Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 16.04.2010 13:24

vrčiace bábätko

Ahojte maminky, neviem, či to nazvať problémom, no môj mesačný syn má ako inak trápenie s prdíkmi a kakaním. Je kojený, ale ani pri kojení sa mu vetry ani stolica neuvoľnia, evidentne napína bruško, priťahuje nožky, ale neplače - on vrčí. Už som z toho zúfalá, pretože neviem čo je horšie-keď bábo v noci plače, alebo keď príšerne vrčí. Je to moje druhé dieťa, ale s takýmto vrčaním som sa nieže nestretla, ale ani len nikde nedočítala. Mala niektorá z Vás podobne uvrčané dieťa? A ako ste to riešili?

  • anonym
    16.04.2010, 22:04

    ahoj, no my sme mali podobný problém pri druhej dcére. tiež nám vrčala v noci (aj v spánku), aj cez deň. ale najhoršie to bolo v noci. vrčala hneď od narodenia. teraz má 11 mesiacov a vrčí len keď zaspáva :roll:  ale už je to lepšie. ale vrčanie nahradila intenzívnym vrieskaním, tak teraz rozmýšľam že čo bolo lepšie :P jednoducho z toho vyrastá pomaly... chce to len trpezlivosť :D my sme sa s kolikami trápili do cca 6mesiacov :*-(

  • anonym
    17.04.2010, 06:53

    A si si istá že ho to bruško naozaj bolí, lebo náš syn robil toto isté keď bol maličký. Vydával príšerné zvuky ako starý chlap my sme sa tiež stále báli že ho bolí bruško dávala som mu aj espumisan aj infacol kvapky a nič nepomáhalo. Potom nám doktor na poradni povedal že u chlapcov je to normálne do určitých mesiacov - nemajú správne usadené hrubé črevo a preto robia takéto zvuky a že ho to nebolí. Mal pravdu pretože syn pri tom nikdy neplakal očividne to vadilo viac nám ako jemu a za pár mesiacov to naozaj prešlo. Možno je to ono.

+ -
Príspevkov: 2