Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 04.05.2010 08:21

aj u vás zrušili v škôlke desiatu?

baby,prečo boli zrušené v škôlkach desiate?do našej sme doteraz nosili ovocie,ale od začiatku mája vraj podľa nariadenia ministerstva sú desiate zrušené.to akože majú deti vydržať od raňajok do obeda bez desiatej?ved mali len ovocie a z toho sa až tak šialene deti nenajedia,takže aký to malo význam.niečo sa povrávalo,vraj potom nechcú obed,ale to asi nebude veľmi tým ovocím.v našej škôlke sú z toho učiteľky smutné,pretože len v ich triede sú tri deti,ktoré dovtedy ovocie vôbec nechceli,ale v škôlke sa ho naučili jesť a častokrát to bolo jediné ovocie,ktoré zjedli,proste ked jedli ostatné deti,jedli aj oni.náš tomi zjedol v škôlke dve jablká a s obedom nemal problém.som normálne naštvaná.viem,je to somarina,ale aj tá naštve :evil: :evil: :evil:

 • anonym
  06.05.2010, 13:51  možno, akurát že v jedálnom lístku na  nástenke je napísané: raňajky, obed, olovrant .

 • anonym
  06.05.2010, 16:41  u nas vždy boli len ranajky - obed - olovrant ... teda 3x jedlo, nie 4x

  ak niekde ovocna desiata bola, určite to bola nejaká iniciatíva rodičov alebo školky ... možno sa po novom nesmie do školky nosiť jedlo neoverené (od rodičov), neviem ... ale to by sa potom nesmeli nosiť ani čokoládky a sladkosti (hurááááá):tup:

  U nas je ovocia v školke málo,a le je mi to jedno, či zje dieťa rano v školke ( a musela by som si to tam priplatiť), alebo mu kupim poobede doma aké ja chcem. Mam totiž obavy, že keby sme aj priplatili, nakupia tam najlacnejšie ovocie aké existuje a nemá každe dieťa rado rovnaké ovocie a rovnako upravené. takže radšej doma a mam istotu, že je to kvalitné a dieťa mi to zje.

 • anonym
  06.05.2010, 21:26

  presne tak, je to jedno jedlo doobeda , ktoré býva nazvané raňajky alebo desiata, jedno na obed, a jedno poobede. nič viac nieje zákonom prikázané ani schválené. v škôlke 3x denne jedlo . ak niekto mal ešte niečo navyše bola to iniciatíva škôlky alebo rodičov, ktorú možno nejaké "novinky" v zákonoch :roll:  zbrzdili

 • anonym
  07.05.2010, 20:16  asi to bude toto,kedže ovocie sme si nosili samy.a mali ráno raňajky,potom mali aj ovocie,obed a olovrant

+ -
Príspevkov: 19