Diskusie

Bútľavá vŕba

anonym, 28.03.2010 18:58

Umývanie zúbkov

Baby veľmi pekne vás prosím o nejaké rady...syn má 2,4 r. a vôbec si nechce umývať zubky, skúšali sme pekne, plašením, nasilu, len teraz má veľa sily a bráni sa a nejde to ani nasilu...som zúfala, má strašne zanesené ich.Ako ho nalákať aby tú pusu aspoň držal otvorenú :*-( :*-( :*-( :*-( :*-(

 • anonym
  28.03.2010, 19:45

  nechaj ho nech si vyberie zubnu kefku a pastu. nám pomohlo to, že jeho oblubenou rozpravkou je Krtko takže ma kefku aj pastu s týmto motívom. pravdaže sme si obaja pred nim po sprchovani večer umyvali zuby. a hlavne netlačiť nasilu. jeho to chytí a vypyta si aj sam (moja skusenosť. ja som zatial nikdy nepochodila nutenim, vždy som musela počkať, kym sa sam rozhodne, že to chce).

 • anonym
  28.03.2010, 20:00

  Ahoj, my sme mali na začiatku tiež problém s tým, aby si chcel nás drobček umývať zúbky. Potom som mu pekne vysvetlila, že ak si ich nebude umývať, zúbky mu napadne "zubykaz"  :?: - proste sme sa mu snažili formou rozprávky vysvetliť, prečo sa zúbky musia umývať. Na druhý deň sme išli spolu kúpiť zubnú kefku a pastu a ešte, aby na to nezabudol som mu na zrkadlo do kúpeľne nalepila detský obrázok/ chlapčeka  - presný postup, ako sa majú umývať zúbky ;-) Stále si kontroluje, či si umýva zúbky rovnako ako Adamko na obrázku :wink:
  Od vtedy nemáme vôbec žiadny problém a už sám ráno aj večer kričí, že si musíme umyť zúbky. Tak držím palčeky, aby sa to podarilo aj Vám. Držkajte sa ;-)

 • anonym
  28.03.2010, 21:53

  no môj syn má tiež občas obdobie, kedy sa mu zúbky umývať nechcú...kým bol maličký, tak sme to riešili básničkami o čistení zúbkov, neskôr nám pomohla ústna voda pre detičky (keď si vyčistil zúbky, tak si mohol vypláchnuť ústnou vodou...a vtedy si sám chodil zúbky čistiť aj viackrát denne).....a neskôr nám pomohli tabletky na kontrolu umytých zúbkov...majú ich v lekárni alebo aj v DM-drogerii a dieťatko si ich rozžuje a zúbky, ktoré sú neumyté, sa vtedy zafarbia....po riadnom umytí zafarbenie zmizne....

 • anonym
  30.03.2010, 13:54

  nam vyriesila trampoty s nechcenim umyvania zubov elektricka zubna kefka, resp. taka na baterky- lacnejsia. dostat ich v tescu aj DMku, uplne najlacnejsie su jednorazove ale su aj take s vymennymi hlavicami.odvtedy umyvame zuby bez problemov zazracne a ked skoncime casto by sme ich umyvali hned aj znovu :lol:

 • anonym
  30.03.2010, 16:21

  Ahojky.Tak my sme si s dcerkou-rovnako starou- vymysleli uja BACILA,ktory je vzdy nesmierne energicky ked ideme umyvat zubky a akoze si napriklad dnes doniesol topanocky a aj vankusik a niekedy si na pomoc pri "špineni" zubkov prizve aj kamarata.A vzdy sa dcerka smeje ked jej poviem kam ujo BAcil pojde ked si pekne umyjeme zubky.Odide k detickam,ktore si zubky neumyvaju a ona doda TO SA NESMIEEEEE...:D TAAAk krasne otvara pusinku.Len ju treba motivovat.To nam vzdy zaberie i ked niekedy jej pocas umyvania musim stale nieco rozpravat...vela stastia prajeme:)

 • anonym
  31.03.2010, 20:08

  ja mam 18mes. dcerku a uz nemam problem s umyvanim. Ma velmi rada pesnicku Ide vlacik sisisi....No zozaciatku si len sama drzala v ustach kefku, a potom som si ju posadila na pracku, ona mi podala kefku, pastu...otvorila usta a vzdy ked si dala umyvat zubky som jej pesnicku spievala, alebo len hovorila šššš húúúúúúúúúú, šššš húúúúúúúúúú a bolo po probleme. Moja mama a aj ja sme jej ukazali ako si cistime zuby a je vsetko ok. Moja znama ma 2 rocneho syna a ta tvrdi, ze si nedokaze predstavit ako mu bude cistit tych 11 zubov s takymi medzerami, tak mu ich necisti a uz ma zhnite zuby v predu...

+ -
Príspevkov: 6