Diskusie

Vytvoriť diskusiu

Bútľavá vŕba

anonym, 12.04.2010 12:26

nezodpovednost

musim sa s vami podelit o moj dneskajsi zazitok s prechadzky.ked som prechadzala cez prechod islo auto(samozrejme ma nepustilo).otecko za volantom,mamicka v zadu-nic take neobvykle,ale na rukach mala dieta ktore kojila!!!!!hned ma to,tak vytocilo,ako niekdo moze bit tak nezodpovedny.tak odstavim auto a,tak nakojim nie za jazdy.mozte ist aj 30km/h,ale aj tak to dieta neudrzite.mala som chut ist za nu a prefackat ju..

 • anonym
  12.04.2010, 12:41

  kedysi neexistovali sedačky a deti chodili len tak... možno by aj teba niekto prefackal zas za niečo iné, lebo predpokladám, že ani ty nie si dokonala...

 • anonym
  12.04.2010, 13:20

  Áno je to zodpovedné, ale ja som tak niekoľko krát v aute kojila. Určite nie som dokonalá, ale je pravda, že mi sme vyrástli bez autosedačiek a sme tu. Ja nehovorím, že to je správne, ale niekedy ani autosedačka či airbagy ti nepomôžu. Takže nesúďme iných. A nemyslím to v zlom.:angel:

 • anonym
  12.04.2010, 13:26

  Súhlasím s autorkou, to nieje normálne. Nie som extra ustráchaná matka, ale niektoré veci ma jednoducho vedia vytočiť. Nikto nie je dokonalý, ale naozaj sa už v dnešnej uponáhľanej dobe nemôže zastaviť a vtedy nakojiť??? Aj my sme to tak riešili, manžel zastal na parkovisku alebo niekde, kde sa stáť dalo a nezavadzali sme v premávke a ja som malého nakojila... Tých pár minút nás predsa nezabije.

  Som zástanca autosedačiek, dieťa si zvykne. My sme tiež prežívali peklo okolo toho jedného roka, lebo tam nechcel byť, ale nikdy som ho nevybrala. Zabávala som ho, spievala a snažila sa aby aspoň nevrieskal na plné hrdlo, aj keď nie vždy sa to dalo. Teraz je to už ok...

  Hlavná vec, že niektoré maminky deťom nedajú toto a tamto do ruky, aby si neublížilo, udržujú dieťa v extra sterilite, ale na také veci ako dieťa v aute pripútať si nevieme zvyknúť. Pritom tam sa môže stať nebezpečnejšie ako to, keď dieťa chytí zo zeme nejakú špinku alebo mu neumyjem hračky po každom použití...

   

 • anonym
  12.04.2010, 13:36

  netvrdim,ze som dokonala,ale dieta by som z autosedacky nikdy nevytiahla pocas jazdy.je pravda,ze my sme nemali sedacku,ked sme boli mali,ale nasi ma mali vo fusakotaske...a dokonca tusim,ked som bola mala sme ani auto nemali a chodili sme autobusom,vtej dobe bolo auto vzacne

 • anonym
  12.04.2010, 13:48

  si vezmi autobus, čím ďalej tým väčšia nehodovosť a ešte väčšia nezodpovednosť vodičov autobusu , napr. alkohol atď. a ten nie je zabezpečený nijak, žiadne pásy, žiadne detske sedačky....nič...tak čo budeš radšej chodiť pešo???? keby nemáš auto....prisilné že vyfackať ju nemyslíš!!!!

 • anonym
  12.04.2010, 13:48  Kedysi boli auta skôr rarita, bolo ich minimum, a ten kto mal auto chodil pomaly nedalo sa moc rýchlo jazdiť, motor nedovoľoval, ale doba je iná, treba sa jej prispôsobovať, a nemať dieťa v autosedačke počas jazdy je neskutočná nezodpovednosť, to nie je o dokonalosti, ale o bezpečnosti tvojho dieťaťa!!!!!!!!!!!!!  A na záver,  ukazuje to tvoju ľahostajnosť k bezpečiu a ochrane tvojho dieťaťa!!!

