Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 16.05.2010 18:33

Akú antikoncepciu si vybrať?

Ahojte babenky, chcem vás poprosiť o radu, pre akú antikoncepciu sa rozhodnúť? Aké máte skúsenosti, ste spokojné? Prosím o vaše názory na hormonálnu antikoncepciu, vnútromaternicové teliesko, prípadne chemická antikoncepcia (gély, krémy, čipíky)? Vopred ďakujem. :wink:

 • anonym
  18.05.2010, 12:19  Odpovie mi niekto? Zatiaľ som antikoncepciu nebrala, používali sme len kondóm, ale to sa manželovi moc nepáči. Aké máte s týmto Vy skúsenosti?

 • anonym
  18.05.2010, 13:14

  ahoj asi ti neporadím, ale myslím že sa to tu pred časom rozoberala podobná téma tak skús pozrieť staršie príspevky

 • anonym
  18.05.2010, 19:50

  Najlepšie je poradiť sa s lekárom a povedať mu, aké máš očakávania, čo by ti vyhovovalo. Treba posúdiť stav organizmu, či nemáš nejakú chorobu, či si už rodila, či chceš dlhodobú antikoncepciu alebo len na 1-2 roky ako aj frekvenciu stykov.

  Napríklad teliesko je vhodné pre ženy, ktoré už rodili a potrebujú antikoncepciu na dlhý čas. Zvyčajne su to ženy, ktoré už ani dalšie deti nechcú mať nikdy.

  My sme to riešili tiež mnajskor kondomom, kym sme spolu chodili a styk bol väčšinou len občasný, nechcela som sa krmiť hormónmi. Stávalo sa, že sme aj za celý mesiac spolu neboli. Prišlo mi to zbytočné. Po svadbe sme sa rozhodli mať ned dieťa a po porode som brala tabletky. Ked už prišiel čas, že by mi dalšie dieťa ani nevadlo, prešli sme na prerušovanú súlož, fungovalo nám to, ale vedela som, že to nie je bezpečné. Ale boli sme v situácii, kedy by sme prípadné dalšie tehotenstvo nebrali nejako tragicky. Potom som otehotnela (plánovane) a po 2. dieťati som mala zdrav. problemy a tabletky už brať nemožem. Dala som si Mirenu, dalšie deti už mať nechcem, takže mi to vyhovuje, že je to na dlhý čas. Mam pokoj, nezaťažuje sa mi pečeň, nemusím mysleiť na tabletku, bolesti ani problemy nemám.   

  Aj z vlastnej skúsenosti vidím, že žena v roznom veku a životnej situácii može vyhovovať rozny sposob ochrany a nedá sa univerzálne povedať, ktorá je najlepšia.

 • anonym
  19.05.2010, 14:03
 • anonym
  20.05.2010, 10:29


  Odpovie mi niekto? Zatiaľ som antikoncepciu nebrala, používali sme len kondóm, ale to sa manželovi moc nepáči. Aké máte s týmto Vy skúsenosti? [/QUOTE]

   

  Nuž, treba brať aj názor manžela, ale prvoradé je zdravie, tak treba manželovi povedať, ak sa ti drahý nepáči, tak si ho vyhoň a ja si nájdem takého, ktorému sa prispôsobím:green:

 • anonym
  20.05.2010, 19:55  myslím, že to je o vzťahu medzi manželmi a takéto rady zakladatelke naozaj nepomôžu ... mohol by si aj manžel totiž nájsť takú, ktorá sa mu prispôsobí a potom čo?

  Existuju aj metody neohrozujúce zdravie ženy a pritom bez prekážok. Napríklad prirodzené metody. My ich nepoužívame, ale vraj fungujú mnohým. Mne sa to s kondomom nikdy nepáčilo. Nedá sa to porovnať, ked môžeme mať ako manželia sex bez smradlavej gumy:roll:  Ani pocitovo, ani psychologicky. Navyše pri nasadzovani mi bolo vždy tak trošku trápne a často ma aj chuť napoly prešla. A nebolo to patrnerovou neobratnosťou, len tým zdržovaním. Niekedy sa nam to podarilo zakomponovať do predohry, ale niekedy aj nie. Preto som ja sama po svadbe kondomy zrušila a prešli sme na iné metody. Sex je takto ovela krajší.

