Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 08.05.2010 21:31

skolka u 2rocneho

Ahojte, maminy, chcela by som poradiť. Moj malý bude mať v auguste 2 roky a od septembra by ho chceli zobrať do školky. Bývam na dedine a otvárajú tu školku pre 2-3ročné detičky. Ja som ho bola zapísať s tým, že možno od 2,5 roka ho dám a určite od 3 rokov. Išla som do práce, keď mal 15 mes., s priateľom robíme obidvaja na smeny, tak sa pri ňom striedame a občas nás zastúpi na stráženie moja mama, kamaráti.

Na jednej strane viem, že by som si od neho oddýchla, keď som po nočnej a nemožem ísť spať, ale musím sa mu venovať, keď mám voľno porobila by som si, čo pri ňom nestíham, mala by som voľno pre seba. No na druhej strane si hovorím, že ten čas tak rýchlo letí a ja si nič s ním neužijem. Keď bude cez víkend doma, ja budem niekedy v práci, o štvrtej príde zo školky a ja pojdem o šiestej do nočnej. Cítim to tak, že ho tam odložím a ja budem mať voľno. Ja sa chcem skor pre neho "obetovať" a užiť si to s ním, aj s kruhami pod očami
:lol:. Budem mať doma poriadok, kľud, ale čo z toho? Chvíle s malým mi nikto nevráti. Veď tie deti nám tak rýchlo vyrastú. Myslím si, že sa ešte dosť ráno nastáva a keď sa nám to dá nejako látať s tým strážením teraz, tak rok ešte nejako polátame :green: . Kebyže robím na jednu smenu, tak neváham ani sekundu. Aký máte na to názor vy, milé skúsené mamičky?

Ešte dodám, že priateľ by ho tam dal rád a hneď . :roll:

 • anonym
  08.05.2010, 21:49

  myslím, že ak máte dobrú školku, je pre dietatko lepšie, ak má stabilný režim, ako to putovanie  z rúk do rúk, ktoré popisuješ ... ty - priateľ- babky - kamoši ... a každý s ním robí trošku inak. Aj v školke bude mať 2 rozne učitelky, ale maju určité schválené postupy, ktoré musia dodržiavať obudve. A neskutočne sa uľaví aj vám. Je to určite dosť vyčerpávajúce behať len medzi dieťaťom a prácou. Nemať šancu si ani oddýchnuť, ani porobiť v domácnosti bez toho, aby si mala pocit, že dieťa na teba niekde čaká.

  Podla mna to potom možeš riešiť rozne, ako budeš mať čas. Možeš si ho nechať niekedy aj doma, prípadne si ho vziať domov skor ako až o štvrtej. Trebárs hned ked sa v školke vyspí o 14:00 a budete mať na seba čas pár hodín. Alebo ho prihlás zatial len na poldenný pobyt, možno hned nebude zvládať tam aj spinkať. Predsa len je to ešte malé dieťa. No všetko uvidíš až ked nastúpi. Naš išiel tiež do školky skor ako v 3 rokoch a je to celkom fajn. ja mam jednosmennú prácu, takže si ho beriem podla toho, ako skončím, ale v školke spáva každý den. Tiež ho dávam do školky, aj ked mam niekedy volno. Nemám z toho zle svedomie, ved doma nevylihujem, ale upratujem, žehlím, nakupujem, robím, čo inokedy nestíham. Školku nevnímam ako miesto, kam sa deti odkladajú ... skor je to miesto, kam sa deti chodia pohrať, niečo sa naučia. Našmu je tam dobre, teší sa tam.

 • anonym
  08.05.2010, 21:55

  aby som to upresnila, kamarati ho strážia večer okolo šiestej na necelu hodinku, kým sa s priateľom vystriedame v práci a starká častejšie, keď sme obidvaja v práci, čo nám vynde málokedy alebo tiež na striedanie ráno, kým sa vymeníme

 • anonym
  08.05.2010, 22:05

  a nie je lepšie vyspať sa a porobiť si doma v klude, kym je malý v školke a potom sa mu naplno venovať .... ako mať ho síce doma, ale upratovať popri ňom, variť, vláčiť sa unavená...


  akože nepresviedčam, všetko ma klady a zápory (skús si to pre seba spísať na papier, čo u vas preváži);-)

 • anonym
  09.05.2010, 09:07

  Môžeš ho dať do škôlky iba doobeda, nemusí chodiť na celý deň. A takisto v našej škôlke sa dá ísť pre dieťa už o pol tretej, prečo až o štvrtej? A už máš hodinku a pol navyše pre Vás oboch.

+ -
Príspevkov: 4