Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 14.06.2010 14:29

jedenie bez hračiek

potrebujem poradiť syn má 15 mesiacov a musí sa pri jedení hrať je to o nervy. Niekedy je to dobré že vydrží s jednou hračkou celý obed. No mnohokrát to je mobil kalkulačka penažnka dialkové ovládanie. Prosím poradte mi ako ho to odnaučiť ? Dakujem

 • anonym
  14.06.2010, 14:58

  Ahoj,ja mam 18mes stravnika,a tiez obedujeme s hrackami.Ale funguje to tak ze hracka je polozena vedla taniera.Akonahle sa zacne hrat tak nutene dojedol a opacne.Tak sa naucl ze akcia vyvolava reakciu a uz si da dobry pozor ked je hladny aby sa nehral.

  Dufam ze postupom casu uz budeme pri stole bez auticok uplne :green:

  Drzim palce,skusaj a najdete si aj vy svoj sposob stravovania

 • anonym
  14.06.2010, 15:03

  No, poteším Vás:green: ,  ja mám 4-ročného syna a niekedy tiež potrebuje pri jedle hračku. Keď je hladný, alebo keď je to jeho obľúbené jedlo, je to ok, spapá to hneď, ale keď nie, tak vymýšla, odbieha k telke (ak je pustená), hľadá autíčko a kopec ďalších výhovoriek. snažím sa mu to vysvetliť, niekedy pochopí, niekedy nie. Tak len čakám, kedy to skončí.

 • anonym
  14.06.2010, 21:35

  tiež nápodobne to bolo u nás: ozobná sviečka zo stola :ups: , držiak na servítky, malé  krabičky, naberačky , varešky, mobil-púšťala som mu pesničky, :ups:  joooj, buď rada, že u vás sú to len hračky :wink:

 • anonym
  15.06.2010, 07:31

  Moja 20 mes. dcerka mala donedavna podobne poziadavky. Kedze som na to uz nemala nervy, jednoducho som jej posunula stolicku dalej od veci na dosah a jedli sme. Ak sa rozplakala, odisla som a prisla ked sa ukludnila. Niekedy ju musim este zahovarat, ale pomali si zvyka.

  levicaiva

 • anonym
  15.06.2010, 08:00

  len vydržať....

  ak chceš aby sa ti dieťa najedlo, prekukneš aj to, že ťa to s...rie... :green:

 • anonym
  15.06.2010, 13:01

  Podľa mňa je toto jedna zo situácií, keď je lepšie s dieťaťom nebojovať a vyjsť mu v ústrety - najmenej stresov pre všetkých zúčastnených. Bolo by oveľa horšie, keby sa naučil jesť pri televízore, to by mu mohlo zostať ako zlozvyk aj do dospelosti... My máme s dcérkou na jedenie vyčlenené 2-3 omývateľné hračky s pootvorenou pusou, ktoré môže akože kŕmiť (aj keď si ich nevyžaduje vždy). Dcérka je skôr slabší stravník, hlavne nevie pri jedle obsedieť a takto hravou formou aspoň spapká o nejaké to sústo viac.

 • anonym
  15.06.2010, 20:34

  podla mna je to len zlozvyk  a dieťa z toho vyrastie

  viem, ako to je, ked decko neje, človek by urobil hocičo, len aby sa najedlo. My sme napríklad naučili dieťa jesť tak, že sa hralo a my sme behali s lyžičkou za ním:roll: . Proti tomu sa mi zda jedenie s hračkou v ruke ešte v pohode :lol:  Tiež mi to liezlo na nervy, všade omrvinky, polievka, ja s nervami na konci a decko aj tak nenajadené:s  Ale potom z toho akosi samo vyrástlo, ani neviem ako. Okolo 3 rokov už jedávalo za stolom. Ale musela som zaviesť isté pravidlá pre celu rodinu.

  Myslím, že jedenie s hračkou v ruke je v svojej podstate to isté, ako ked tatino je večeru nad športovou prílohou novín, alebo ak si vezmeme obed k televízoru. Deťom idem v tomto príkladom a mali by sme jesť spolu, pri stole v pohodovej atmosfere, v pravidelných časoch a bez rušivých elementov. Nam sa to overilo, deti zjedia ovela viac, ako ked sme ich nahánali s jedlom po byte.

   

+ -
Príspevkov: 7