Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 18.06.2010 21:31

obciansky preukaz

Dnes som zazila neprijemny trapas :ups: ,som 6rokov na MD/dve deti za sebou/ a potrebovala som  z UP nejake potrdenie.Ked som predlozila OP uradnidnicka na mna gulila ocami,ze uz ho mam druhy rok neplatny o com som vsak vobec netusila.V pondelok idem na policiu,ale poradte mi ak mate nejaku podobnu skusenost ci ma neminie aj nejaka ta pokuta :ups: :ups: :ups:

 • anonym
  18.06.2010, 22:11

  Ja si myslim, ze to bude len nejaka smiešna pokuta, 5eur, vysvetli im to a hadam to pochopia. Daj vediet ako si pochodila. Idem si ho aj ja skontrolovať :lol:

 • anonym
  18.06.2010, 22:12

  no ja som počula, že ani pokuta a dokonca ani poplatok sa neplati. ale neviem čo je na tom pravdy. nestresuj, nie si prva ani posledna. svokor takto pochodil pred par rokmi, ked si chcel v orange vybrat telefon. telefon sa nekonal a na druhy den musel na policiu obnovit preukaz.

 • anonym
  18.06.2010, 22:27

  Dakujem Vam,tu autorka.Velmi som sa  dnes citila trapne :ups: ,ale Vase reakcie ma potesili :D

 • anonym
  18.06.2010, 23:49

  tak to si este dobre na tom. moj manzel sa zenil s neplatnym obcianskym ;-)  nik si to nevsimol ani on, ani ja a ani matrikarka.... ;-) ;-) ;-)

 • anonym
  19.06.2010, 08:19

  asi Ťa nepoteším,kamarátkyna dcéra stratila OP a platila 16€ pokutu.Taká istá čiastka sa platí aj pri krádeži ,či poškodení OP.Myslím si,že si môžeš prichystať 16.:*-(

 • anonym
  19.06.2010, 09:12

  Nemusíš sa vôbec cítiť trápne, pochybujem, že si to niekto sleduje, hlavne keď OP človek vyťahuje "raz za sto rokov". Keby si to tu nenapísala, tak ma ani nenapadne sa pozrieť, dokedy mi platí :lol: .

 • anonym
  19.06.2010, 09:16

  A ešte, tých 16,50 sa platí za zničenie, stratenie...za vydanie nového OP sa neplatí, takže si myslím, že platiť nebudeš. Ak, tak daj potom vedieť, nech vieme.

 • anonym
  19.06.2010, 09:19  to je cena pri strate, krádeži a poškodení pri obnove to bolo bez poplatkou, mamine sa stalo to isté a nič neplatila, povedali jej, ale že by zle pochodila, keby ju stretli policajti a mala by sa im identifikovať, vtedy by to bolo s pokutou, no však uvidíš ako to bude po novom ;-)

 • anonym
  19.06.2010, 09:21

  No ale teraz som o tom čitala akurát, že po skončení platnosti treba do 30 dní požiadať o nový, čo si ty už o dosť prešvihla teda, tak asi predsa len budeš platiť. Idem sa aj ja pozrieť, dokedy mi platí :roll: :lol: .

 • anonym
  19.06.2010, 17:19  takže nie sme jediný,aj u nás sa manžel ženil s neplatným OP,prišli sme na to až ked sme si chceli brať foťák na splátky ;-) ;-)

 • anonym
  19.06.2010, 17:22

  toto je z ministerstva vnútra

  Správne poplatky za: podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu (z dôvodu zmeny alebo zápisu nových údajov)   4,50 € (150,- Sk),podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz   16,50 € (500,- Sk),podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za zničený, stratený, odcudzený alebo poškodený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch 33 € (1000,- Sk). Oslobodenie od správnych poplatkov:

  od správnych poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie prvého občianskeho preukazu a nového občianskeho preukazu podľa § 7 ods. 2 a § 17 ods. 4 zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch , od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím, od poplatkov je oslobodené podanie žiadosti o vydanie občianskeho preukazu ako náhrady za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, opakovane v priebehu dvoch po sebe nasledujúcich rokoch u občanov starších ako 60 rokov veku alebo u držiteľov preukazu občana s ťažkým zdravotným postihnutím. Ak občan žiada o vydanie OP z dôvodov podľa § 7 ods. 2 a súčasne požiadal o uvedenie nových údajov podľa § 3 ods. 3 alebo o zmenu alebo zrušenie záznamu niektorého z týchto údajov, správny poplatok vo výške   4,50 € (150,- Sk) sa nevyberá.  § 7 ods. 2

   

  Nový občiansky preukaz sa vydá držiteľovi po zmene názvu obce, ulice alebo jej číslovania, po zmene rodného čísla, po zistení chyby zapríčinenej výrobcom občianskeho preukazu alebo príslušným úradom, po skončení (časovej) doby platnosti občianskeho preukazu, alebo ak požiada o vydanie nového občianskeho preukazu pred skončením (časovej) doby platnosti; o vydanie občianskeho preukazu možno požiadať najskôr 180 dní pred skončením (časovej) doby platnosti občianskeho preukazu, ak ide o nevidiaceho občana, ak sa jeho občianskeho preukazu násilím zmocnila iná osoba a táto skutočnosť bola ohlásená príslušnému útvaru Policajného zboru, po pozbavení spôsobilosti na právne úkony alebo po zrušení pozbavenia spôsobilosti na právne úkony, po obmedzení spôsobilosti na právne úkony alebo po zrušení obmedzenia spôsobilosti na právne úkony alebo po uložení trestu zákazu pobytu, ak nastala niektorá zo skutočností podľa uvedených bodov a občan súčasne požiadal o zápis: údaju o závažných chorobách, ktoré za určitých okolností vyžadujú okamžité podanie lieku alebo poskytnutie špeciálnej prvej pomoci po predložení potvrdenia od lekára, údaju o krvnej skupine a podskupine po predložení potvrdenia od lekára, skratky akademického titulu, vedecko-pedagogického titulu, umelecko-pedagogického titulu alebo iného titulu, alebo vedecko-akademickej hodnosti, umelecko-akademickej hodnosti alebo vedeckej hodnosti absolventa vysokej školy po predložení dokladu o udelení titulu, alebo skratka titulu, ktorý je občan oprávnený používať podľa osobitného predpisu, po predložení dokladu o absolvovaní vysokoškolského štúdia a alebo o zmenu alebo zrušenie záznamu niektorého z týchto údajov.

 • anonym
  19.06.2010, 21:40

  ahoj
  tak ta potesim ja som sa citila  trapne ked som isla s manzelom do banky podpisat uver a odrazu som zistila ze OP vobec nemam do dnes den sa nenasiel tak mozem ist v pondelok na policiu a ja si tich 16e cvaknem urcite a najhorsie na tom je ze kim dostanem novy nam prepadne uver a som v tam

 • anonym
  21.06.2010, 14:16

  Caute,tu autorka.Tak dopadlo to perfektne-neplatila som nic a nebola som jedina kto tak dopadol ako ja.Pani ktora isla  vedla k uradnicke,mala OP neplatny uz tri roky :D :D :D Tak,dakujem Vam za podporu a uz budem vediet,ze obcas je dobre to skontrolovat :D

 • anonym
  21.06.2010, 14:30

  Tak to je super, veď aj my ti ďakujeme "za tip", ináč by mi ani nenapadlo si to skontrolovať.

 • anonym
  21.06.2010, 16:53

  ja som si davala zmenit udaje na obcianskom a platila som 6,50.nie ziadnych 4,50 ako pisala autorka vyssie

+ -
Príspevkov: 18