Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 12.04.2010 14:00

predľženie MD

Ahojte maminy.

Chcela by som sa spýtať ako je to s predľžením materskej dovolenky. Totiž syn bude mať v júni 3 roky a do MŠ mi ho zoberú až v septembri. Nemám nikoho to by mi ho postrážil, takže sa musím zariadiť týmto spôsobom. A behať po úradoch, kde tieto veci vysvetľujú spôsobom, ktorý nie je vždy zrozumiteľní sa mi naozaj nechce.:cry:

Ďakujem za každú radu.

 • anonym
  15.04.2010, 15:06

  To zas mne pani na socialke povedala,že nemusím ísť do ZP.Našťastie som si tam zavolala a samozrejme ,že som musela ísť aj do zdravotnej poisťovne.A je to tak musíš ísť aj na sociálku aj do ZP

 • anonym
  22.04.2010, 16:07

  Mamicky, neda mi nevstupit do tejto diskusie, kedze pracujem v zdravotnej poistovni a vidim, ze sa tu vyskytli urcite nejasnosti.
  Stat za vas bude odvadzat zdravotne poistenie aj po skonceni RD aj v pripade, ak vase dieta bude navstevovat skolku/ jasle, ale len na maximalne 4 hodiny denne.
  Inymi slovami, podmienka riadnej a celodennej osobnej starostlivosti o dieta do veku 6 rokov je splnena aj v pripade, ak vase dieta navstevuje predskolske zariadenie, ale len na max. 4 hodiny denne.
  Taktiez mozete pracovat napr. na dohodu (nie pracovny pomer na plny uvazok), a aj v tomto pripade mozete poziadat o to, aby zdravotne poistenie za vas odvadzal stat. Nie je teda nutne vzdat sa prace na dohodu len kvoli tomu, aby ste mohli vyuzit toto pravo.

  Ine podmienky ma vsak Socialna poistovna! Odvody do nej stat nebude za vas uhradzat, pokial, jednoducho povedane, svojho potomka zverite predskolskemu zariadeniu hoci len na 4 hodiny denne, rovnako za vas nebudu uhradzane odvody, pokial sa budete venovat akejkolvek zarobkovej cinnosti vratane prace na dohodu.

 • anonym
  26.04.2010, 13:53



  ...na styri hodky urcite moze...mne to vcera povedala ucitelka v skolke ked si predlzim md...

 • anonym
  26.04.2010, 14:56



  dievčatá, prečítajte si poriadne príspevky vyššie ... dieťa može ísť aj na celý den, nikto vam to nezakáže! Kludne si ho dajte, nahláste si to na úrady a  nebudu vam tým pádom platené potom odvody zo štátu. Takže pojem "predlženej materskej" - teda celodenne starostlivosti odieťa do 6 rokov potom stráca zmysel, budete v pozícii doborvolne nezamestnanej osoby, platiacej si odvody samostatne.

  To je podla mna aj spravodlivé - lebo bud sa starám o dieťa a štát mi na to prispieva nemalou sumou na odvody do SP a na 2. pilier. Alebo štát dotuje dieťa v školke.

 • anonym
  26.04.2010, 15:00

  hmmm, tak to je určite odborníčka na slovo vzatá, ked šíri takéto informácie :roll:  Ja by soms a spolahla radšej na to, čo vam povedia na sociálnej a zdravotnej poisťovni.

+ -
Príspevkov: 50