Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 12.04.2010 12:26

nezodpovednost

musim sa s vami podelit o moj dneskajsi zazitok s prechadzky.ked som prechadzala cez prechod islo auto(samozrejme ma nepustilo).otecko za volantom,mamicka v zadu-nic take neobvykle,ale na rukach mala dieta ktore kojila!!!!!hned ma to,tak vytocilo,ako niekdo moze bit tak nezodpovedny.tak odstavim auto a,tak nakojim nie za jazdy.mozte ist aj 30km/h,ale aj tak to dieta neudrzite.mala som chut ist za nu a prefackat ju..

 • anonym
  16.04.2010, 18:19

  By si sa čudoval pán múdry kolkým detom zachránila sedacka dieta.

 • anonym
  16.04.2010, 18:26

  A nemá náhodou auto pred prechodom ,keď chce prejsť matka s  diaťatkom zastaviť?Takých dementov  čo nezastavia matke s dieťaťom na prechode a ešte sú aj múdri mam najradšej

 • anonym
  16.04.2010, 19:55

  oooooch vyjadrilo sa IQ samo!
  Pane Bože, prosím daj tomuto človeku trochu rozumu

 • anonym
  16.04.2010, 20:08

 • anonym
  16.04.2010, 21:24  za tento názor som aj ja, aj keď sa tu na mňa "nakričí" lebo inakšie sa to nazvať nedá.......... možno sa aj vy raz dostanete do takej situácie, kde si poviete nikdy v živote by som to neurobila...................... ja sa priznám toto sa stalo aj mne. ked bola dcéra malá tak sedačky sa nepoužívali vôbec, išli sme diaľnicou a revala ako siréna , kde sme mali zastať? čo sa naozaj dalo bolo na 5 min. nakojiť dieťa ktoré potom spalo. ved ked by sme havarovali tak aj tak by sa nám niečo stalo či už som kojila alebo nie!!! sedačky aj tak neboli tak čo by nás uchránilo? a ten plač dieťaťa znervoznuje soféra až až a ako si poradíte v aute ked plače a nedá sa vám ihned zastať????

 • anonym
  16.04.2010, 21:42

  vtedy sedacky neboli, teraz su. a dokonca povinne. to je podstatny rozdiel. ale nechapem naco sa tu dohadujeme. kazdy ma na danu vec svoj nazor. nikto nema pravo nikoho prefackat a tusim to tu ani nikto neurobil. kazdy nech si robi ako mysli a nasledky nech si znasa tiez kazdy po svojom. proste peace zeny...

 • anonym
  16.04.2010, 21:44  tvoja dcera ma kolko -  20 -30 rokov??? Lebo ja poznám takých, čo maju dnes 10-15 rokov a už vtedy sa vozili v sedačkách. Moje staršie ma 9 rokov a sedačku sme kupovali ako úplnú samozrejmosť, hoci vôbec povinné vtedy neboli. Bolo mi jedno, či je to povinné zo zákona alebo nie, ked ide o moje dieťa. Vo všetkých okolitých vyspelých štátoch to totiž bolo vtedy už bežné ... len na našom tak trochu zaostalom Slovensku nie.

  Že plače je výhovorka ... tak si chvílku poplače. Moja dcera vrieskala v sedačke aj 10km, ked nebolo kde zastaviť a aj tak sme ju nevybrali. Radšej nech si poplače, ako by sme si ju mali prizabiť pri náhodnom prudšom zabrzdení. Zvykla si, teraz by si už inde ako do sedačky ani nesadla. 

  Ešte poznám jednu super výhovorku ... že je to "drahé". Taká jazdená sedačka sa  dnes už da kúpiť za 15-30€. Ved nemusí mať dieťa najnovší luxusný model od módnej značky. Doležité je, aby plnila účel. Ja som predala už 2 sedačky, obidve po 2 deťoch a vyvozili sa ešte dalšie dve v pohode, aj ked to boli staršie typy.

  Možno sa na dialnici nedá zastaviť každých pár metrov, ale po pár km je vždy odpočívadlo alebo pumpa, kde sa zastaviť dá. A v autorkinom prípade to bolo TERAZ, ked sedačky su povinné a asi ju v aute aj mali a stalo sa to V MESTE, kde sa da zastaviť v podstate na každom rohu. Takže ten tvoj prípad je v tomto konkretnom prípade úplne od veci.

 • anonym
  17.04.2010, 09:05

  No neviem načo toto sem píšeš.Ked vtedy nebolo v sedacke pretoze neboli a  bolo o polovicu menej aut ako v dnesnej dobe,tak je to asi ine ako teraz ked su sedacky povinne a matka ho z nej v meste vytiahne  aby ho za jazdy nakojila.

 • anonym
  17.04.2010, 09:16

  Tak nám sa stalo,že sme cestovali z Budapešte po diaľnici domov a syn nám reval celú cestu ako pavián.A predstav si ,že zakaždým sme zastavili,lebo šak aj na diaľnici sa to dá ,pekne som ho nakojila uložila do sedačky a išli ďalej.Stáli sme asi 20 krát ,ale je to moje dieťa a jeho život je pre mňa najcennejší na svete.Takže ak to niekomu nevadí,tak nech si kojí kde chce len sa fakt čudujem tým mamám a aj vám čo ich tu obhajujete ,že  si to neviete uvedomiť,že tým ,že vyberiete dieťa zo sedačky za jazdy,tak ohrozujete vlastne jeho život.

 • anonym
  17.04.2010, 11:00

  stale sa to tu toci okolo jednej temy a to,ze sedacky kedysi neboli.a boli vtedy bmw,mazdi,octavie atd?a 18rocny vodici co maju vsetko v pazi?neboli,tak o com tu stale tocite?a sa ucte citat autorka pisala,ze nevstupila na vozovku.a v dnesnej dobe sa da hocikde zastavit.ale je to vasa vec

 • anonym
  17.04.2010, 12:01

  niektorým ludom sa vysvetliť nedá, asi sa musia poučiť na vlastnej koži

  múdry sa poučí na cudzích chybách, hlupák musí na vlastných

 • anonym
  19.04.2010, 18:40

  :tup: :tup: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  16.05.2018, 08:34

  tie čo tu napísali, že sa kedysi jazdilo bez autosedačky by mali byť prefackané, vy jelitá, lebo v minulosti sa ani pri operácii neumývali ruky, tak ani teraz a sme tu? vám ale dobre jebe!!! Poznám jednu učiteľku, čo si pri jazde v aute kojila a zabila si syna, takže sa prefackajte a začnite žiť v tejto dobe, kde sú vražedné havárie na dennom poriadku. A teraz držte chrapy a láskavo sa choďte prefackať!!!

+ -
Príspevkov: 103