Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 20.04.2010 16:45

Prosba o radu

Ahojte,

Potrebujem radu...

V mojom okolí žije rodina, v ktorej žije viac ako jedno mentálne aj zdravotne postihnuté dieťa, ktoré nevie dať najavo čo potrebuje, čo sa mu nepáči....
A mne sa nepáči to, že obaja rodičia, ignorujúc prítomnosť týchto detí s nimi v miestnosti, tuho fajčia, pričom deti majú ťažkosti dýchať...
Verbálne napomenutie týchto rodičov len irituje a ignorujú ho, akoby sa nič nedialo, so slovami: "Nikomu do toho nič nie je!"

Podľa môjho názoru by o tieto deti bolo viac postarané ak by boli v ústavnej liečbe, ale s rodičmi nie je žiadna reč. Tieto deti potrebujú 24 hodinovú starostlivosť 7 dní v týždni a evidentne to rodičia nezvládajú a starostlivosť o deti je zanedbávaná čím ďalej, tým viac. Rodičia deti milujú, ale ignorujú ich potreby (to, čo som práve napísala je totálny paradox, ale je to tak)...

Potrebovala by som poradiť na koho sa obrátiť, nakoľko pre svoju vlastnú bezpečnosť a pre bezpečnosť svojho dieťaťa by som chcela zostať v anonymite, ale zároveň už dlhšie nemôžem ignorovať tú ukrutnú prosbu o pomoc v očkách tých detičiek.

Prosím poraďte.

Ďakujem a všetkým prajem veľa zdravíčka.

 • anonym
  20.04.2010, 17:48

  neviem ti poradit,ale asi na socialke podla mna

 • anonym
  20.04.2010, 18:59

  Vieš, ono to je v tomto štáte veľmi ťažko, keď chceš niečo takéto oznámiť úradom.

  My sme mali v bytovke matku, ktorá kašľala na dcéru. Pila, fajčila v garsónke, plus pánske návštevy v nočných hodinách, zamykala ju doma samu, dievča plakalo za dverami,..... proste prostredie úplne nevhodné pre dieťa. Keď sme ako susedia šli na sociálne, tak nám pani povedela, že ona potrebuje dôkaz a po väčšine sa to dialo v noci, tak to bolo mimo jej pracovnej doby a to ako keby sa vttedy nikoho nič natýkalo . 

  V škole nás odbavili s tým, že dieťa do školy chodí a to, že sem-tam nie je pripravené, alebo na hodinách sa mu drieme je v pohode a nezabudli dodať " jój, keby ste vy vedeli, koľko je takých rodín, tak by ste boli prekvapení " 

   Moc som Ti neporadila, ale budem Ti držať palce, aby si pochodila lepšie ako my. 

  Drž sa.

 • anonym
  20.04.2010, 19:00

  Skus sa spytat svojho deckeho lekara alebo asi aj ta socialka. Este by som skusila obecny urad.:tup:

 • anonym
  21.04.2010, 09:45

  Tak toto je dost zlozita situacia. To, ze ty napomenies rodicov, to je ako keby si hrach na stenu hadzala. Je to zbytocne. No a co sa tyka toho oznamenia, najlepsie bude, ked naozaj informujes socialku. Len tam ti zrejme dokazu pomoct. Na inych miestach ta zrejme len odbiju, ze s tym nic nezmozu. Ale podla toho co pises, tak je mi tych deticiek luto. Ved aj im treba lasku a nie zafajceny priestor.

+ -
Príspevkov: 4