Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 21.04.2010 11:40

suche jedlo

baby poradte mi co by som mala davat dcerke papat,ked je zahlienena a ma papkat len niake suche..,lebo ja uz fakt neviem co by som jej dala. dakujem.

  • anonym
    21.04.2010, 12:00

    ahoj, a preco by mala jest iba suche? ja nevidim problem v polievke, normalny druhy chod, ovocie, zelenina... dokonca podla najnovsich vyskumov by pri chorobe a antibiotikach sa mali jest aj kysle mliecne vyrobky na obnovenie mikroflory v crevach.

    ja mam taku skusenost, ze dcera, ked ma sopliky, tak si prave vtedy pyta iba jogurty - davam jej len biele, smotanove. ovocne nechce. tak jej do toho nakrajam banan, jablcka, dam troska skoricoveho cukru. vacsinou vtedy skoro vobec nechce varenu stravu.

     

  • anonym
    21.04.2010, 12:32

    mne sa to tiez nezda, ved prave hlien lepsie vyde ked je zvlhcovany. podla mna mozes davat vsetko normalne. ak nechces davat mlieko, davaj uz spominane kyslomliecne produkty.

  • anonym
    21.04.2010, 12:42

    ahoj

    podľa nových štúdií je vraj iba mýtus, že pri zahlienení sa mlieko nemôže...ak sa treba zahlieni 2-mesačné bábo, tak čo by papalo? Samozrejme iba mlieko....takže ja by som dávala úplne všetko...a kto ti poradil iba to suché?

  • anonym
    21.04.2010, 12:48

    Tiež nechápem, prečo by mala jesť len suché - to mi skutočne pripadá ako poriadny nezmysel. Kto Ti to poradil? Akú má dcérka presne diagnózu a kto ju stanovil? Čo tým myslíš, že je zahlienená? Má zahlienené dýchacie cesty? V tom prípade je ale prísun tekutín skôr prospešný, aby hlieny zredli, ľahšie sa odtŕhali a vylúčili sa z dýchacích ciest.

    Na odhlienenie je inak skvelý liek Solmucol, dostupný vo forme sirupu a sáčkov s práškom na rozpustenie vo vode. Má iný mechanizmus účinku než väčšina liekov na vykašliavanie - narušuje chemickú štruktúru väzkého hlienu a umožňuje jeho odstránenie z dýchacích ciest. Kúpiš bez lekárskeho predpisu, o presnom dávkovaní sa poraď v lekárni, v ktorej máš dobré vzťahy.

     

  • anonym
    21.04.2010, 13:20

    Suhlas, pri zahlieneni treba co najviac tekutin, caje, polievky, ale aj normalne zdrave jedlo. Solmucol je tiez fajn, predava sa 100mg - pre deti /pre dospelych je 200mg/ a treba ho davat 2-3x denne, ale poslednu dennu davku nie tesne pred spanim. S tym mliekom, materske mlieko ma ine zlozenie nez kravske a nezahlienuje. Mozno je to individualne, ale ja sama mam skusenost aj s detmi aj so sebou, ze po mlieku su hlieny hustejsie, takze pri chorobe ho nepijeme. Prajem skore uzdravenie;-) .

  • anonym
    21.04.2010, 13:37

    Ešte by som rada uviedla na pravú mieru problematiku užívania antibiotík a súčasnej konzumácie mlieka a mliečnych výrobkov.

    Na jednej strane - vo všeobecnosti naozaj platí, že mliečne výrobky sú pri užívaní antibiotík dôležité a prospešné - pomáhajú udržať, resp. obnoviť prirodzenú slizničnú mikroflóru. Antibiotiká žiaľ, túto mikroflóru (naše "priateľské" baktérie) poškodzujú spolu s patogénnymi baktériami, ktoré nám spôsobili ochorenie. Je to vlastne ich nežiadúci účinok a my ho môžeme minimalizovať stravou bohatou na mliečne výrobky s obsahom živých kultúr. (Dôležitý je aj dostatok vlákniny v potrave, keďže ňou sa črevná mikroflóra živí.)

    Na druhej strane - treba však dôsledne rozlišovať, aký druh antibiotika Vám lekár predpísal. K najznámejšej a pomerne závažnej interakcii (vzájomnému ovplyvneniu) dochádza pri súčasnom užívaní antibiotík typu TETRACYKLÍNOV (prípravky DEOXYMYKOIN, DOXYBENE, DOXYHEXAL)  a konzumácii potravy s vysokým obsahom vápnika, čo je práve spomínané mlieko a mliečne výrobky. Keď sa tetracyklíny v tráviacom systéme stretnú s mliekom, dôjde k chemickej reakcii (k vzniku tzv. chelátu), kvôli ktorej sa antibiotikum nemôže vstrebať do krvi a nedokáže tak preniknúť ani do tkaniva postihnutého infekciou! Výsledkom býva zlyhanie terapie - proste antibiotiká nezaberú. To isté sa stane pri súčasnom podávaní tetracyklínov s liekmi a výživovými doplnkami, ktoré obsahujú vápnik, horčík (magnézium), zinok či železo.

    RIEŠENIE: vyhnúť sa rizikovým kombináciám a užívať tetracyklíny s odstupom 2 HODÍN od požitia mlieka, mliečnych výrobkov, či liekov so železom a spomínanými minerálmi. 

    O správnom užívaní liekov sa vždy poraďte aj s magistrami v lekárni, keď si vyberáte recept. Sú to odborníčky s vysokoškolským vzdelaním a radi Vám podajú detailné informácie :) .

  • anonym
    21.04.2010, 18:25




    Dobre napísané...ty si lekárka?

  • anonym
    21.04.2010, 18:38



    kojenie nevadí ... ale na zahlienenie vadí kravské mlieko (teda aj umelé mlieko) a mliečne výrobky. Ja dieťeťu odkedy papá všetko ostatné - cca. od roka - pri zahlienení mlieko obmedzujem.

    A ak je choré, davam teplú kuraciu polievku, krásne mu to uvolní hlieny

  • anonym
    21.04.2010, 20:00

    Neexistuje nijaká vedecká štúdia, ktorá dokazuje, že mlieko zahlieňuje!!!!!!!
    Ak si v nejakej odbornej literatúre čítala to, čo si tam napísala, tak by som chcela vedieť názov tej literatúry, tiež by som si to rada prečítala.
    Podotýkam odborná literatúra, nie internet.

  • anonym
    21.04.2010, 20:02

    Neexistuje nijaká vedecká štúdia, ktorá dokazuje, že mlieko zahlieňuje!!!!!!!
    Ak si v nejakej odbornej literatúre čítala to, čo si tam napísala, tak by som chcela vedieť názov tej literatúry, tiež by som si to rada prečítala.
    Podotýkam odborná literatúra, nie internet.

  • anonym
    21.04.2010, 20:31

    možno neexistuje štúdia, ale mam to odsledované na deťoch, že sa im stav zhoršuje po mlieku. s ATB im mlieko nedávam vôbec, ale podotýkam, že obidve už su staršie ako 3 roky, teda mlieko nie je nutné.

    Probiotiká dodávame, kupujem pri ATB v lekárni a po doužívaní ATB davame probiotické jogurty, kyslomliečne výrobky.

  • anonym
    21.04.2010, 22:05

    len pre zaujmavosť o probiotikách a ATB ;-)

    http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=241

    a trošku o mliečku

    http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=592499

+ -
Príspevkov: 12