 • anonym
  12.04.2010, 13:52

  V tomto prípade sa dá ťažko súdiť, čo mala, či nemala spraviť kojaca mamička. Ja mám 3 deti, všetky sedia v autosedačke počas jazdy,ale ako ich zabaviť keď plačú??? Nemôžem sedieť na dverách!!! A potom, ja som tiež kojila počas jazdy. Rodičov máme vzdialených 100 km od domu a keby sme mali stáť zakaždým keď mi niektoré dieťa vzadu začne plakať, lebo tam nechce byť, alebo sa utíši len na prsníku, cesta by nám trvala namiesto 2 hodín asi celý deň. Mne sa pár krát podarilo utíšiť dieťa len tak, že som ho celú cestu kojila. A čo som mala robiť? Odstaviť to niekde na parkovisku a čakať pol dňa,kým sa ako tak upokojí? Bežne sme to riešili tak, že jedno zo starších detí sme dali so sedačkou dopredu a ja som vzadu jedno tíšila v autosedačke a druhé kojila. Inak sa nedalo, ak sme nechceli nocovať niekde na krajnici.

  Autorke - nesúď, kým nepoznáš okolnosti.

  A keď už, tak mňa by vytočilo, že na prechode pre chodcov rodina v aute nedá prednosť mamičke s dieťaťom. Za to by som ich skôr "prefackala", než za to že mamička kojila zajazdy. (kalfinka)

   

 • anonym
  12.04.2010, 14:03  Súhlasím s tebou. Je smutné, že v aute kde sedia dvaja rodičia ani jedného nenapadlo pustiť cez prechod ďalšiu mamičku..

 • anonym
  12.04.2010, 14:06

  Som zvedava co by na to povedali policajti.... Mala si odsat mlieko a dat flaskou. Ale ak to inak neslo tak bohuzial....

 • anonym
  12.04.2010, 14:52

  No ale volakedy auta nejazdilitak rychlo ako dnes a hlavne ani tolko aut nebolo.

 • anonym
  12.04.2010, 14:54

  Uplne s Tebou súhlasím :tup: :tup: :tup: :tup:

 • anonym
  12.04.2010, 14:56  ale čo by potom na to povedala laktačná poradkyňa? že fľašu nesmie, ináč už viac nechytí :lol:

  myslím, že toto je len o názore. Tiež som zástanca autosedačiek, ale keď bolo treba kojiť, kojila som a nezastavovali sme:cry:

  pre autorku, áno bolo to nezodpovedné, ale viac by ma asi vytočilo, že mladá rodinka nezastala mamičke na prechode , to by ma zarazilo, fakt :!:  Kitty

 • anonym
  12.04.2010, 15:21  Nemyslím si, že to bolo prisilné. Aj ja by som s chuťou takého "matky" prefackala. Neviem ako u Vás, u nás na diaľnici  a ďaleko od obce žiadne prechody pre chodcov nebývajú, takže tá žena kojila svoje dieťa počas jazdy cez obec (či už mesto alebo dedinu), kde mohlo byť kedykoľvek nutné prudko zabrzdiť alebo sa vyhnúť prekážke a dieťa mohlo letieť. Drístať o tom, že my sme vyrástli bez sedačiek je znakom úbohosti. Vyrástli sme bez sedačiek, lebo sa po cestách pohybovala desatina dnešného počtu áut, boli pomalšie - už tu o tom bolo popísané dosť. Cez mesto/dedinu sa obvykle nejde hodiny, takže možnosť dieťa utíšiť inak tu rozhodne bola. A čo s tým má spoločné, že v autobuse sedačky a pásy nie sú? To, že takýto šofér nezastane pred prechodom mi pripadá úplne "logické" Kašle aj na bezpečnosť vlastného dieťaťa, čo ho je po nejakom cudzom :evil: :evil: :evil:

 • anonym
  12.04.2010, 15:27

  ja ked som bola mala nasi mi spravili autosedacku s nosica na chrbat a to tu na slovensku este ani nechyrovalo o sedackach to bol vynalez mojho ocina proste sa o mna bal a svoje deti mam priputane a nikdy som ich nevytiahla skor ako auto zastavilo a vzivote ma nenapadlo kojit v aute za pochodu:roll:

 • anonym
  12.04.2010, 15:36

  No podla mňa to prisilné slová nie sú.A prevdupovediac vôbec nechápem ako môže byť niekto tak sprostý,že riskuje život svojho dieťaťa.

+ -
Príspevkov: 103