Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 08.05.2010 20:06

solárné štúdio

Ahojte nevlastníte niektorá z Vás ktoré sem chodíte solárné štúdio?

 • anonym
  09.05.2010, 09:05

  nie, ale ja som tam robila, netreba s niečim pomôcť, poradiť?

 • anonym
  09.05.2010, 15:52

  No zamýšľam sa nad kúpou a otvorením nejakého, len nakoľko sa do toho nerozumiem, tak poradiť vo všetkom... :-(

 • anonym
  13.05.2010, 16:03

  No, tak najprv si nájdi vhodné miestečko, kde by si chcela solárko mať, najlepšie je ho mať v blízkosti kaderníctva, kozmetiky, masáži, pri plavárni...

  Solárko sa dá zohnať aj staršie, nemusí byť až tak drahé, ako úplne nové. Samozrejme, treba si hneď nájsť k tomu druhu aj servis-napr. ergoline má svojich servis machrov :)   a vymenia ti solárne trubice.  Keď už budeš mať solárko spustené každú minútu musíš registrovať ako vysvietenú, a tento doklad musíš predložiť prípadnej kontrole. Ergoline má životnosť trubíc 600 hodín.  ďalej ešte som zabudla, že je rozdiel, keď  budeš mať turbo, alebo nejaké kalsik. Pokiaľ chceš len jedno mať ,t ak by som určite turbo, ak dve a viac, tak kombinuj. ľudia majú prevažne radšej ležaté ako stojaté.

  Miestnosť, kde bude solárium, musí byť oddelená dverami od miestnosti, kde napr. budeš ty obsluhovať a tráviť čas. Čiže buď spraviť sadrokartónovú malú miestnosť alebo nejakú dvojmiestnosť si prenajať.

  V miestnosti, kde bude solárium nesmie byť zrkadlo. Musí byť k dostupnosti papier na utretie-nie toaleťák :) , okuliare. Po každom treba dezinfikovať roztokom na to určeným.

  Ty, alebo kto bude obsluhovať v soláriu,si musíš spraviť školenie na hygiene a mať o tom osvedčenie, to má platnosť 5 rokov.

  Samozrejme,  pokladňa, živnosť, zakúpiť  dezinfekciu podláh chlorová napr. savo, nechlórová-incidur.  My sme používali len savovú vodu a incidur sme mali len pre prípad kontroly :s -je strašne drahý.

  No, neviem, čo ešte, šak keby si ešte niečo potrebovala, daj vedieť!

  papa, Kitty

+ -
Príspevkov: 3