Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 30.06.2010 19:18

preventívna prehliadka

Mám dvojročného syna.Na poradne aj očkovania sme poctivo chodili.Nikdy nebol nejak často chorý, keď mal len soplíky som s ním ani k lekárke nešla..nebral okrem vigantolu a kanavitu ešte žiadne lieky.
Zúbky má asi všetky, ani pri nich nemával teploty, ani iné príznaky, okrem mrzutosti.
No a však teraz ho už niekoľký x za sebou z ničoho nič skolila teplota takmer 39.
Neviete od akého veku by mala robiť lekárka preventívne prehliadky vrátane odberu krvy? lebo od pôrodu, teda ako sa narodil mu krv ani nebrala lekárka ešte.


                                         Vopred vďala

 • anonym
  30.06.2010, 19:35

  ani našim detom lekárka v rámci preventívky krv nikdy nebrala,takže toto neviem,ale ak máš nejaké pochybnosti,tak požiadaj o odber.myslím,že ti vyhovie ;-) ;-)

 • anonym
  30.06.2010, 19:49

  určite ju požiadaj o odber krvi a urobenie krvného obrazy, určite ti vyhovie nevidím v tom problém

 • anonym
  30.06.2010, 20:42

  Ahoj, nám brala krv prvý krát asi keď mal malý mesiac, a potom keď mal sedem mesiacov, to bolo na prevent. prehliadkách a raz pri chorobe.

 • anonym
  30.06.2010, 20:45

  nam brala pri teplote

 • anonym
  30.06.2010, 23:04

  Opíšem Ti podobnú situáciu. Mám 2.roč.dieťa, do 1 a pol roka nikdy nebola chorá /pri prvých 8 zúbkoch mala teploty/ a zrazu v priebehu 2 mesiacoch mala asi 7 alebo 8x horúčky až cca 41,5 stupňa. Z toho 2 x dostala antibiotiká, inak ostatné boli vírusového pôvodu. Pri podozrení na angínu dostala lieky, no v ostatných prípadoch vždy jej brala lekárka CRP /na zistenie či ide o vírusovú alebo bakteriálnu nákazu/ a zakaždým výtery. Už sme boli aj všetci z rodiny na výteroch, či nie je niekto bacilonosič / všetci sme fit/. Pátrala som ďalej, lebo som už z toho bola zúfala. Uvedomila som si, že cca 1 -2 mesiace pred spustením tohto kolotoča som ju prestala kojiť. Súvisí to s tým? Na posilnenie imunity berie od marca UMUNOGLUKÁN a začali sme jej kupovať kozie mlieko. Od vtedy prešli 3 mesiace, bola cca pred 2 týždňami chorá, no stretli sme sa s chorou kamarátkou, asi to chytila od nej. Po skončení terajšej liečby ideme znova na kontrolné výtery, či je u malej všetko v poriadku. Záver? Požiadaj lekárku o výtery, CRP, ASLO, Imunitné faktory... U malých detí sa nerobia žiadne preventívne prehliadky. Dieťa je v poradni sledované ako 15 mesačné a potom až ako 3.ročné. Inak sa navštevuje lekár podľa potreby. Držím palce.

 • anonym
  30.06.2010, 23:36

  Ahoj,

  moja dcérka má 2,5 roka, drží sa veľmi dobre. Sem-tam mala soplíky, ale nič vážneho, pri zúbkoch bola pár-krát aj teplota. Nám veľmi dobre pomáha jeden výživový doplnok, volá sa to Immunity Star, užívame to aj preventívne, na jeseň, alebo v prípade, že by som zbadala len náznak nejakej choroby z nachladnutia. Taktiež pomáha aj v priebehu ochorenia. Nemá žiadne vedľajšie účinky a keď ho dieťa užíva, je veselé a okrem toho, že má teplotu, ani nevyzerá ako choré. Vrelo odporúčam :heart: :heart: :heart: Pozri aj stránku http://www.zdravienamieru.sk/product/vyzivovy-doplnok-immunity-star-pre-silny-imunitny-system-90-tbl-21/, dá sa to tam objednať. Pozri aj: http://www.zdravienamieru.sk/skusenosti-vyzivove-doplnky-starlife/nachladnutie-chripka-10-rokov-skusenosti-s-immunity-star/. Veľa zdravíčka, papa.

  Tati

 • anonym
  01.07.2010, 00:16

  Ani naša lekárka neberie krv len tak pre nič pri poradni.  Dokonca neberie ani pri nejakej jednorázovej chorobe, iba ak sa niečo opakuje, dieťa chorlavie, je bledé a podobne.

  Nam brala krv ked bol malinký kvoli žltačke a neskor pro podozreni na alergiu, ale tiež som si to musela požiadať, že to nie je normálne, aby malo dieťa stále vyrážky. Je mi jasné, že dieťa nechce zbytočne pichať a trápiť ... na druhej strane sme brali ATB zbytočne a to je asi väčšia záťaž ako 1 odber krvi :( 

  Ak maš pochybnosti, tak lekárke odber krvi navrhni sama.

+ -
Príspevkov: 7