 • anonym
  20.05.2010, 22:38

  [QUOTE] anonym napísal:

  Odpovie mi niekto? Zatiaľ som antikoncepciu nebrala, používali sme len kondóm, ale to sa manželovi moc nepáči. Aké máte s týmto Vy skúsenosti? [/QUOTE]

   

  Nuž, treba brať aj názor manžela, ale prvoradé je zdravie, tak treba manželovi povedať, ak sa ti drahý nepáči, tak si ho vyhoň a ja si nájdem takého, ktorému sa prispôsobím:green: [/QUOTE]

  Ahoj, to o čom píšeš sa možno tak dá, keď s niekým chodíš a nemyslíš to s ním vážne. Ale nemyslím si, že toto je vhodné riešenie v manželstve. U nás totiž ide o to (mimochodom píše zakladateľka témy), že sme spolu 10 rokov. Prvých 5 rokov sme sa milovali technikou prerušovanej súlože, potom na dva roky nastalo obdobie, kedy sme sa pokúšali o bábo, takže vtedy to bolo so všetkým, čo k tomu patrí. Po pôrode sme zasa pokračovali v prerušovanej súloži, lebo ja HAK neuznávam, nakoľko sa mi to zdá byť veľký zásah do organizmu, nehovoriac o rizikách, ktoré s týmto súvisia. Sem-tam sme použili kondóm. V poslednej dobe som si, ale všimla, že manžel sa do toho nejakosi nehrnul, tak sme sa o tom rozprávali a on sa ma opýtal, že ako by som sa ja citíla, keby som sa 7 rokov milovala tak, že v tom najlepšom by som musela prestať (pri prerušovanej súloži to inak nešlo) a tiež to, že viac by ho to bavilo, keby sme robili na druhom bábätku. Ja sa však zatiaľ na druhé bábo necítim, takže teraz riešim situáciu ako to urobiť tak, aby sme boli spokojní obaja.

  Chcem sa opýtať, či tu niekto praktizuje techniku plodných a neplodných dní a aké s týmto máte skúsenosti? Či to funguje? Aké veľké sú riziká? Zatiaľ som to neskúšala, takže neviem, ďakujem za všetky rady ::DDD

 • anonym
  21.05.2010, 07:00

  Ahoj, no my smanželom sme na tom podobne ako ty, len s rozdielom že ja som momentálne tehotná s druhým bábom. Veľa krát sme s manželom skúšali aj plodné a neplodné dni a vždy nám to vyšlo obe deti sú plánované a poznám ľudí ktorý používajú len túto metodu a v pohode, jasné že to nie je také 100percentné a vychádza to

 • anonym
  21.05.2010, 07:46

  a čo napríklad Nuovaring? Alebo nehormonálne teliesko? ... len to teliesko by som si nedávala, ak ešte chceš mať dalšie ieť. Niekedy sa to po vybratí už nepodarí.

 • anonym
  21.05.2010, 11:16

  [QUOTE] anonym napísal:
  [QUOTE] anonym napísal:

  Chcem sa opýtať, či tu niekto praktizuje techniku plodných a neplodných dní a aké s týmto máte skúsenosti? Či to funguje? Aké veľké sú riziká? Zatiaľ som to neskúšala, takže neviem, ďakujem za všetky rady ::DDD [/QUOTE]

   

  Ahoj, ja som praktizovala túto metódu asi rok. Fungovalo to, len sa to treba poriadne naučiť. Je veľa takých, čo to až tak neovládajú a potom hovoria, že metóda zlyhala. Metóda (symptotermálna) je ok, len ju treba dobre ovládať.

 • anonym
  03.06.2020, 19:05

  @anonym ja mam najradsej kondomy od superlove .sk ako real feel a intense orgasmic - nespustia vlnu hormonov a su bezpecne, chrania nad 90%

+ -
Príspevkov: 11