovnako ako vodiť dieťa s ATB do školky, dieťa so zeleným soplom na ihrisko, vracajúce dieťa do materského centra atď. ... mohla by som pokračovať

  • anonym
    13.07.2010, 12:29



    ak mate mierny priebeh a malo vyrážiek, nepoteším ťa ... može sa to ešte raz zopakovať:s  Preto je lepšie., ak sa dieťa vysype poriadne.

    moja dcera bola s kiahnami doma mesiac a nedala som ju do školky, kym sa poriadne nedoliečila. I tak mala zníženu imunitu a napravilo to až v lete more a kopa vitamínov.

  • anonym
    13.07.2010, 12:44

    a to nehovorim voci nezodpovednosti napr voci tehotnym zenam co to neprekonali, alebo st. ludom co to nemali. Ja to nechapem, teraz sa kazdy snazi brat vsetko akoze treba ist za kazdu cenu von, to je nova metoda.

  • anonym
    13.07.2010, 13:28



    Ide práve o to, že dieťa môže vonku nakaziť kohokoľvek, aj dospelého človeka, ktorý kiahne neprekonal, vrátane tehotných žien a ľudí s oslabenou imunitou, veď deti spravidla nechodia na ihrisko samé. Čo sa týka návštevy u lekára, mám zafixované, že si pri podozrení na kiahne alebo podobné infekčné ochorenie treba lekárovi najprv zavolať, zistiť, aká je situácia a podľa možnosti si dohodnúť návštevu, keď v čakárni nebude veľa iných detí.

  • anonym
    13.07.2010, 15:14

    ked dcera mala kiahne, sedela v aute, ja som išla k doktorke, že asi mame kiahne. Čo bolo jasné, lebo toho bola plná školka. Doktorka sa šla pozrieť von do auta a potom mi napísala recept na lieky. V čakárni medzi inými deťmi ani nebola.

    Kiahne su sice považované za banalne ochorenie, ale až take banálne nie su. Nam povedala doktorka, že dcera musí byť 2 týždne doma, nesmie vôbec von. Aj kvoli iným, aj kvoli tomu, že na to dieťa nesmie nachladnúť, nesmie to ani na slnko. Velmi lahko sa totiž k tomu može pridružiť zapal plúc, zapal pečene, hojace chrastičky sa možu infikovať a zapáliť a može byť aj vela iných komplikácií. V lete ak sa odpadnuté chrastičky hned opália, možu zostať doživotné pigmentové flaky ... takže bez srandy, banalne to nie je

+ -
Príspevkov: 11