Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 21.05.2010 13:25

Psychovegetativny syndrom

Mate stym niektora skusenost? Bola vam takato alebo podobna diagnoza stanovena? Co to vlastne je? Mne buchalo casto srdce, bolela ma hlava, mala som pocitm ze nemozem dobre dychat...Zivot mam krasny, nikdy som sa nad nicim netrapila, nevymyslala si diagnozy, prislo to samo a naraz, akoby sa to dialo mimo mna. Dostala som lieky na depresie, stavy strachu, uzkosti ... a ja neviem, co este, hoci som toto nikdy nepocitovala. Uzila som ich 2 noci, na tretiu som zabudla, a v tu noc som myslela, ze prave teraz mi sibne. Akoby ma stale niekto budil po tom, co som zaspala. Strasneeeee. Odvtedy so tie lieky nebrala. Je mi uz aj bez nich lepsie. No niekedy sa nesitim dobre, neviem to opisat. Pride na mna horucava az pot, slabost... A mavam aj zavraty, akoby pocit lahkej hlavy. Raz som sa v noci zobudila naraz na trpnutie noh, otvorila som oci a videla som rozmazane kruhy a srdce mi islo vyskocit. Nemoze to byt vsetko od krcnej chrbtice? Do teraz som bola zdrava, nikdy mi nic nebolo, lekarov som neviedela... a teraz toto.  Pride to necakane, nezavisle od stresu, mojho dusevneho stav...Chcem zit ako predtyyyyym.  

 • anonym
  21.05.2010, 13:42

  Ahojky,

  tieto príznaky ako si opisovala som mávala aj ja, tiež som mala predpísané rôzne lieky po ktorých som mala pocit, že mi je ešte horšie a horšie. Konkrétne mne neuviedli túto diagnózu, ale povedali mi, že mám stresy a depresiu. No ja som to tak necítila. Môj doktor sa o tom nechcel baviť mal to za uzavreté. Ale mne to nedalo stále som nad tým dúmala. Raz keď som bola u gynekológa /je to známi/ tak sme sa mimo iného bavili a ja som mu opisovala tieto moje stavy a čo na to môj lekár. Poslal ma na neurologické vyšetrenie a odtiaľ aj na  krčné a zistili mi, že to mám od chrbtice /dostala som 2 opichy/ a okrem iného mi zistili, že mám nedokonalé prekrvenie na ľavej strane za uchom. Dostala som ako som už spomínala opichy na neurológií a cviky ktoré mám cvičiť a k tomu ešte na podporu prekrvenia lieky. Teraz je už všetko ok a mám po problémoch, takže na tvojom mieste ak sa cítiš ok a nemáš pocit, že máš stresy a depresie, pýtala by som sa na neurologické vyšetrenie. Aj na neurolodií mi doktorka povedala, že pri problémoch s chrbticou sú podobné príznaky ako pri depresiach a stavoch úzkosti a pod. čiže ako psychycké problémy.

 • anonym
  21.05.2010, 16:40

  Ahoj,

  aj ja som mávala jeden čas také stavy, úšenie srdca, keď som zaspávala, mala som pocit, že odpadávam a pod....

  nakoniec to nebol stres, ako to všetci lekári hovorili ( no ja som sa cítila fit a hlavne žiaden stres nebol) ani chrbtica, ale žalúdok - reflux. vracala sa mi žlč do žalúdka, to mi spôsobovalo nahromadenie kyseliny v žalpdku, jeho podráždenie a z toho doslovne trasenie žalúdka, búšenie srdca a samé nepríjemné stavy. nakoniec som na to celé, že je to trávenie prišla sama a obvoďák ma poslal na gastro. tam sa moje podozrenie potvrdilo. nasadili mi lieky, trošku som si strážila stravu - nič vyprážané, nejesť v noci a tak a za 2 mesiace sa to upravilo.

  takže ak sa necítiš stresovaná, lieky radšej neber, skús tú chrbticu, alebo trávenie.

   

 • anonym
  22.05.2010, 09:01

  dosť nezodpovedné takto ťa hne´d napchať liekmi, ktoré sú určené na liečenie psychiky....aaach, veru neber ich, a treba hľadať na neurológii cestu, krčná chrbtica je sviňa, keď je porušená. Mne veľmi pomáha spávať bez vankúša, a keď si na to zvykneš, je to super, nebolí ťa hlava, záhlavie, ramená...to je samozrejme len ako doplnok.

  Určite choď na tú neurológiu, povedz, ako ti robia tie lieky na psychiku zle a keď ich neberieš, je ti lepšie. Skutočne zarážajúce, ako ťa nadopovali týmito liekmi, keď máš priznaky ako pri zacviknutých nervoch v chrbtici :roll:

   

+ -
Príspevkov: 3