Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 07.04.2010 21:49

Ovčia kožušina

prosím všetkých, ako mám vyčistiť ovčiu kožušinu-rúno, ktoré mi ocikal pes. Myslím, že sa to nesmie prať. Nejaký lanolín mi kdesi v pamäti blúdi, ale prosím aj o radu, ktorá máte skúsenosti???

ďakujeeeeeem!!!

 • anonym
  08.04.2010, 08:37

  Doma by som to necistila, lebo tie pachy po moci by si ty necitila ale ten pes ano tak by to ocikaval stale. Daj to vycistit do cistiarne. Lanolin mame doma a je to na vlnu a vlnene veci. Neviem ci je to aj na nespracovanu vlnu.

 • anonym
  08.04.2010, 09:28

  nesmie sa to zmacat, tzn, najlepsie naliat na to lanolin, tie pripravky uz bezne dostat. a mozes to vylozit na jemny dazd-mrholenie.a potom vykefovat takym hrebenom ako sa cesu zvierata, psy. a nechat vysusit. alebo ak sa ti to nechce robit, daj do cistiarne.

 • anonym
  08.04.2010, 09:29

  Ahoj,postriekaj octovou vodou....daj si do postrekovaca z clinu ,alebo co doma najdes a daj vysusit von...nie na slnko...postriekaj jemne,neutralizujes pach,uz by potom to nemal citit svojim mocom...tiez mame psika...pokym s anaucil,striekala som octom...zabralo...teraz nie je problem..kozusiny mame aj my,rad v nich spi a mazna sa.....:green:

 • anonym
  08.04.2010, 19:30

  ďakujem za rady a keď to nesmiem namáčať, ale je to žlté od moču, môžem to tým lanolínom vyčistiť?, našla som ho u mamy, je to taký hustý gél-mama v ňom perie záclony, tak mám si rozrobiť vodu a jemne to nejak len tú vlnu vyčistiť a nechať na slniečku vyschnúť? a potom keď budem tou octovou vodou striekať, tak to odpudí psa? , alebo len zahladí stopy:roll: nechcem to nejaké poocikávané

 • anonym
  12.04.2010, 15:04  prosím ťa  ako si ho naučila cikať...teda máme nejaké info: na noviny a dávať ich tam, kde sa vyciká a potom ich dať tam, kde chceme aby cikal...:roll: no skúšame to už 3 týždne a stále sú nehody. Dnes som poumývala dlážku vystriekala aj tú octovou vodou, zatiaľ neviem, ale skúšam všetko:arrow:  

  a hlavne koľko to potrvá také učenie čistoty???

+ -
Príspevkov: 5